Rekomendacja punktu dostępu
#1

Cześć wszystkim,   Dostałem 1 Gbps singtel Fibre z routerem Gigabit AC1900.   Oto moja konfiguracja: Gigabitowy router (1 piętro) -> AP (pozycja AP na 2 piętrze) -> bezprzewodowy na biurko. Ściana będzie miała grubość 30 cm oddzielającą pulpit od AP.   P1: Czy ktoś może polecać AP?   Q2 Przeczytałem kilka postów i wydaje się, że Ubiquiti jest dość popularny po recenzji LinusTech i są obecne 3 modele:   Ubiquiti UniFi AP AC LITE Ubiquiti UniFi AP AC LR Ubiquiti UniFi AP AC PRO   Prawdopodobnie dostanę LR z pozostałych dwóch z powodu: - Szybsza prędkość w paśmie 2,4 GHz w porównaniu do LITE - Dłuższy zasięg (zakładam lepszą penetrację ściany w pewnym zakresie) niż pozostałe 2 - Naprawdę nie potrzebuję technologii MIMO dla profesjonalistów.   P: Czy powinienem dostać wersję LITE, ponieważ jest mało prawdopodobne, że będzie się znacznie różnić? Ktoś może polecić coś lepszego lub tańszego z podobną specyfikacją do wersji LR?   Q3 Oddzielne pytanie na temat Lazada, ponieważ jest to mylące, ponieważ wydaje się podobne, ale SKU jest inne, a ceny są bardzo różne:   Oto Ubiquiti UniFi AP AC PRO?   http://www.lazada.sg/ubiquiti-unifi-...0.html?boost=2   http://www.lazada.sg/ubiquiti-unifi-...3.html?boost=2   Oto Ubiquiti UniFi AP AC LR?   http://www.lazada.sg/ubiquiti-unifi-...7.html?boost=2   http://www.lazada.sg/ubiquiti-unifi-...7.html?boost=2   Dziękuję Ci
Reply
#2

Jeśli wdrażasz AP w swoim domu, nie powinieneś iść na długi dystans. AP służy do uzupełnienia routera, aby znaleźć się w martwym punkcie lub martwym punkcie. Aby nie kolidować z routerem uzyskując duży zasięg. Chyba że twój dom jest cholernie duży i długi.
Reply
#3

tungsten2 napisał: Jeśli wdrażasz AP w swoim domu, nie powinieneś iść na długi dystans. AP służy do uzupełnienia routera, aby znaleźć się w martwym punkcie lub martwym punkcie. Aby nie kolidować z routerem uzyskując duży zasięg. Chyba że twój dom jest cholernie duży i długi. Hm. Dobrze. Układ jest stary 2 piętrowy 5-pokojowy HDB. Szybkość sieci bezprzewodowej w moim routerze wynosi 200 Mb / s (tylko moja komórka jest podłączona). W moim pokoju jest to tylko 20 Mb / s, dlatego potrzebuję AP. Oparte na spe dla 3 urządzeń Ubiquiti to 122m (Lite i Pro) i 183m (LR). Czy zasięg 3 urządzeń zakłócałby router?
Reply
#4

Jeśli możesz odebrać sygnał z pokoju, najprawdopodobniej będzie jakiś. Spróbuj uzyskać AP, który nie jest tak długim zasięgiem.
Reply
#5

ac lr nie masz jeszcze meh? Wiem tylko, że 5ghz to 2x2, pro to 3x3 ... Używam modelu lr. tak czy inaczej nie mają nierealistycznych oczekiwań na prędkości, nie będzie mieć lepszą prędkość niż AP konsumenta .... a także w dużej mierze zależy od twoich urządzeń (telefony, laptop, pulpit z wifi) .. jakiego adaptera Wi-Fi używasz?
Reply
#6

nuky8181 napisał: Hm. Dobrze. Układ jest stary 2 piętrowy 5-pokojowy HDB. Szybkość sieci bezprzewodowej w moim routerze wynosi 200 Mb / s (tylko moja komórka jest podłączona). W moim pokoju jest to tylko 20 Mb / s, dlatego potrzebuję AP. Oparte na spe dla 3 urządzeń Ubiquiti to 122m (Lite i Pro) i 183m (LR). Czy zasięg 3 urządzeń zakłócałby router? 200tbps speedtest jest za pośrednictwem telefonu komórkowego? jaki to telefon? i masz podłączony do 2,4 GHz lub 5 GHz? jeśli twój desktopowy adapter wifi jest dobry, zamiast tego skorzystałby z ubiquiti ac pro, może osiągnąć wyższą prędkość na poziomie 5ghz.
Reply
#7

tungsten2 napisał: Jeśli możesz odebrać sygnał z pokoju, najprawdopodobniej będzie jakiś. Spróbuj uzyskać AP, który nie jest tak długim zasięgiem. Ok ok sacredrays napisał: ac lr nie masz jeszcze meh? Wiem tylko, że 5ghz to 2x2, pro to 3x3 ... Używam modelu lr. tak czy inaczej nie mają nierealistycznych oczekiwań na prędkości, nie będzie mieć lepszą prędkość niż AP konsumenta .... a także w dużej mierze zależy od twoich urządzeń (telefony, laptop, pulpit z wifi) .. jakiego adaptera Wi-Fi używasz? O. Właśnie sprawdziłem. LR ma MIMO, ale nie było reklamowane, więc nie ma tego. Używam Wifi 802.11ac (2x2 dual-band) na moim pulpicie (dołącz do płyty głównej). Na specyfikacji określiła prędkość do 867 Mb / s. sacredrays napisał: 200tbps speedtest jest za pośrednictwem telefonu komórkowego? jaki to telefon? i masz podłączony do 2,4 GHz lub 5 GHz? jeśli twój desktopowy adapter wifi jest dobry, zamiast tego skorzystałby z ubiquiti ac pro, może osiągnąć wyższą prędkość na poziomie 5ghz. Niezły punkt. To musi być mój telefon ..... Nexus 6P
Reply
#8

Nie trzeba kupować AP. Można kupić router i zmienić go w AP, otrzymasz również porty LAN. Lub może korzystać z siatki Wi-Fi, nigdy wcześniej nie używanej, więc nie ma komentarzy na temat tego, jak dobrze jest. Może również wyłączyć Wi-Fi na głównym routerze, a następnie użyć UBNT AP zamiast całego domu.
Reply
#9

potatoinapot napisał: Nie trzeba kupować AP. Można kupić router i zmienić go w AP, otrzymasz również porty LAN. Lub może korzystać z siatki Wi-Fi, nigdy wcześniej nie używanej, więc nie ma komentarzy na temat tego, jak dobrze jest. Może również wyłączyć Wi-Fi na głównym routerze, a następnie użyć UBNT AP zamiast całego domu. Nigdy nie dorównałem routerowi, zakładając, że router kosztuje więcej. Jakieś zalecenie taniego routera? Potrzebuję tylko dwóch przykrywek, które są obok siebie nawzajem i muszą zapewnić, że sygnał "obejdzie się / przenika" przez ścianę.
Reply
#10

przejdź do Ubiquiti UniFi AP AC PRO. Korzystam z routerów powyżej 300 USD, w końcu dostałem Unifi Pro na 289. Nvr DC wcześniej. Sprzedałem wszystkie moje inne routery.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)