Czy moderator może zabronić ludziom sprzedaży modemu kablowego Starhub?
#1

Kupiłem dwa modemy kablowe Cisco DPC3925, wczoraj i dziś.     Zadzwoń do starhub, powiedział, że jeden modem ma aktywną usługę szerokopasmową i jedną z cyfrową usługą głosową. Powiedzieli, że muszą skontaktować się z właścicielem konta, który otaguje modem. Pytam o co? Ponieważ sprzedają mi ten modem, ja, prawowity właściciel, nie oni starhub powinni aktywować usługi bez względu na aktywną usługę i oznaczać mnie. Kupuję drugiego modemu również ten sam problem.     Wczoraj kupiłem 40 $ z tego forum sprzętu i kolejne 30 $ z forum vr-zone.com. Zadzwoniłem do sprzedawcy i powiedzieli, że przyjdą po mnie.     Myślałem o zniszczeniu modemu lub sporządziłem raport policyjny, aby sprawdzić, czy modem jest skradzioną własnością lub stratą, która jest niezgodna z prawem, aby sprzedawać się jak handphone i odmówić zwrotu właściciela.     Dlaczego nie lubimy starhubu, tak jak ostatnio musieliśmy wypożyczyć modem kablowy, a po zakończeniu usługi, jeśli nie zapłacimy za utratę lub uszkodzenie modemu, a identyfikator modemu będzie na czarnej liście, nie będzie już mógł być używany w sieci jako skradziony lub zagubiony ? Podobnie jak w telewizji kablowej, dekoderze mamy go wynająć. Czy korzystam z usług darmowych modemów, ponieważ są aktywne?
Reply
#2

pchły1 napisał: oh Wiem o tych modemach kablowych. Nigdy wcześniej tego nie sprzedałem, ale twój pomysł logowania się na konto starhub przez utilities.starhub.com (to był ostatni raz kiedy używałem kabla, teraz używającego światłowodu). następnie usuń lub zastąp identyfikator MAC nowego modemu. następnie problem rozwiązany. Następnie, jako nowy właściciel zakupionego modemu, idziesz do tej samej sieci i wprowadzasz nowy identyfikator MAC (na białej naklejce modemu), po czym możesz go użyć. Jeśli pytasz, skąd o tym wiem, mój przyjaciel podarował mi swój modem po uaktualnieniu swojego planu (8 lat temu) i zrobiłem kolejny krok, wierzę więc, że możliwe jest ponowne użycie czyjś modemu. hmm interesujące, więc sprzedawca musi najpierw usunąć adres MAC ze swojego konta przed sprzedażą?
Reply
#3

renfred89 napisał: hmm interesujące, więc sprzedawca musi najpierw usunąć adres MAC ze swojego konta przed sprzedażą? Tak, usługa w sieci DOCSIS jest obsługiwana w oparciu o adres MAC w systemie Starhub.
Reply
#4

Nie sądzę, żeby twoja metoda zadziałała. Mogę spróbować to zrobić, ale starhub zadzwoni do mnie, że modem jest w użyciu. Wierzę, że nie mogą tego zrobić. Mogę używać modemu, ponieważ próbuję na speedtest max jest 25 mpbs down i 1 mbps up.
Reply
#5

po prostu wypróbowałem http://utilities.starhub.com/. wciąż tam jest. Jeśli surfujesz po tej sieci, myślę, że możesz znaleźć opcję, aby faktycznie zastąpić identyfikator MAC dla modemu (podobno to jest to, co sprzedawca ma przypuszczać, lub jeśli nie kończy swojego konta). Naprawdę nie widzę, że jestem już nie użytkownikiem Starhubu
Reply
#6

Ok Więc kupuję trzeci modem Cisco DP3925 za 20 USD. O północy zadzwoń do starhub, aby aktywować połączenie szerokopasmowe i głosowe, ale dałem tylko CM MAC ID. Oczekiwany 20-minutowy łączność szerokopasmowa działa kilka minut od momentu nadania CM MAC ID, więc zadzwoń do Starhub. Potem inny facet pyta mnie o identyfikator MTA, więc go daję, kolejne 20 minut pracuje teraz na głos. Prędkość jest znacznie lepsza, nie próbuj porównywać opóźnienia za pomocą modemu Motorola SBV5121, ponieważ opóźnienie będzie opóźnione o co najmniej minutę od rozpoczęcia buforowania o kilka sekund u źródła i szybszego testowania w górę iw dół, ale nie tego modemu Cisco. Ustaw tryb pomostu na routerze ASUS AC68U z wyłączoną obsługą łączności bezprzewodowej.
Reply
#7

TS: temat tematu i zawartość dyskusji nie są synchronizowane.
Reply
#8

Nie rozumiem Czy modem od telcos nie może sprzedawać innych ludzi lub może sprzedawać? Do tej pory, modem kablowy używać przez długi czas, po aktualizacji do światłowodu, tylko modemu, nie wiem, może sprzedać Właściwie bardziej nie wiedziałem, że są ludzie, którzy chcą kupić Dlaczego warto kupić modem? Za każdym razem, gdy podpisujesz się na łączach szerokopasmowych, kablach lub światłowodach, wszystkie telco dają modem
Reply
#9

Ya loh, przejdź również do fiber liao ... Jedyną rzeczą jest tworzenie kopii zapasowej, jeśli włókno jest włączone, a następnie powiedz, że kabel aktywuje ponownie LoL
Reply
#10

ohmygod1986 napisał: Ya loh, przejdź również do fiber liao ... Jedyną rzeczą jest tworzenie kopii zapasowej, jeśli włókno jest włączone, a następnie powiedz, że kabel aktywuje ponownie LoL Masz na myśli, że mogą aktywować twój kabel, jeśli światłowód jest wyłączony?
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)