Windows 7 nie widzi pasma 5 Hz (AC)
#1

Cześć, Właśnie zmodernizowałem moją sieć do ASUS RT-AC68U i kupiłem zasilacz USB Linksys AC580. Ustawiłem inny identyfikator SSID na 2,4 i 5 GHz.   Problem: Mój bieżący pulpit z uruchomionym systemem Windows 7 po zainstalowaniu adaptera USB nie widzi identyfikatora SSID o częstotliwości 5GHz, może jednak wyświetlać identyfikator SSG 2.4ghz. Myślałem, że adapter USB jest wadliwy, ale kiedy zainstalowałem go na moim laptopie z systemem Windows 7, może zobaczyć SSID z 5-godzinnym pasmem.   Reszta mojego sprzętu domowego może zobaczyć SSID 5ghz, który zawiera moją Galaxy Note 3, surface pro 2. Mogę tylko stwierdzić, że w moim dekstop Windows jest ustawienie, które uniemożliwia mi dostęp do 5ghz, ale nie wiem od czego zacząć .   Użyłem najnowszego sterownika do pobrania ze strony linksys, ale jest to ta sama wersja, która została dostarczona z pudełkiem.   Potrzebujesz pomocy w tym zakresie. Dzięki.
Reply
#2

Podczas testowania na laptopie znajduje się w tym samym miejscu, co na pulpicie? Zasięg na odległość 5 GHz jest krótszy niż 2,4 GHz.
Reply
#3

Na pulpicie są ustawienia adaptera USB na auto lub N / AC? Powinien być widoczny na tych dwóch ustawieniach.
Reply
#4

tej samej lokalizacji, która znajduje się około 5 metrów. Jak sprawdzić ustawienie adaptera USB? Nie mogę znaleźć, że mogę wybrać auto lub N / AC? Wcześniejsze ustawienie; IEEE802.11h [Włącz] Multimedia / środowisko gier [Włącz] Włączanie / wyłączanie radia [Włącz] WMM Capable [Włącz]
Reply
#5

Nie posiadam żadnego z tych produktów, więc nie wiem na pewno, ale ... Czy urządzenie Linksys AC580 może odbierać kanał 5Ghz, na którym transmitowany jest ASUS RT-AC68U?
Reply
#6

upgrade napisał: Nie posiadam żadnego z tych produktów, więc nie wiem na pewno, ale ... Czy urządzenie Linksys AC580 może odbierać kanał 5Ghz, na którym transmitowany jest ASUS RT-AC68U? Tak, próbowałem go na moim laptopie i mam dostęp do 5ghz.
Reply
#7

Czy twój laptop ma wbudowany adapter Wi-Fi? Jeśli tak, nie wiem, czy wystąpi konflikt sprzętowy zarówno z wbudowanym, jak i włączonym urządzeniem Linksys AC580 w tym samym czasie. W każdym razie nie zaszkodzi sprawdzić, czy może to być twój wbudowany, a nie Linksys AC580? Może możesz też spróbować zmienić kanał 5Ghz Wi-Fi na ASUS RT68U i grać z różnymi kanałami. Wiele razy nie można wykryć 5GHz SSID routera ze względu na problem z kanałem.
Reply
#8

Twój adapter jest problemem. Spróbuj zaktualizować sterownik do najnowszego. Ten problem jest jak google i mircosoft .. po prostu nie idą razem
Reply
#9

Spróbuj uruchomić program inSSIDer na pulpicie i sprawdź, czy potrafi wykryć dowolny SSG SSG 5Ghz, aby określić, czy naprawdę jest to problem z działaniem Linksys AC580 na pulpicie. Teraz pobieranie: inSSIDer 3.1.2.1 - TechSpot Bądź cierpliwy. Mam tylko 1 lub 2 sąsiadów na 5Ghz i czasami są wyłączone.
Reply
#10

Oto, co podejrzewam. Mogę się mylić. Ale nie próbuj krzywdy. Zasilacz sieciowy USB Linksys AE6000 Linksys AC580 działa w paśmie 2,4 GHz w sieci bezprzewodowej N lub 5 GHz w sieci bezprzewodowej AC, aby uniknąć zakłóceń bezprzewodowych. http://www.linksys.com/en-eu/products/adapters/AE6000 Fakt, że widzisz tylko pasmo 2,4 GHz może być ustawiony na routerze na Wireless-N, a nie na Wireless-AC. Przejdź do swojego routera Asus i sprawdź, czy tryb bezprzewodowy to N + AC i ustaw przepustowość kanału na 80 MHz, a nie na 20 MHz lub 40 MHz. (20 i 40 MHz dla sieci Wireless-N, 80 MHz i 160 MHz dla sieci bezprzewodowych) Ten obraz został przeskalowany. Kliknij, aby zobaczyć oryginalny obraz
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)