Czy powinienem wybrać G-Sync lub Freesync?
#1

Obecnie korzystam z Nosync 27 "FHD w połączeniu z 1060 6 GB, i5-8400. Prawdopodobnie kupię UWQHD, aby sprostać zarówno potrzebom gier, jak i innym. Mój problem: Ekrany Gsync są drogie! Te Freesync są tańsze. Ja patrzę na to ze względu na jego rozmiar i tryb "obraz po obrazie" (między innymi), choć jest to również kosztowne (ale przydaje się również do moich potrzeb w pracy):   http://www.samsung.com/sg/monitors/curved-ch890/   Nie mogę się zdecydować, czy powinienem dostać drogiego Gsync, który działa dobrze w grach? Czy powinienem otrzymać Freesync, który będzie również przydatny dla potrzeb innych niż gry?    Pytania: - czy Gsync jest "lepszy" niż Freesync? - a co z kartami? Czy Nividia jest "lepsza" niż AMD?   Dzięki!
Reply
#2

Ujmijmy to w ten sposób, że procesory graficzne Nvidia są obecnie tańsze niż procesory AMD. Aby korzystać z FreeSync, potrzebujesz procesora AMD. Zakłada to również, że możesz znaleźć jedną kartę Mid / High End AMD z obecnym szaleństwem kryptografii. W przypadku gier, Nvidia ma tendencję do posiadania przewagi, ale także poddaje się grze, w którą chcesz zagrać.
Reply
#3

Najbardziej wymagającymi grami będą FPS. Ale nie jestem "wymagającym" graczem. Wygląda więc na to, że mój "koszt" będzie niższy, gdy pojawi się ekran Gsync, ponieważ nadal mogę korzystać z 1060, ale w niższych ustawieniach. Czy są jakieś ekrany Gsync z podwójnymi lub potrójnymi wejściami? RGB nie są ważne.
Reply
#4

Zasugeruj, że nie kupujesz monitorów z synchronizacją, ponieważ są one bardzo drogie ze względu na funkcję gsync. Synchronizacja G nie jest również bardzo ważna, chyba że jesteś super-hardkorowym graczem i bardzo przestraszysz zrywania ekranu itp. Po prostu uzyskaj tanio darmowy monitor do synchronizacji i sparuj go z nvidia gpu.
Reply
#5

Myślałem, że Freesync nie będzie działał z kartami Nvidii?
Reply
#6

Funkcja Freesync nie działa, ale nadal działa wysoka częstotliwość odświeżania. Np. Freesync / nosync 100/144 / etc częstotliwość odświeżania wciąż można wybrać w panelu sterowania. Tylko synchronizacja nie działa. W przypadkach, w których monitor o wysokiej częstotliwości odświeżania jest połączony z kartą nvidia, po prostu przejdzie do monitora wysokiej częstotliwości odświeżania nosync.
Reply
#7

Może mógłbyś nam wymienić gry, w które grasz. Den może inni mogliby dać ci lepsze rekomendacje na temat tego, czy możesz je zdobyć, czy trzymać się swojego obecnego monitora.
Reply
#8

Samfreak napisał: Obecnie korzystam z Nosync 27 "FHD w połączeniu z 1060 6 GB, i5-8400. Prawdopodobnie kupię UWQHD, aby sprostać zarówno potrzebom gier, jak i innym. Mój problem: Ekrany Gsync są drogie! Te Freesync są tańsze. Ja patrzę na to ze względu na jego rozmiar i tryb "obraz po obrazie" (między innymi), choć jest to również kosztowne (ale przydaje się również do moich potrzeb w pracy): http://www.samsung.com/sg/monitors/curved-ch890/ Nie mogę się zdecydować, czy powinienem dostać drogiego Gsync, który działa dobrze w grach? Czy powinienem otrzymać Freesync, który będzie również przydatny dla potrzeb innych niż gry? Pytania: - czy Gsync jest "lepszy" niż Freesync? - a co z kartami? Czy Nividia jest "lepsza" niż AMD? Dzięki! Wszystko sprowadza się do budżetu. Mam pieniądze, włącz monitor z włączoną synchronizacją G. Za mało pieniędzy, uzyskaj monitor wysokiej częstotliwości odświeżania. Prawie każdy komentarz przeczytany na https://www.reddit.com/r/ultrawidemasterrace/, każdy użytkownik przysięga na G-Sync.
Reply
#9

Używam gtx1080 z monitorem gsync, pakiet nie jest tani, ale szczerze mówiąc nie widzę z niego wiele korzyści. Gdybym mógł cofnąć czas i odbudować moje urządzenie, nie chciałbym iść z tym zestawem. Dostałbym dobrą kartę AMD + dobry monitor, który wyświetlałby dobrą jakość obrazu (albo dell albo lg). Darmowa synchronizacja lub brak synchronizacji to nic wielkiego. Wysłane z Sent z mojego butthole za pomocą GAGT
Reply
#10

Brak synchronizacji najlepiej. Użyj pieniędzy, kup lepszy układ GPU.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)