Nowy HDB BTO Flat - Jak podłączyć swoją Home Fibre Network
#1

Rozumiem, że nowe mieszkania HDB BTO są wyposażone w okablowanie danych strukturalnych.   Ktoś może udostępnić swój schemat sieci światłowodowej? Jak w przypadku podłączenia do domu z dostarczonymi punktami patch lub bez?   Chcę wiedzieć, gdzie będzie punkt zakończenia światłowodu i gdzie instalujesz modem, router itp.   Tks.
Reply
#2

W przypadku nowych mieszkań BTO w Twoim polu riser znajduje się pudełko, w którym kończy się punkt danych. Tam możesz ustawić przełączniki, router, jeśli chcesz, a następnie skonfigurować punkt dostępu w salonie lub w dowolnym pokoju, jeśli sygnał nie dotrze do reszty domu. Wata Tat'a zrobiłem w poprzednim domu.
Reply
#3

masz na myśli nowy BTO z gotowym punktem Ethernet w salonie / pokojach geckoSG napisał: W przypadku nowych mieszkań BTO w Twoim polu riser znajduje się pudełko, w którym kończy się punkt danych. Tam możesz ustawić przełączniki, router, jeśli chcesz, a następnie skonfigurować punkt dostępu w salonie lub w dowolnym pokoju, jeśli sygnał nie dotrze do reszty domu. Wata Tat'a zrobiłem w poprzednim domu.
Reply
#4

toshm200 napisał: masz na myśli nowy BTO z gotowym punktem Ethernet w salonie / pokojach wszystkie nowe HDB są wyposażone w punkty telefoniczne w sypialniach i salonie. Wszystkie połączone za pośrednictwem Cat6. Powiedziano mi, że punkty telefoniczne mogą być używane do punktów danych.
Reply
#5

geckoSG napisał: W przypadku nowych mieszkań BTO w Twoim polu riser znajduje się pudełko, w którym kończy się punkt danych. Tam możesz ustawić przełączniki, router, jeśli chcesz, a następnie skonfigurować punkt dostępu w salonie lub w dowolnym pokoju, jeśli sygnał nie dotrze do reszty domu. Wata Tat'a zrobiłem w poprzednim domu. Czy pudełko w pionie jest wystarczająco duże, aby zmieścić modem, router, przełączniki? Jestem też całkiem nowy w networkingu. To może być naprawdę głupie pytanie. Planuję korzystać z cyfrowej linii głosowej dostarczanej przez dostawców usług szerokopasmowych lub światłowodowych. Jeśli wszystkie punkty zakończą się w pionie i podłączę modem i router do pionu, czy nadal będę mógł podłączyć mój telefon do punktu w salonie?
Reply
#6

jammingjester napisał: wszystkie nowe HDB są wyposażone w punkty telefoniczne w sypialniach i salonie. Wszystkie połączone za pośrednictwem Cat6. Powiedziano mi, że punkty telefoniczne mogą być używane do punktów danych. Ktoś próbował połączyć się przez telefon?
Reply
#7

Gixxer1000 napisał: Ktoś próbował połączyć się przez telefon? Jesteś pewien, że moje mieszkanie jest wyposażone w punkty telefoniczne w sypialniach i salonie, w pokoju sklepowym i w kuchni. Ale problem polega na tym, że punkt telefoniczny różni się od punktu sieci LAN. nie możesz dopasować kabla LAN do punktu telefonicznego.
Reply
#8

feintan napisał: Jesteś pewien, że moje mieszkanie jest wyposażone w punkty telefoniczne w sypialniach i salonie, w pokoju sklepowym i w kuchni. Ale problem polega na tym, że punkt telefoniczny różni się od punktu sieci LAN. nie możesz dopasować kabla LAN do punktu telefonicznego. mogą którzy mówią, nie mogą masz spróbować? Zrobiłem
Reply
#9

Tak, próbowałem, port tel (04 Wire) jest zbyt mały dla portu LAN (8 Wire). Nowe mieszkanie to teraz port Lan? łał. Nie ma potrzeby układania kabla w całym domu.
Reply
#10

Mój jest 6-letnim odsprzedaży mieszkania. Porty telefoniczne i ethernetowe w każdym pokoju. Dunno cat 5, 5e lub 6, ale w każdym razie nie będę marnować $ i dać sobie bóle głowy przez wyrwanie go ze ścian i umieścić kilka kabli super marki 6a w lah. Patch panel znajduje się w szafce narzędziowej, która znajduje się obok głównych drzwi, więc mam opennet, aby zainstalować TP wewnątrz szafy. Wewnątrz szafy znajduje się podwójne gniazdo zasilania, więc mój ONT może znajdować się wewnątrz szafy. Po prostu muszę podłączyć mój komputer do dowolnego portu ethernetowego w każdym pokoju i altówce. Nie używaj bezprzewodowej lah. Wired szybciej i od kiedy wszystkie kable w ścianie, nie musisz się martwić o hakowanie. Ale chodzi o to, że moja szafa z narzędziami jest duża i ma gniazdko elektryczne, więc nie ma problemu. Widziałem kilka nowszych mieszkań, panel z patchami mieści tę małą rzecz w salonie. W żaden sposób nie można dopasować ONT wewnątrz i poza tym, nie ma gniazdka w pobliżu. Dlaczego nie zamieszczać niektórych zdjęć swojego układu?
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)