Niedawne przegrzewanie się komputera i nie wiem dlaczego
#1

Cześć chłopaki   Problemy z przegrzewaniem się na moim komputerze i nie jestem pewien, jak rozwiązać ten problem. Czy możecie mi doradzić? Idealnie chciałbym móc korzystać z mojego komputera stacjonarnego bez włączania klimatyzacji lub korzystania z dopalacza MSI, tak jak to było wcześniej przed tym problemem z przegrzewaniem.     Komponenty pulpitu - zbudowany pod koniec października 2015 [Mobo i Proc] MSI B85-G43 Gaming / w i5-4460 [GPU] MSI GTX 970 Gaming 4096 MB [RAM] Kingston Value Memory 8GB DDR3-1600 CL11 NON-ECC 1,5V [SSD] Samsung 850 Evo 250 GB [HDD] HGST Deskstar NAS 3TB / 64MB [HDD] Dysk twardy HGST DESKSTAR 6 TB NAS [PSU] Superflower Leadex 650W Silver Full Modular 80+     To, co do tej pory próbowałem, dodało dysk twardy o pojemności 6 TB, ale nawet po jego odłączeniu nadal występują problemy z przegrzewaniem.   Wnętrze komputera jest dość czyste, niewiele kurzu, ponieważ od czasu do czasu czyszczę wentylatory i siatkę pulpitu.   Używany monitor systemu Nividia. Zwykle, gdy CPU lub GPU trafia 60, mój komputer przestaje działać i restartuje się.   Był w stanie obniżyć temperaturę GPU poprzez dostrojenie ustawień wentylatora za pomocą programu MSI Afterburner   Do tej pory, jeśli włączę klimatyzację i użyję dopalacza MSI, to nie będzie problemu z przegrzewaniem GPU i procesora.   Zastanawiałeś się nad zdobyciem wentylatora biurkowego (NOCTUA NF-A14 FLX) lub chłodziarki procesora, aby zobaczyć, czy to pomaga.   Dzięki
Reply
#2

60 wciąż znajduje się na niskim poziomie, szczególnie w GPU. Może być czas, aby usunąć HSF i zastąpić go porządnym lub ponownie zastosować pastę termiczną.
Reply
#3

spróbuj wymienić pastę termiczną na chłodziarce procesora i sprawdź, czy wystąpił problem.
Reply
#4

Temps nie wyglądają niebezpiecznie wysoko, aby spowodować ponowne uruchomienie komputera. 60ish jest w stanie bezczynności przez całą drogę?
Reply
#5

ale jakie programy i gry używasz b4 do wyłączenia?
Reply
#6

Nic nie wspomniano o obudowie lub wentylatorach, aby wyczerpywać gorące powietrze w środku?
Reply
#7

Ponownie wykonaj pastę termiczną. Oczyść swoich fanów. Upewnij się, że kable i co nie blokuje przepływu powietrza
Reply
#8

Kena to złośliwe oprogramowanie do wyszukiwania kryptograficznego isit Wysłane, jesteś moim małym, małym jabłkiem, jak cię kochasz, nie za dużo czerwonej twarzy, rozgrzej moje serce, rozświetl moje życie, użyj ognia, użyj GAGT
Reply
#9

Nah bezczynności to 40, kiedy gram w moją grę to 50, wtedy zauważyłem, że gdy trafi 60, to zamyka się. Z punktu widzenia gry jest to tylko Overwatch i subnautica, zazwyczaj jest to subnautica, która powoduje problem, może procesor graficzny CPU działa zbyt mocno. Pobrane oprogramowanie AVG nie wykryło żadnego złośliwego oprogramowania. Ale masz rację, może powinienem rozważyć ponowne formatowanie w celu usunięcia wszelkich złośliwych bzdur, o których nie wiem. Kupiłem wentylator NOCTUA NF-A14 FLX, wydaje się nieco obniżać temperaturę. Może moi fani są już starzy, cmi. Są fanami akcji, które pojawiły się w moim przypadku. Przepływ powietrza jest teraz 2 wentylator (kiedyś 1) z przodu zasysające powietrze, a jeden na górze i jeden za zasysaniem powietrza. Nigdy dotąd nie miałem problemów z przegrzewaniem. Sian, miał nadzieję, że nie trzeba przerobić termiczne pasty, kłopotliwe haiiiiiii.
Reply
#10

BusyBeeWorker napisał: Nah bezczynności to 40, kiedy gram w moją grę to 50, wtedy zauważyłem, że gdy trafi 60, to zamyka się. Z punktu widzenia gry jest to tylko Overwatch i subnautica, zazwyczaj jest to subnautica, która powoduje problem, może procesor graficzny CPU działa zbyt mocno. Pobrane oprogramowanie AVG nie wykryło żadnego złośliwego oprogramowania. Ale masz rację, może powinienem rozważyć ponowne formatowanie w celu usunięcia wszelkich złośliwych bzdur, o których nie wiem. Kupiłem wentylator NOCTUA NF-A14 FLX, wydaje się nieco obniżać temperaturę. Może moi fani są już starzy, cmi. Są fanami akcji, które pojawiły się w moim przypadku. Przepływ powietrza jest teraz 2 wentylator (kiedyś 1) z przodu zasysające powietrze, a jeden na górze i jeden za zasysaniem powietrza. Nigdy dotąd nie miałem problemów z przegrzewaniem. Sian, miał nadzieję, że nie trzeba przerobić termiczne pasty, kłopotliwe haiiiiiii. zmień jedną z nich, aby zasysać, w zależności od dmuchawy radiatora trasy, jeśli używasz wieży hsf.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)