Rozszerzanie domowej sieci bezprzewodowej
#1

cześć chłopaki, rozbudowuję sieć bezprzewodową w domu,   głównym routerem jest dlink 865, a extender to engenius 9750,   Udało mi się połączyć je bezprzewodowo o tym samym algorytmie ssid i szyfrowania.   teraz, jeśli oba routery mają ten sam ssid, jak mogę się upewnić, do którego aktualnie jestem podłączony?   PS: router engenius, który był używany jako repeater w trybie repeater, automatycznie odbiera ssid z głównego routera i sam się konfiguruje, dlatego nie mogłem zmienić ssid.
Reply
#2

beenseen napisał: jeśli użyty jako przedłużacz przemiennika, wyświetli tylko 1 ssid, ponieważ podobał mu się klon tak, więc skąd mam wiedzieć, z którym łączę się ...?
Reply
#3

Śledzenie trasy do Google [173.194.38.159] maksymalnie 30 przeskoków: 1 4 ms 4 ms 6 ms 182.55.231.2 2 4 ms 3 ms 4 ms an-ts-br05.starhub.net.sg [183.90.44.37] 3 5 ms 5 ms 4 ms 183.90.44.17 4 12 ms 31 ms 3 ms 72.14.196.189 5 4 ms 4 ms 5 ms 66.249.95.124 6 4 ms 4 ms 4 ms 72.14.233.79 7 5 ms 5 ms 5 ms sin04s01-in-f31.1e100.net [173.194.38.159] Śledzenie zakończone. pierwszy skok jest już poza moją siecią ...
Reply
#4

dla pierwszej metody, domyślna brama, dhcp, dns wszystkie wskazują na mój główny router, ale nie jestem pewien, czy jest to jedyny wynik, ponieważ ustawiłem bramkę na przedłużaczu jako główny router (.1) ...
Reply
#5

DesertStrike napisał: dla pierwszej metody, domyślna brama, dhcp, dns wszystkie wskazują na mój główny router, ale nie jestem pewien, czy jest to jedyny wynik, ponieważ ustawiłem bramkę na przedłużaczu jako główny router (.1) ... Konfiguracja wzmacniacza / wzmacniaka wydaje się być poprawna. Myślałem, że tracert ujawni ścieżkę, którą podróżuje twój pakiet i raportuje każdy skok, który ma (adapter -> extender -> router -> modem lub adapter -> router). Jakoś nie wiem, dlaczego twój pakiet nagle wskoczył prosto na twój adres IP WAN, tak jak przeskoczył prosto z karty PC / laptopa do modemu, omijając twój router i wszystko. To było tak, jakbyś był podłączony bezpośrednio do modemu. Myślałem, że powinienem zobaczyć coś w rodzaju 192.168.x.x lub 10.0.x.x rodzaju adresów IP dla pierwszego 1 lub 2 przeskoków. Ale nie jestem ekspertem od sieci. Zostawiam to prawdziwym ekspertom, którzy chcą się włamać.
Reply
#6

ykgoh napisał: Konfiguracja wzmacniacza / wzmacniaka wydaje się być poprawna. Myślałem, że tracert ujawni ścieżkę, którą podróżuje twój pakiet i raportuje każdy skok, który ma (adapter -> extender -> router -> modem lub adapter -> router). Jakoś nie wiem, dlaczego twój pakiet nagle wskoczył prosto na twój adres IP WAN, tak jak przeskoczył prosto z karty PC / laptopa do modemu, omijając twój router i wszystko. To było tak, jakbyś był podłączony bezpośrednio do modemu. Myślałem, że powinienem zobaczyć coś w rodzaju 192.168.x.x lub 10.0.x.x rodzaju adresów IP dla pierwszego 1 lub 2 przeskoków. Ale nie jestem ekspertem od sieci. Zostawiam to prawdziwym ekspertom, którzy chcą się włamać. Tak, mam takie samo myślenie jak ty, hmm ... czy powinienem ustawić wartość bramki w moim repeateru jako IP repeatera? jak w .2?
Reply
#7

Śledzenie trasy do 192.168.0.2 przez maksymalnie 30 przeskoków 1 20 ms 2 ms 3 ms 192.168.0.2 Śledzenie zakończone. Śledzenie trasy do dlinkroutera [192.168.0.1] maksymalnie 30 przeskoków: 1 6 ms 8 ms 9 ms dlinkrouter [192.168.0.1] Śledzenie zakończone. zarówno .1, jak i .2 wymaga tylko jednego skoku ...
Reply
#8

Powtarzacz zasadniczo po prostu przekazuje pakiety do routera, aby tracert tego nie pokazywał. Repeater działa jak stacja przekaźnikowa dla routera, połączenie z jednym z nich nie powinno mieć dużego wpływu na wydajność. O ile nie skonfigurowałeś przemiennika jako innego routera zamiast trybu przemiennika.
Reply
#9

JustinLu napisał: Powtarzacz zasadniczo po prostu przekazuje pakiety do routera, aby tracert tego nie pokazywał. Repeater działa jak stacja przekaźnikowa dla routera, połączenie z jednym z nich nie powinno mieć dużego wpływu na wydajność. O ile nie skonfigurowałeś przemiennika jako innego routera zamiast trybu przemiennika. rozumiem. dzięki!
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 2 Guest(s)