Rozszerzenie sieci bezprzewodowej Home
#1

Cześć chłopaki, jestem rozszerzając sieć bezprzewodową w domu,   Głównym Router jest DLINK 865 , a przedłużacz jest ENGENIUS 9750 ,   I udało się połączyć je bezprzewodowo mające ten sam algorytm SSID oraz szyfrowanie .   Teraz , gdy oba routera mają ten sam identyfikator SSID , jak mogę być pewien, który z nich jestem obecnie połączone ?   PS: router ENGENIUS który został użyty jako repeater w trybie repeatera , automatycznie podnosi SSID z głównego routera i skonfigurować sobie , więc nie udało mi się zmienił SSID.
Reply
#2

nie 100 % pewny o tym ... router i repeater powinien mieć swój własny zakres adresów IP , że jest w stanie wydać do urządzeń podłączonych do niego . więc wystarczy sprawdzić adres IP po nawiązaniu połączenia .
Reply
#3

Nie jestem w 100% pewien , jak ustalić, czy jesteś podłączony do extendera lub router bezpośrednio . Możesz jednak ustawić następująco : Metoda 1: Może twój adres IP bramy domyślnej IPv4 będzie odzwierciedlać urządzenie karta sieci bezprzewodowej jest podłączona. Na przykład , routera to 192.168.1.1 i 192.168.1.2 jest przedłużacz . Więc sprawdzić, co masz na przypisanym swojej bramy domyślnej ramach połączenia sieci bezprzewodowej > Stan > Szczegóły .... Metoda 2 : Użycie tracert , aby zobaczyć, jak przepływ pakietów danych z komputera / laptopa na zewnątrz. Przykład: tracert www.google.com
Reply
#4

j_t_fusion napisał: nie 100 % pewny o tym ... router i repeater powinien mieć swój własny zakres adresów IP , że jest w stanie wydać do urządzeń podłączonych do niego . więc wystarczy sprawdzić adres IP po nawiązaniu połączenia . Tak, moim głównym jest 0,1 a moja Repeater jest 0,2 , kiedy na obu, można uzyskać dostęp do obu .1 i .2 , więc nie jestem w stanie sprawdzić , który z nich Łączę się ....
Reply
#5

beenseen napisał: jeśli używany jako przedłużacz Repeater, to pokaże tylko 1 SSID , bo lubi to klon Tak, więc jak mam wiedzieć , który z nich Łączę się ... ?
Reply
#6

ykgoh napisał: Nie jestem w 100% pewien , jak ustalić, czy jesteś podłączony do extendera lub router bezpośrednio . Możesz jednak ustawić następująco : Metoda 1: Może twój adres IP bramy domyślnej IPv4 będzie odzwierciedlać urządzenie karta sieci bezprzewodowej jest podłączona. Na przykład , routera to 192.168.1.1 i 192.168.1.2 jest przedłużacz . Więc sprawdzić, co masz na przypisanym swojej bramy domyślnej ramach połączenia sieci bezprzewodowej > Stan > Szczegóły .... Metoda 2 : Użycie tracert , aby zobaczyć, jak przepływ pakietów danych z komputera / laptopa na zewnątrz. Przykład: tracert Google gd pomysł! pozwól mi spróbować go i opublikować wyniki tutaj
Reply
#7

Śledzenie trasy do Google [ 173.194.38.159 ] w ciągu maksymalnie 30 przeskoków : 1 4 ms 4 ms 6 ms 182.55.231.2 2 4 ms 3 ms 4 ms an-ts-br05.starhub.net.sg [ 183.90.44.37 ] 3 5 ms 5 ms 4 ms 183.90.44.17 4 12 ms 31 ms 3 ms 72.14.196.189 5 4 ms 4 ms 5 ms 66.249.95.124 6 4 ms 4 ms 4 ms 72.14.233.79 7 5 ms 5 ms 5 ms sin04s01-in-f31.1e100.net [ 173.194.38.159 ] Śledzenie zakończone. pierwszy hop jest już poza moją siecią ...
Reply
#8

dla pierwszej metodzie brama domyślna , DHCP , DNS cały punkt do mojego głównego routera , ale nie jestem pewien , czy jest to tylko wynik jak mam ustawić bramę na przedłużacza jako głównego routera ( .1 ) ...
Reply
#9

j_t_fusion napisał: nie 100 % pewny o tym ... router i repeater powinien mieć swój własny zakres adresów IP , że jest w stanie wydać do urządzeń podłączonych do niego . więc wystarczy sprawdzić adres IP po nawiązaniu połączenia . Popraw mnie, jeśli się mylę. Przy konfiguracji routera + Extender mają one 2 różne serwery DHCP , jak sugerował , każdy przypisywania adresów IP na własną rękę w tej samej sieci? Wiem, że dla punktów dostępowych , zależą one od serwera DHCP routera.
Reply
#10

DesertStrike napisał: dla pierwszej metodzie brama domyślna , DHCP , DNS cały punkt do mojego głównego routera , ale nie jestem pewien , czy jest to tylko wynik jak mam ustawić bramę na przedłużacza jako głównego routera ( .1 ) ... Twoja konfiguracja extender / repeater wydaje się prawidłowe. Myślałam tracert objawi ścieżkę że pakiet podróży i zgłosić każdy hop trwa (adapter -> Extender -> Router -> modem lub adapter -> router) . Jakoś nie wiem , dlaczego pakiet nagle wskoczył prosto do Twojego adresu IP WAN , jakby wyskoczyła prosto z adapterem PC / laptopa z modemem , z pominięciem routera i wszystko. To było jak jesteś podłączony bezpośrednio do modemu. Myślałem, że powinienem zobaczyć coś takiego 192.168.x.x lub 10.0.x.x rodzaju adresów IP dla pierwszych 1 lub 2 chmielu. Ale nie jestem ekspertem w sieci . Zostawiam go do rzeczywistych ekspertów chip .
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)