Problem z zasilaczem lub GPU?
#1

Niedawno mój komputer nie był w stanie wyświetlić wyświetlacza z mojego GPU, chyba że wymuszam zamknięcie przełącznika iz powrotem i będzie on wyświetlany w normalny sposób przez cały dzień, aż do następnego dnia. Ten problem występuje tylko przy pierwszym włączeniu dnia. Pierwsze włączenie dnia, brak wyświetlania z gpu, próbowało podłączyć się do wyświetlacza mobo.   Pierwszego dnia, kiedy kupiłem, miałem drobny problem z GPU, wszystko jest normalne, po prostu mam pewne niewielkie opóźnienia FPS w innym dniu pierwszego dnia. Zwykle poprawianie fps poprzez ponowne uruchomienie com. Myślałem, że to normalne, więc nie zawracam sobie tym głowy, dopóki ten ostatni problem nie nadejdzie.   Im przy użyciu asus strix gtx 960 4 gb przez 1,8 lat już.
Reply
#2

Najprawdopodobniej PSU, sprawdź, czy ktoś ma wolną rękę, by ci pomóc.
Reply
#3

vieri_best napisał: Najprawdopodobniej PSU, sprawdź, czy ktoś ma wolną rękę, by ci pomóc. Mam zapasowy. Nie próbowałem tego. Ale może podać powód, dla którego cfm jest problemem psu?
Reply
#4

Wykonaj test GPU i, jeśli to możliwe, spróbuj na osobnym systemie lub zasilaczu. Miałem te same objawy, ale zostało potwierdzone umierające PSU dla mnie, jak zrobiłem kilka testów i PSU w końcu zrezygnował i mój system całkowicie nie może rozpocząć. Prawdopodobnie dla ciebie jest na początkowym etapie. Później stanie się poważny. Ale spróbuj wykonać kilka testów przed potwierdzeniem głównego problemu.
Reply
#5

Wiesz, co próbuję powiedzieć, prawda? Pierwsze włączenie dnia -> brak wyświetlania z GPU -> podłącz Mobo dostał wyświetlacz -> zamknij com off mój przełącznik -> podłącz z powrotem do gpu -> wyświetlacz wróć Następnego dnia zdarzy się ten sam cykl. Ten problem występuje przez około 4 dni Więc prawdopodobieństwo problemu z psu jest wysokie?
Reply
#6

Informant napisał: Wiesz, co próbuję powiedzieć, prawda? Pierwsze włączenie dnia -> brak wyświetlania z GPU -> podłącz Mobo dostał wyświetlacz -> zamknij com off mój przełącznik -> podłącz z powrotem do gpu -> wyświetlacz wróć Następnego dnia zdarzy się ten sam cykl. Ten problem występuje przez około 4 dni Więc prawdopodobieństwo problemu z psu jest wysokie? Ile lat ma zasilacz? Objawy, o których wspomniałeś, są prawdopodobnie spowodowane rozlanym / wyciekłym kondensatorem filtrującym wewnątrz zasilacza, zaraz przy punkcie lutowania różnych zestawów kabli. Kondensatory nie pobierają wystarczającej ilości prądu lub nie wyładowują wystarczająco dużo prądu, aby włączyć mosfety N-kanałowe na płycie głównej. Kolejne ładowanie i rozładowywanie na drugim power_on powoduje, że trzeba bardzo mocno naciskać, aby włączyć mosfety. Spróbuj użyć znanego dobrego zasilacza, aby zawęzić problem, uszkodzony kondensator na płycie głównej będzie pokazywał te same objawy, uruchom również wizualną kontrolę wszystkich kondensatorów na płycie głównej.
Reply
#7

commach napisał: Ile lat ma zasilacz? Objawy, o których wspomniałeś, są prawdopodobnie spowodowane rozlanym / wyciekłym kondensatorem filtrującym wewnątrz zasilacza, zaraz przy punkcie lutowania różnych zestawów kabli. Kondensatory nie pobierają wystarczającej ilości prądu lub nie wyładowują wystarczająco dużo prądu, aby włączyć mosfety N-kanałowe na płycie głównej. Kolejne ładowanie i rozładowywanie na drugim power_on powoduje, że trzeba bardzo mocno naciskać, aby włączyć mosfety. Spróbuj użyć znanego dobrego zasilacza, aby zawęzić problem, uszkodzony kondensator na płycie głównej będzie pokazywał te same objawy, uruchom również wizualną kontrolę wszystkich kondensatorów na płycie głównej. Używam corsaira rm650x, ostatnio dostałem trochę power tripu w moim domu. Używam tylko 8 miesięcy Wcześniej ten sam zasilacz, który nie mógł się włączyć, możesz sprawdzić mój poprzedni wątek, który opublikowałem w styczniu / lutym. Ten tylko rma-ed na feb, ale nie musiał używać tego rma-ed.
Reply
#8

Widziałem twój poprzedni wątek w styczniu. Zasilacz w okresie gwarancyjnym nie jest niczym nowym, wspomniane symptomy są typowymi problemami z kondensatorami, chociaż nie możemy wykluczyć innych możliwości bez fizycznego badania systemu. Zamień istniejący zasilacz i spróbuj użyć zasilacza RMAed.
Reply
#9

Jeśli potwierdzisz, że jesteś PSU, czas na zmianę marki Liao.
Reply
#10

Dzięki facet, zrobi to przetestowany. Jeśli pojawi się jakieś pytanie, zapytam was znowu.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)