Sieć przewodowa Ethernet i telefon domowy
#1

Cześć wszystkim, właśnie przenieśliśmy się do nowego mieszkania, które ma zarówno połączenia przewodowe Ethernet i telefon do każdego pokoju, co jest oczywiście oczywiste. Pracuję z domu, więc zrobiłem sobie biuro, które ma zarówno port Ethernet, jak i telefon stacjonarny.   Teraz dla komplikacji. Skrzynka z szerokopasmowym światłowodem znajduje się w szafce w schronie przeciwpancernym, a więc tam musi być router. Dla sieci ethernetowej, która nie stanowi problemu, ponieważ mają one skrzynkę rozdzielczą, aby można było podłączyć router, łącząc wszystkie porty Ethernet w każdym pokoju. W telefonie nie ma podobnego pudełka, a kiedy rozmawiałem z M1, powiedzieli, że musisz podłączyć telefon do routera, który tak naprawdę nie będzie działał z powodu jego lokalizacji i odległości od miejsca, w którym znajduje się moje biuro.   Z pewnością musi istnieć podobny sposób łączenia linii telefonicznych, aby wszyscy pracowali w każdym pokoju?   Zdjęcie poniżej pomaga. Naprawdę doceniam każdą pomoc, ponieważ potrzebuję stałej linii dla mojej firmy.     Ten obraz został przeskalowany. Kliknij, aby zobaczyć oryginalny obraz
Reply
#2

Możesz użyć rozdzielacza linii telefonicznej: Ten obraz został przeskalowany. Kliknij, aby zobaczyć oryginalny obraz
Reply
#3

wybaczyć bez wątpienia głupie pytanie ... więc podłączam splitter do routera? Ale jak to się łączy z gniazdami telefonicznymi w każdym pokoju? To jest to, co mamy w każdym pokoju [IMG] Ten obraz został przeskalowany.Kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz [/ IMG]
Reply
#4

Goldy740 napisał: więc podłączam splitter do routera? Ale jak to się łączy z gniazdami telefonicznymi w każdym pokoju? Dla każdego pokoju jest gniazdo telefoniczne, prawda? Gdzie kończy się drugi koniec linii telefonicznej? Jeśli wszystkie linie telefoniczne kończą się w db, to po prostu załatuj, w którym pokoju chcesz mieć telefon do rozdzielacza. Splitter jest podłączony do ONT (białe pole na zdjęciu).
Reply
#5

pozwól mi pomóc uprościć poradę Ah-Pin-Kor: twój obecny układ: TP (opennet) | V ONT --rj11 / teleline -> twój czarny telefon Motorola | V Asus Router ~~ wireless ~~> urządzenia bezprzewodowe | połączenia przewodowe | V urządzenia przewodowe otwórz okno (myślę, że nazywa się DB), do którego kable sieciowe routera prowadzą: To powinno wyglądać tak Jak widać pic, wszystkie są portami LAN. Trzeba zwrócić uwagę na TEL (rj11), który jest mniejszy. Zobacz obraz dla rozmiarów portów LAN i TEL Od ONT, gdzie jest podłączony czarny telefon Motorola, podłącz go do TEL na pudełku. Więc ONT - przewód tel. -> Box w szafce (DB) Podłącz go. Następnie na drugim zdjęciu: Ten obraz został przeskalowany. Kliknij, aby zobaczyć oryginalny obraz Ten port TEL będzie działał. Po prostu podłącz kolejną rj11 (linię tel.) W / telefon = gotowe. jeśli masz wiele linii tel, potrzebujesz rozgałęźnika takiego jak w postu Ah-Pin-Kor: Ten obraz został przeskalowany. Kliknij, aby zobaczyć oryginalny obraz Będziesz potrzebował dodatkowej linii telefonicznej (rj11)
Reply
#6

Ma sens, z wyjątkiem braku gniazd telefonicznych w szafce elektrycznej, tylko gniazd LAN (4 z nich, ponieważ mamy cztery pokoje). Poniżej kilka zdjęć. Na pudełku znajduje się TELL BT BOX, w którym zakładam, że gniazda telekonwertera będą tylko plątaniną kabli, jak widać na drugim obrazie. Poza tym wszystkie są 4 gniazda LAN w szafce [IMG] Ten obraz został przeskalowany.Kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz [/ IMG] [IMG] Ten obraz został przeskalowany.Kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz [/ IMG]
Reply
#7

tak, wydaje się być tell.bt.box. Wewnątrz jest panel z łatami rj11, w którym przypuszczasz, że załączysz do niego przewód telnetu. Zakładam, że nie mam na ten temat żadnego doświadczenia, więc może będziesz musiał zapytać innych. O ile mi wiadomo, wewnątrz kabli rj11 znajdują się inne drobne druty, które należy wpiąć do panelu z patchami. Myślałem, że będzie dla ciebie wtyczka rj11, ale przykro mi, myślę, że się myliłem. Przepraszam
Reply
#8

Wygląda na to, że ktokolwiek zrobił okablowanie dla condo, nie umieścił w gniazdach telefonicznych miejsca, w którym znajduje się skrzynka przyłączeniowa, więc nie ma możliwości podłączenia routera do gniazdka telefonicznego w każdym pokoju, co pokonuje punkt kompletnej instalacji przewodowej! ! ?? czy w ogóle mogę korzystać z sieci LAN w połączeniu z rozdzielaczem?
Reply
#9

[IMG] Ten obraz został przeskalowany.Kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz [/ IMG] [/ QUOTE] jeśli spojrzysz na pudełko, linia telefoniczna twojego pokoju kończy się tutaj ... i wszystkie 3 linie są zwarte razem ... więc potrzebujesz juz kabla rj11, z wtyczką na 1 końcu i otwartymi przewodami na drugim. Popchnij otwarte otwarte przewody do jednego z tych interkonektów ... i podłącz drugi koniec do gniazda rj11 modemu.
Reply
#10

Z mojego doświadczenia wynika, że najnowsze mieszkania mają porty LAN, światłowód, 1 antenę telewizyjną i 1 port telefoniczny w szafce do połączenia przez dowolnego dostawcę usług internetowych. Przyjrzyj się uważnie, jeśli jest port telefoniczny, wystarczy podłączyć kabel telefoniczny z ONT do ściennego portu tel. Następnie możesz podłączyć telefon do dowolnego portu telekonferencyjnego i wszystkie one będą działały !. Sieć telefoniczna działa zasadniczo jak hub. 1 sygnał wejściowy, wiele wyjść!
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)