[Monitor] Naprawa monitora LCD
#1

Cześć wszystkim, ciekawy, czy są tutaj usługi naprawy monitora LCD i jakie są opłaty? Każdy, kto ma informacje, może napisać tutaj lub napisać do mnie. Twoje zdrowie!
Reply
#2

Prawdopodobnie koszt naprawy może wynosić od 1/2 do 2/3 nowego, jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy, zwłaszcza jeśli problem dotyczy panelu, a nie PCB czy zasilania.
Reply
#3

W przypadku wadliwego monitora LCD poza gwarancją, nowy jest do zrobienia. Chyba że jest to jedna z konfiguracji wielu monitorów.
Reply
#4

Zdobądź nowy, sugeruję.
Reply
#5

Jeśli próbujesz włączyć zasilanie, być może problem z płytą PCB lub zasilaniem, nie świecić pomarańczowym lub zielonym światłem. Panel działał dobrze. georgeleong napisał: Prawdopodobnie koszt naprawy może wynosić od 1/2 do 2/3 nowego, jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy, zwłaszcza jeśli problem dotyczy panelu, a nie PCB czy zasilania.
Reply
#6

jeśli przycisk monitora ma światło, ale ekran jest pusty, co może być nie tak z monitorem?
Reply
#7

BlueEye napisał: Jeśli próbujesz włączyć zasilanie, być może problem z płytą PCB lub zasilaniem, nie świecić pomarańczowym lub zielonym światłem. Panel działał dobrze. Jeśli nie ma lampki zasilania, prawdopodobnej płyty zasilania lub karty logicznej (problem trudny do naprawy). Jeśli płyta zasilająca jest nadal naprawialna, jeśli karta logiczna / układ procesorowy, to trudno jest znaleźć części. Zrobiłem kilka problemów z logiką .. siannz .. może tylko zadziwić go na części zamienne .. btw, jaki jest model? może jestem zainteresowany zakupem lei .. hehe ..
Reply
#8

reflush napisał: jeśli przycisk monitora ma światło, ale ekran jest pusty, co może być nie tak z monitorem? prawdopodobna płyta zasilania / falownika .. spróbuj błyskać latarką na panelu, czy widzisz obraz?. Jeśli tak, karta logiczna jest w porządku, wtedy musisz rozwiązać problemy z płytą zasilania / falownika. tak jak z moim poprzednim postem, jaki jest model #? jestem również zainteresowany zakupem, jeśli nie jesteś w stanie go naprawić. Jeśli jesteś skłonny go otworzyć (co jest czasem trudne dla początkujących), zwróć uwagę na nadmiar kapsli .. i jeśli to zrobisz, PROSZĘ POTWORZYĆ ... wysokie napięcie jest obecne na płycie zasilającej, zwłaszcza kondensatora głównego.
Reply
#9

reflush napisał: jeśli przycisk monitora ma światło, ale ekran jest pusty, co może być nie tak z monitorem? Miałem podobny problem na moim Samsung SyncMaster 931bw, Tylko lampka przycisku zasilania błyska, musiałem nadal próbować go wyłączyć i włączyć na 15 minut przed włączeniem wyświetlacza. Po przeczytaniu o problematycznych kondensatorach będących przyczyną takich awarii otworzyłem monitor i sprawdziłem płytę zasilacza. Dwa kondensatory miały wybrzuszone wierzchołki, więc poszedłem do Sim Lim Tower, kupiłem narzędzia lutownicze i dwa kondensatory 1000uf i zastąpiłem je. Mój monitor jest teraz naprawiony. Koszt 80 centów za kondensatory.
Reply
#10

bebopbob napisał: Miałem podobny problem na moim Samsung SyncMaster 931bw, Tylko lampka przycisku zasilania błyska, musiałem nadal próbować go wyłączyć i włączyć na 15 minut przed włączeniem wyświetlacza. Po przeczytaniu o problematycznych kondensatorach będących przyczyną takich awarii otworzyłem monitor i sprawdziłem płytę zasilacza. Dwa kondensatory miały wybrzuszone wierzchołki, więc poszedłem do Sim Lim Tower, kupiłem narzędzia lutownicze i dwa kondensatory 1000uf i zastąpiłem je. Mój monitor jest teraz naprawiony. Koszt 80 centów za kondensatory. Dobra robota i dobra robota! .. Jednak jestem po prostu zaniepokojony .. Wystarczy udostępnić, że zrobiłem to samo dla moich pierwszych kilku napraw monitora (tj. Wymienić TYLKO nadęte czapki) .. Ale po przeczytaniu i komunikowaniu się z innymi hobbystami naprawy, wskazane jest, aby wymienić WSZYSTKIE z nich na płycie zasilania, Z WYJĄTKIEM DUŻYM Facet FAT siedzący w środku. Również zamiennik musi być dobrej jakości Low ESR, High ripple caps (np. Panasonic serii FM, FC, itp.) Zwykle nie spotykanych w Sim Lim. Jeśli nie, (dotknij drewna) problem powróci kilka / wiele miesięcy później .. Mam nadzieję, że tak się nie stanie, w każdym razie, gratulacje za naprawę.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)