Budowanie komputera do gier - potrzebujesz porady
#1

Cześć wszystkim, buduję nowy komputer do gier. Zamierzam grać w gry takie jak Fortnite, Overwatch, Tomb Raider i Guild Wars 2 ec. Mój budżet wynosi 1500 USD. Wszelkie porady dotyczące tej kompilacji?   - AMD Ryzen 5 2600X (475 USD Tradepac) - Asus TUF B450-Plus Gaming (w pakiecie) - KLEVV Bolt 2666MHZ CL16, 8 GB x 2 sztuki (230 USD na PC) - LITEON MU3 240GB SSD (69 PC motywy) - Dysk twardy Toshiba 1 TB (52 USD Tradepac) - Sapphire RTX580 8 GB (399 USD z bezpłatnym pakietem gier, Convergent) - Zasilacz Andyson 650W (ponowne użycie) - Obudowa ??? - Monitoruj? (Używam bardzo starego 22-calowego ekranu LCD Samsunga, 1920 x 1080, 60 Hz)   Razem: 1225 USD     Mam parę pytań   1) I7-8700K VS Ryzen 2600X. Wszelkie zalecenia? Z tego, co czytam, Ryzen wydaje się bardziej wartościowy, za niewielki spadek wydajności.   2) Czytałem, że niektórzy użytkownicy Ryzen cierpią na problemy z ciepłem na ich komputerze. Jeśli dostanę Ryzena, czy powinienem zainwestować w dodatkowego fana? Na przykład. ID Cooling Frost flow +120 (58 $ na PC)   3) Czy warto wydać trochę więcej na pamięci RAM 3000mhz / 3200mhz dla Ryzen 2600x? Nie podkręcam.   4) Sapphire RTX580 8 GB (399 USD + pakiet gier, Convergent) kontra Galax GTX1060 6 GB OC (389 PC motywy). Wszelkie zalecenia? Wydają się być blisko osiągów.     Przepraszamy za ścianę tekstu.
Reply
#2

1. Pobierz z tego samego sklepu. Lepsze ceny, jeśli dostaniesz wszystko z PC Theme. 2. Asus TUF nie jest dobry. Zamiast tego zdobądź Asrock. 3. GPU, lepiej uzyskać 1060 6 gb. 4. Andyson PSU -> Nie ufam temu. 5. Czy słyszałeś o problemach z Ryzenem? TDP i zużycie energii są niższe niż Intel, więc proszę podać swoje źródła, inaczej jest to po prostu nieświadoma plotka. 6. Jeśli Ryzen, uzyskaj szybszą pamięć RAM. Pamiętaj, aby włączyć szybsze prędkości w BIOS-ie.
Reply
#3

1. 8700K to duży postęp w stosunku do 2600X pls. Luka cenowa dostała powód w zakresie budżetu, przejdź do 2600X ba. Nie ma sensu rozszerzać się tylko na procesor i obniżać wszystko. 2. Ryzen cierpi na ciepło? Gdzie to przeczytałeś? Wypróbuj 8700K bez usunięcia, a następnie porównaj z Ryzen i zobacz. Ponadto anuluj gwarancję. Jedynym powodem, dla którego Ryzen może się przegrzać, jest niewystarczająca ilość OC użytkownika. 3. Tak, warto wydać nieco więcej za 3000mhz i więcej. Nie ma OC nvm, ponieważ i tak otrzymujesz 2600X. W przypadku wyższej pamięci RAM pamiętaj, aby przejść do systemu BIOS i aktywuj XMP, aby pamięć RAM działała z większą prędkością zgodnie z przeznaczeniem. 4. Sapphire deal wygląda słodko. Wysyłane z OnePlus ONEPLUS A3003 przy użyciu GAGT
Reply
#4

Uzyskaj nowy zasilacz pls. Superflower Leadex ECO Silver 500 / 600W jest dobry w cenie 100 USD Obudowa do ciebie. Ze względu na budżet zawsze polecam zakup Fractal Design Focus G za 75 USD Monitoruj ponownie, aż się zepsuje. Zdobądź wszystko, co sugerują powyższe motywy komputera. Porównaj go z ceną Tradepac Wysyłane z OnePlus ONEPLUS A3003 przy użyciu GAGT
Reply
#5

Dziękuję wszystkim za radę. Prawdopodobnie dostanę Ryzena 2600X. Jedno ostatnie pytanie. Jakieś rekomendacje dotyczące marki / modelu płyty głównej? Jest tyle modeli różnic dla każdej marki. Rozważam: - MSI B450 Gaming Plus (476 USD) - Asrock B450 Pro4 (473 USD) - Gigabyte AORUS B450 PRO M (474 USD)
Reply
#6

MSI lub Asrock, jestem skłonny do MSI. Bez gigabajta. Powiedz "nie", aby zdobyć szczyt! Wysyłane z OnePlus ONEPLUS A3003 przy użyciu GAGT
Reply
#7

Rashkae napisał: 5. Czy słyszałeś o problemach z Ryzenem? TDP i zużycie energii są niższe niż Intel, więc proszę podać swoje źródła, inaczej jest to po prostu nieświadoma plotka. Wiem, że to nie ma znaczenia, ale skoro wychowujesz TDP, czy wiesz, że AMD i Intel TDP nie są porównywalne? TDP AMD jest zbliżone do maksymalnego prądu pobieranego przez CPU (gdy działa przy maksymalnym napięciu). TDP firmy Intel to "zaokrąglona" średnia pomiarów mocy wymagających intensywnych testów. Jeśli chodzi o TDP, jest to dość mylące, jeśli chodzi o sposób mierzenia TDP przez obie strony. Więc powinniśmy to po prostu zignorować. https://www.anandtech.com/show/2807/2
Reply
#8

Jeszcze raz dziękuję za porady i spostrzeżenia. Kinda noob to wszystko, przeczyta więcej!
Reply
#9

singupingu napisał: MSI lub Asrock, jestem skłonny do MSI. Bez gigabajta. Powiedz "nie", aby zdobyć szczyt! Wysyłane z OnePlus ONEPLUS A3003 przy użyciu GAGT Brak ogólnego gigabajta lub tylko dla platformy AMD? Wysłane z mojego telefonu za pomocą GAGT
Reply
#10

hellspawn_one napisał: Brak ogólnego gigabajta lub tylko dla platformy AMD? Wysłane z mojego telefonu za pomocą GAGT Ogólnie. Nie podoba mi się ich bios Wysyłane z OnePlus ONEPLUS A3003 przy użyciu GAGT
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)