Zrób to sam port sieci domowej
#1

Cześć pros, potrzebuję pomocy w zakresie majsterkowania w mojej sieci domowej.   Zasadniczo chcę mieć 2 porty w salonie i linki do każdego pokoju (2 pokoje)   Czytałem o majsterkowaniu przewodowej sieci domowej. Zasadniczo potrzebuję przewodów (planuję dostać kota 6) 4 zworniki keystone, 1 zwornik (2 porty) i 2 zworniki (1 port) i inne narzędzia.   jednak jestem bardzo zdezorientowany z TIA
Reply
#2

x3nor_S napisał: jednak jestem bardzo zdezorientowany z TIA / ETA 568A / B. więc gdybym był podłączony do sieci domowej, której powinienem użyć? jak ustalić, czy należy używać 568A lub 568B podczas podłączania przewodu do gniazda keystone? Jeśli stosujesz się do norm, 568A jest używany do celów mieszkalnych. W każdym razie to nie ma znaczenia. Jeśli podążasz za A lub B, musisz wyciąć je wszystkie z tym samym standardem.
Reply
#3

więc czy mówisz, że oba standardy są w porządku, o ile oba końce używają tego samego standardu? więc nie wpłynie to na kabel Cat 6? jak w jakimkolwiek standardzie użyjesz wszystkich kabli kategorii 6 będzie w stanie pracować?
Reply
#4

Nie ma znaczenia, którego standardu używasz, dopóki jesteś konsekwentny. Działa tak samo. W każdym razie do użytku domowego, dlaczego nie po prostu zakończyć kabel zwykłym złączem RJ45? Oszczędza kłopot związany z koniecznością wiercenia i instalowania skrzynki dla punktu sieci LAN, a jednocześnie jest bardziej elegancki, ponieważ nie będziesz musiał uruchamiać innego kabla z punktu LAN do sprzętu. Od kiedy wykonujesz majsterkowanie, możesz zmierzyć kable o niestandardowych długościach i usunąć nieestetyczny pakiet nadmiernego kabla.
Reply
#5

solarii85 napisał: Nie ma znaczenia, którego standardu używasz, dopóki jesteś konsekwentny. Działa tak samo. W każdym razie do użytku domowego, dlaczego nie po prostu zakończyć kabel zwykłym złączem RJ45? Oszczędza kłopot związany z koniecznością wiercenia i instalowania skrzynki dla punktu sieci LAN, a jednocześnie jest bardziej elegancki, ponieważ nie będziesz musiał uruchamiać innego kabla z punktu LAN do sprzętu. Od kiedy wykonujesz majsterkowanie, możesz zmierzyć kable o niestandardowych długościach i usunąć nieestetyczny pakiet nadmiernego kabla. Cześć dzięki za rekomendację. ale gdybym położył kabel, będzie to raczej brzydkie. zobaczymy 2 kable z routera w salonie aż do naszego pokoju, chyba że ukryję kable w szynie, a przewód odsłoni się na mój com. mając na uwadze, że port po prostu podłącz kabel lan z mojego komputera do punktu w moim pokoju. lub jakiekolwiek bros tutaj mają lepsze rekomendacje?
Reply
#6

x3nor_S napisał: Cześć dzięki za rekomendację. ale gdybym położył kabel, będzie to raczej brzydkie. zobaczymy 2 kable z routera w salonie aż do naszego pokoju, chyba że ukryję kable w szynie, a przewód odsłoni się na mój com. mając na uwadze, że port po prostu podłącz kabel lan z mojego komputera do punktu w moim pokoju. lub jakiekolwiek bros tutaj mają lepsze rekomendacje? Zdajesz sobie sprawę, że użycie kabla do okablowania strukturalnego jest w istocie naprawdę długim kablem "LAN", i że będziesz musiał ułożyć łącze punkt-punkt w obu kierunkach, jeśli zrób to sam. Jedyną różnicą jest to, czy kończysz z punktem poprawki, czy z wtyczką RJ45. Jedynym sposobem na uniknięcie trunkingu jest użycie sieci bezprzewodowej lub sieci energetycznej.
Reply
#7

dzięki za informacje i rekomendacje. wszystko sam wykonałem. dość zabawne, ale męczące. Całkowite uszkodzenie: 15m kota 6 - 15 $ (wydaje mi się, że jakaś marka w Chinach może zmienić ją na lepszą, może w przyszłym roku) 2x keystone jack - 6 USD ea 2x panel czołowy Keystone - 1 $ ea plastikowy poncz - 2,50 USD ciocia daje mi 2x bezpłatną tylną osłonę na płytę czołową zaoszczędzić około 100 $, gdybym zadzwonił do ayub. Słyszałem, że jego służba zaczyna spadać, ponieważ jest zajęty
Reply
#8

Bardzo ładnie zrobione, masz podobny przycisk? Czy jest płyta czołowa dla 4?
Reply
#9

Heero Yuy 84 napisane: Bardzo ładnie zrobione, masz podobny przycisk? Czy jest płyta czołowa dla 4? cześć tak, to płyta czołowa dla 4 osób
Reply
#10

Gdzie kupiłeś części
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)