Czy ktoś może się spotkać, aby otworzyć Seagate Expansion HDD 2TB
#1

cześć Mam aplikację Seagate 2TB Mobile, która nie jest w stanie prawidłowo przesłać / odczytać danych.   Otworzyłem obudowę, ale po podłączeniu nadal słychać sygnał dźwiękowy i nadal się kręci (głowa / dysk porusza się z niebieskim światłem).   Po podłączeniu do folderu pokazuje, że nie odpowiada, ale dysk twardy wciąż się kręci.   Po prostu muszę naprawić głowicę HDD i przywrócić transfer plików.   Czy ktoś może spotkać się ze mną, aby rozwiązać problem z połączeniem? Patrzę na około 10 USD, ponieważ muszę go ponownie podłączyć.   Oto wygląd dysku twardego:   Śruba ma 6 punktów i 5 punktów (nie ma pewności co do mm, ale jest zbliżona do najmniejszego rozmiaru)     Ten obraz został przeskalowany. Kliknij, aby zobaczyć oryginalny obraz
Reply
#2

https://youtu.be/F5Y7BniaRXg
Reply
#3

Cześć, nie mam śrubokręta ... nie wiesz, czy ktoś musi pożyczyć? Jeśli nie idę do centrum odzyskiwania.
Reply
#4

brzmi jak złe sektory. możesz użyć ddrescue do sklonowania go do obrazu, a następnie odzyskać te ok pliki z e obrazu ...
Reply
#5

Przyczyną może być również zablokowanie nagłówka, a zatem głośny dźwięk może mieć głowy przylepione do talerza. Dysk twardy ma mniej niż 1 rok. Wystarczy otworzyć pokrywę dysku twardego, aby odciążyć nagłówek. Nie mogę znaleźć śrubokręta, aby otworzyć ... Rozmiar nie jest zbyt duży, by odzyskać, może zacytować mój budżet (:
Reply
#6

adeline2011 napisał: Przyczyną może być również zablokowanie nagłówka, a zatem głośny dźwięk może mieć głowy przylepione do talerza. Dysk twardy ma mniej niż 1 rok. Wystarczy otworzyć pokrywę dysku twardego, aby odciążyć nagłówek. Nie mogę znaleźć śrubokręta, aby otworzyć ... Rozmiar nie jest zbyt duży, by odzyskać, może zacytować mój budżet (: Nie można po prostu otworzyć dysku twardego i przesunąć głowic talerzyka. O ile nie masz dostępu do czystego pokoju ...
Reply
#7

Przejdź do usługi odzyskiwania danych, jeśli poważnie myślisz o odzyskaniu swoich danych.
Reply
#8

Jeśli głowy są zablokowane, dysk nie może się obracać. Jeśli dysk może się obracać, oznacza to, że nie utknęły w głowicy. Jeśli głowy nie utknęły, a dysk nie czyta, oznacza to, że głowy są uszkodzone. Odcinając etykietę, talerze są już narażone na kurz. Możesz zobaczyć talerze z luki na okładce.
Reply
#9

Już otworzyłem od innego pomocnika. To nie działa, dysk kręci się przez mniej niż minutę i przestaje. Dysk nie wyświetla się na komputerze. Technik odzyskiwania twierdzi, że jest to problem mechaniczny, więc zrezygnowałem z odzyskiwania. Koszt to min. 1000 USD do naprawy za 120 USD HDD! Ponieważ gwarancja jest nadal ważna, zamiana na nową z utratą danych Seagate..ighigh ... może powinna wkrótce rozważyć SSD. Dziękuję wszystkim za przybycie z waszymi pomocnymi spostrzeżeniami.
Reply
#10

Otwarcie dysku twardego w środowisku, w którym nie ma czystych pomieszczeń, jest ważnym nie-nie. Odsłania półmiski magnetyczne ku pyłowi i zakłóceniom otoczenia, które są bardzo szkodliwe dla samych danych na nich przechowywanych. Dlatego profesjonalne usługi odzyskiwania kosztów sięgają tysięcy dolarów, ponieważ muszą być otwarte w sterylnym środowisku, uszkodzone
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)