Czy H / Z170 mobos przesadą na platformie m- ITX ?
#1

Witam wszystkich, popełnił ten wątek w nadziei, aby uzyskać więcej wyświetleń i zrozumienia dla mobo.   Zastanawiasz się, czy powinienem dostać H / Z170 lub płytach B150i dla mojej platformy mini-ITX. Mając dość napięty budżet, więc nie jestem naprawdę myśli o overclockingu, ale nie chcą kompromisu moje amatorskie i jeżeli jest to konieczne do podkręcania mojej sytuacji poniżej, mogę rozważyć płacąc odrobinę więcej za rzeczy wypracować.   Rozumiem, że 170 mobos obsługuje co najmniej 16 PCI-E (3.0) pasy ruchu w porównaniu z ich odpowiednikami B150i, że obsługuje tylko 8 pasów. Zalecono, aby uzyskać 170 mobos (czy to H lub Z) jako posiadające niczego poniżej 16 pasów ruchu mogą potencjalnie stanowić wąskie gardło potężną kartę graficzną.   Więc kilka wątpliwości:     Rozumiem, że deski m-ITX może korzystać tylko 1 PCI-E pasa, więc nie jestem pewien, czy uzyskanie 170 mobos będzie przesadą platformie m-ITX?   Czy liczba pasów PCI-E naprawdę ważne? Jeśli tak, to mogę rozważyć przejście aż do mATX zamiast   Alternatywnie, powinienem dostać H170i DDR3 zamiast B150i DDR4, pogorszenia pamięci RAM?   Z góry dzięki chłopaki
Reply
#2

Patrz artykuł tutaj http://www.anandtech.com/show/5458/t...cking-and-msaa PCIe x8 3 vs x16 co najwyżej stracić 2 ramek.
Reply
#3

O ile wiem , sam procesor zapewnia 16 pasów . Więc to jest niezależne od chipsetu. Chipset jeden służy do obsługi SLI / CF i inne urządzenia , takie jak karta dźwiękowa, M.2 / PCIe SSD. Więc o ile karta graficzna jest zaniepokojony , myślę, że nie ma różnicy w liczbie dostępnych pasów .
Reply
#4

Jakiś czas posiadania większej liczby pasów ruchu jest dobre tylko dla u, aby dodać kolejny GPU innego SSD PCI-E lub innych dodatkowych kart . (Bardziej jak w przyszłości będzie u jak dodać więcej rzeczy do komputera ). ale jeśli u są w budżecie , można rozważyć u H110 mobo jeśli u think B50 nie jest dobre . i wreszcie ja wciąż wolą u dostać mobo ma DDR4 tańszych rozbudowę w przyszłości.
Reply
#5

Nie widzę konieczności mniejsze pasy PCI -E jest problemem w większości przypadków , chyba że idziesz do jakiegoś poważnego górnym końcu karty graficznej .
Reply
#6

marsbarsz napisał: Rozumiem , że 170 mobos obsługuje co najmniej 16 PCI-E (3.0) pasy ruchu w porównaniu z ich odpowiednikami B150i , że obsługuje tylko 8 pasów . Zalecono , aby uzyskać 170 mobos ( czy to H lub Z ) jako posiadające niczego poniżej 16 pasów ruchu mogą potencjalnie stanowić wąskie gardło potężną kartę graficzną . nie u patrz przypis * Poza PCI 16 -E, 3,0 pasów z procesorem tak ur karta graficzna będzie 16 pasów nawet b150i jak harharhar powiedział. i m- ITX tylko hav 1 gniazdo PCIe ...
Reply
#7

W systemie mini -ITX , jesteś ograniczony do gniazda PCI -e w pełnym rozmiarze Czy to B150 lub H / Z170 , otrzymasz pełną 3.0 16x gniazdo dla mini- ITX Więc można dostać płytę główną z chipsetem B150 bez obaw . Jaka powinna być twoja sprawa jest raczej , jak wiele portów USB trzeba , czy zintegrowane WiFi jest to konieczne , a liczba pozostałych portów pod warunkiem
Reply
#8

Hmmmm okay dziękuje wszystkim wtedy byłoby wskazane , jeśli mogę dostać mATX zamiast tego? Wysłany z HardwareZone Forum aplikacji
Reply
#9

Jeszcze kilka pci -e pasa co najwyżej , a poza tym, że u również nie może dodać kolejny GPU , co najwyżej innej karty WiFi lub PCIe SSD.
Reply
#10

Dobra , dzięki, chyba będę jechać do b150i wtedy!
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)