Szybkość sieci LAN dla ASRock H81M-ITX
#1

Cześć wszystkim,   Mam pytanie dotyczące prędkości sieci dla tego mobo "ASRock H81M-ITX", które właśnie kupiłem.   Po podłączeniu do routera szybkość wyświetlana w moim stanie sieci wynosi tylko 100 Mb / s. Wynik testu prędkości wykazał ten sam wynik.   Specyfikacja LAN mobo wygląda następująco:   - PCIE x1 Gigabit LAN 10/100/1000 Mb / s - Qualcomm® Atheros® AR8171 - Obsługuje technologię Qualcomm® Atheros® Security Wake On Internet - Obsługuje Wake-On-LAN - Obsługuje energooszczędny Ethernet 802.3az - Obsługuje PXE   Zastanawiam się, dlaczego nowy mobo jest w stanie osiągnąć taką prędkość sieci. BTW, jestem na planie M1 Gamer 200 Mb / s i mam 6-letni pulpit (GA-EP45-UD3R), który jest w stanie osiągnąć prędkość 200 Mbps na speedtest.net. Szybkość wyświetlana w stanie sieci wynosi 1 Gb / s.   Zastanawiam się, czy to ograniczenie mojego mobo do prędkości sieci? Czy jest to funkcja, którą muszę włączyć, aby odblokować szybkość 1Gbps LAN.   Dzięki.
Reply
#2

czy ktoś może pomóc?
Reply
#3

Jakiej wersji systemu operacyjnego i wersji sterownika AR8171 używasz? Jeśli używasz Win7, możesz spróbować zainstalować nowsze sterowniki.
Reply
#4

Dziękuję za odpowiedź! Obecnie jestem na Win 8.1, a sterownik ma być najnowszą wersją, którą pobrałem stąd Pobieranie sterowników | Qualcomm Atheros, Inc. W rzeczywistości znaleziono dość wiele wypadków, gdy użytkownicy tej karty sieciowej skarżyli się na ten problem, innym udało się go rozwiązać, podczas gdy inni tacy jak ja nie. https://www.google.com.sg/webhp?sour...1+only+100mbps Ah-Pin-Kor napisał: Jakiej wersji systemu operacyjnego i wersji sterownika AR8171 używasz? Jeśli używasz Win7, możesz spróbować zainstalować nowsze sterowniki.
Reply
#5

Ten ma narzędzie zabójcy?
Reply
#6

Nie sądzę. Mój jest Qualcomm Athereos. Peach Tea napisał: Ten ma narzędzie zabójcy? Mam już zainstalowany najnowszy sterownik ze strony internetowej. Mimo to postanowiłem wypróbować rozwiązanie ze strony, którą opublikowałeś, ale instalacja sterownika zakończyła się niepowodzeniem. Wersja sterownika dostępna na czeskiej stronie internetowej jest nieco przestarzała. Chyba będę musiał skontaktować się z ASRock w odniesieniu do tego problemu. eyz napisał: Dziękuję za odpowiedź! Obecnie jestem na Win 8.1, a sterownik ma być najnowszą wersją, którą pobrałem stąd Pobieranie sterowników | Qualcomm Atheros, Inc. W rzeczywistości znaleziono dość wiele wypadków, gdy użytkownicy tej karty sieciowej skarżyli się na ten problem, innym udało się go rozwiązać, podczas gdy inni tacy jak ja nie. https://www.google.com.sg/webhp?sour...1+only+100mbps
Reply
#7

Gdybym był tobą, zmienię moje opcje 8.1 Windows Power, z Balanced / Power saving na High performance, a następnie przejdź do ustawień zaawansowanych, aby wyłączyć energooszczędne ustawienia ethernetu, jeśli są dostępne w moich zaawansowanych ustawieniach sterownika karty LAN
Reply
#8

Lan lei kabel?
Reply
#9

Dzięki za próbę pomocy! udało się go rozwiązać i czuć się bardzo głupio! tak, to był kabel LAN. to było najmniej oczekiwane, ponieważ był to nowy zestaw kabli kategorii 6! można mod szybko zamknąć ten wątek, dzięki czemu mogę zaoszczędzić trochę twarzy dla siebie! w każdym razie chłopaki, wielkie dzięki! JeNoVa-IcHiGo napisał: Gdybym był tobą, zmienię moje opcje 8.1 Windows Power, z Balanced / Power saving na High performance, a następnie przejdź do ustawień zaawansowanych, aby wyłączyć energooszczędne ustawienia ethernetu, jeśli są dostępne w moich zaawansowanych ustawieniach sterownika karty LAN Peach Tea napisał: Lan lei kabel?
Reply
#10

Używam płaskiego kabla cat6 również napotykają podobny problem, jakość kabla jest ważna Sterownik mobo lan również odgrywa rolę. Nie używaj sterownika pobranego przez Windows Update, obniżył prędkość z 1000 MBps do 100MBps
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)