Laptop a komputer stacjonarny
#1

Powiedzmy, że nie mam zamiaru ulepszać platformy w przyszłości, czy ma sens kupienie laptopa zamiast komputera?   Na przykład. Aftershock laptop z gtx1070 kosztował 2.5K. gdybym miał zbudować platformę i7 7700, gtx1070, z monitorem i klawiaturą, a także stół dla komputera wrzucony również za tę samą cenę?   Więc jedynym czynnikiem decydującym o PC jest możliwość aktualizacji w przyszłości? Jeśli nie mam ochoty się unowocześniać, wybierając laptopa, zyskałem na zmianę przenośność?
Reply
#2

Na laptopie nie możesz zaktualizować procesora lub gpu, gdy zacznie czuć się opóźniony, przynajmniej na komputerze stacjonarnym możesz to zrobić za 3-5 lat ... Z laptopem utkniesz w tej specyfikacji, aż umrze.
Reply
#3

shadow84 napisał: Na laptopie nie możesz zaktualizować procesora lub gpu, gdy zacznie czuć się opóźniony, przynajmniej na komputerze stacjonarnym możesz to zrobić za 3-5 lat ... Z laptopem utkniesz w tej specyfikacji, aż umrze. Tak jak powiedziałem, nie mam zamiaru ulepszać. więc jeśli zbuduję urządzenie, będzie ono używane, dopóki nie będę chciał go zmienić i zmienić przeznaczenie starego sprzętu na coś innego. Tak jak w laptopie, używaj go, dopóki nie stracisz go, a potem nie zmienisz całego laptopa
Reply
#4

hawthorne napisał: Tak jak powiedziałem, nie mam zamiaru ulepszać. więc jeśli zbuduję urządzenie, będzie ono używane, dopóki nie będę chciał go zmienić i zmienić przeznaczenie starego sprzętu na coś innego. Tak jak w laptopie, używaj go, dopóki nie stracisz go, a potem nie zmienisz całego laptopa Opierając się na twoich słowach, wierzę, że masz bardzo dobry pomysł na laptopa. Duża różnica między komputerem stacjonarnym a laptopem to przenośność i możliwość aktualizacji. A wyrzucenie pulpitu tuż po kilku latach użytkowania to strata $$ $, ponieważ niektóre części mogą być ponownie wykorzystane, oszczędzając w ten sposób trochę kosztów, zamiast zdobyć kompletną nową maszynę.
Reply
#5

Poza tym nikt nie mówi, że MUSISZ zaktualizować część w ciągu 1-2 lat ... Zawsze można wykonać częściową aktualizację, gdy elementy zawiodą. Ma bardziej ekonomiczny sens.
Reply
#6

shadow84 napisał: Opierając się na twoich słowach, wierzę, że masz bardzo dobry pomysł na laptopa. Duża różnica między komputerem stacjonarnym a laptopem to przenośność i możliwość aktualizacji. A wyrzucenie pulpitu tuż po kilku latach użytkowania to strata $$ $, ponieważ niektóre części mogą być ponownie wykorzystane, oszczędzając w ten sposób trochę kosztów, zamiast zdobyć kompletną nową maszynę. Nic nie zdecydowałem. Zastanawiam się, jakie są względy decydujące o laptopie a komputerze. Niedawno zbudowałem platformę, ale czasami nie lubię być ograniczonym do mojego gabinetu. Moja sypialnia nie ma miejsca na komputer. A jeśli będę grał w pokoju przez cały dzień, pani zacznie narzekać. Nie jest tak źle, jeśli gra w nią z laptopem w tym samym pokoju. Na przykład. kiedy jest w salonie, ogląda telewizję, a potem gra w salonie. Zastanawiam się teraz, czy zamiast tego kupiłem Aftershock, więc mogę sprowadzić ten dom z powrotem. A teraz podążaj za swędzącym myśleniem, aby zdobyć nowego laptopa i zamiast tego zmodyfikuj moje obecne urządzenie
Reply
#7

hawthorne napisał: Nic nie zdecydowałem. Zastanawiam się, jakie są względy decydujące o laptopie a komputerze. Niedawno zbudowałem platformę, ale czasami nie lubię być ograniczonym do mojego gabinetu. Zastanawiam się, czy zamiast tego kupiłem Aftershock, więc mogę sprowadzić go z domu. Ostatecznie wszystko sprowadza się do twojego użycia, przenośności lub grania. Jeśli formalny, cienki i lekki laptop będzie świetny, ale gry będą ograniczone. Jeśli tak, komputer jest znacznie lepszy. Cena zapłacona za laptopa do gier nie może być porównywana z odpowiednimi pulpitami komputerowymi. A może zdobądź porządny pulpit i porządny laptop. Najlepsze z obu światów.
Reply
#8

hawthorne napisał: Nic nie zdecydowałem. Zastanawiam się, jakie są względy decydujące o laptopie a komputerze. Niedawno zbudowałem platformę, ale czasami nie lubię być ograniczonym do mojego gabinetu. Moja sypialnia nie ma miejsca na komputer. A jeśli będę grał w pokoju przez cały dzień, pani zacznie narzekać. Nie jest tak źle, jeśli gra w nią z laptopem w tym samym pokoju. Na przykład. kiedy jest w salonie, ogląda telewizję, a potem gra w salonie. Zastanawiam się teraz, czy zamiast tego kupiłem Aftershock, więc mogę sprowadzić ten dom z powrotem. A teraz podążaj za swędzącym myśleniem, aby zdobyć nowego laptopa i zamiast tego zmodyfikuj moje obecne urządzenie Z tego powodu tak, laptop do gier jest bardziej odpowiedni dla Ciebie. Ale zbudowanie 7700 na 1070 platformie nie będzie 2,5k, chyba że patrzysz na monitor o wysokiej rozdzielczości.
Reply
#9

hawthorne napisał: Powiedzmy, że nie mam zamiaru ulepszać platformy w przyszłości, czy ma sens kupienie laptopa zamiast komputera? Odpowiedź brzmi NIE. Jeśli nie potrzebujesz tej PORTABILITY, to nie ma powodu, aby kupić laptopa, który jest droższy. I nie zapominaj, że nie chodzi tylko o możliwość aktualizacji. Laptop ma tylko roczną gwarancję. Pulpit można łatwo i szybciej naprawić.
Reply
#10

Zdobądź laptopa z Thunderboltem 3 do zewnętrznej aktualizacji gfx w przyszłości.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)