Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Przepływ powietrza w procesorze PC
#1

Obecnie mam obudowę NZXT Phantom 410   (Aktualne urządzenie: i7 - 2600 Asus MOBO Leadtek GTX 580 2GB Zasilacz Corsair 750 W 250 GB Kingston SSD 1 TB WD HDD)   i mam miejsce dla maksymalnie 7 wentylatorów chłodzących, ale na razie mam 5 zainstalowanych. Poniżej znajduje się zdjęcie pokazujące miejsca, w których mogę zamontować wentylatory: (Niebieski dla wlotu, czerwony dla wyjścia)   Ten obraz został przeskalowany. Kliknij, aby zobaczyć oryginalny obraz   I, poniżej obraz pokazujący, gdzie mam 5 zainstalowanych wentylatorów chłodniczych: (Niebieski dla wlotu, Czerwony dla mocy wyjściowej, Zielony dla zamierzonego przepływu powietrza)   Ten obraz został przeskalowany. Kliknij, aby zobaczyć oryginalny obraz   Chciałbym dodać jeszcze 1 na dole, ale zdałem sobie sprawę, że spowoduje to 4 wejścia i tylko 2 wyjścia. Czy wpłynie to na krzyżową wentylację mojego systemu? Zwłaszcza, że staram się zapewnić ciągły dopływ świeżego powietrza do mojego GPU i procesora tak bardzo, jak to możliwe. Jakie są według ciebie najlepsze lokalizacje wejść i wyjść? Proszę Podziel się.
Reply
#2

Potrzebujesz komentarzy na ten temat!
Reply
#3

Rozumiem, że masz ref gpu? Górny tylny wlot po prostu zasysa gorące powietrze z powrotem do obudowy, najlepiej do wydechu Przód, boty i boczne pobory, tylny i górny wydech. Posiadanie większej ilości powietrza oznacza dodatnie ciśnienie w obudowie, które powoduje mniejszy kurz w obudowie Większy wydatek powietrza oznacza podciśnienie w obudowie, które powoduje więcej pyłu, ale ma lepszy efekt chłodzenia. Sugerowałbym więcej przyjmowania, bo naprawdę nie trzeba dużo ochładzać, jeśli nie robić
Reply
#4

Jak wspomina teddy1994, jest to prawdopodobnie najbardziej optymalne chłodzenie. Dodanie większej ilości wentylatora może nie doprowadzić do znacznego spadku temperatury. Z drugiej strony dodatkowy wentylator pewnie prowadzi do większego hałasu i pyłu.
Reply
#5

Nie jestem pewien, czy używanie tylnego układu wydechowego, jako spożycia, jest dobrym pomysłem, wydaje się, że wiele osób twierdzi, że negatywne ciśnienie (więcej spalin niż spożycie) jest drogą do zrobienia. Czego używasz do chłodzenia swojego procesora? I czy są jakieś OC?
Reply
#6

Tył jest zawsze wydechowy, czuję. Zdobądź wentylator przepływu powietrza. Nie ciśnienie statyczne. Ciśnienie statyczne do przodu, aby przepchnąć powietrze przez klatki hdd, u dołu również, wszystkie wlotu. Top może użyć wentylatora nawiewu powietrza, jeśli nie używa radu do wypchnięcia powietrza z obudowy.
Reply
#7

teddy1994 napisał: Rozumiem, że masz ref gpu? Górny tylny wlot po prostu zasysa gorące powietrze z powrotem do obudowy, najlepiej do wydechu Przód, boty i boczne pobory, tylny i górny wydech. Posiadanie większej ilości powietrza oznacza dodatnie ciśnienie w obudowie, które powoduje mniejszy kurz w obudowie Większy wydatek powietrza oznacza podciśnienie w obudowie, które powoduje więcej pyłu, ale ma lepszy efekt chłodzenia. Sugerowałbym więcej przyjmowania, bo naprawdę nie trzeba dużo ochładzać, jeśli nie robić Tak, jest to odniesienie. Ponadto, zgadzam się, że gorące powietrze wydalone z GPU ostatecznie zostanie zassane przez wentylator. Problemem, który mam teraz, jest to, że tylny wentylator jest wyjściem, spowoduje to w moim przypadku podciśnienie, a tym samym więcej pyłu. Wentylatory górne 2 nie nadają się do wlotu, ponieważ przyciągają więcej pyłu ze względu na przyciąganie grawitacyjne wszystkiego.
Reply
#8

jtjt00 napisał: Jak wspomina teddy1994, jest to prawdopodobnie najbardziej optymalne chłodzenie. Dodanie większej ilości wentylatora może nie doprowadzić do znacznego spadku temperatury. Z drugiej strony dodatkowy wentylator pewnie prowadzi do większego hałasu i pyłu. Mam filtry przeciwpyłowe do tych ujęć. Hałas? Nie sądzę, że moi fani są tak potężni, żeby hałasować
Reply
#9

gaoxing84 napisał: Tył jest zawsze wydechowy, czuję. Zdobądź wentylator przepływu powietrza. Nie ciśnienie statyczne. Ciśnienie statyczne do przodu, aby przepchnąć powietrze przez klatki hdd, u dołu również, wszystkie wlotu. Top może użyć wentylatora nawiewu powietrza, jeśli nie używa radu do wypchnięcia powietrza z obudowy. Och, nauczyłem się czegoś nowego o wentylatorach ciśnienia statycznego. Fajnie, przeznaczę 2 wentylatory ciśnieniowe z przodu 2.
Reply
#10

DeenzX napisał: Tak, jest to odniesienie. Ponadto, zgadzam się, że gorące powietrze wydalone z GPU ostatecznie zostanie zassane przez wentylator. Problemem, który mam teraz, jest to, że tylny wentylator jest wyjściem, spowoduje to w moim przypadku podciśnienie, a tym samym więcej pyłu. Wentylatory górne 2 nie nadają się do wlotu, ponieważ przyciągają więcej pyłu ze względu na przyciąganie grawitacyjne wszystkiego. Różne wentylatory mają różną szybkość przepływu powietrza. Do spożycia wystarczy użyć wentylatorów o wyższej wydajności, natomiast w przypadku spalin można zastosować wentylatory o niższej wydajności Dopóki spożycie cfm jest czymś więcej niż spaliny, jest to najprawdopodobniej nadciśnienie Lub jeśli wszystkie wentylatory są takie same, prawdopodobnie można użyć kabla niskiego napięcia lub niektórych programów / biosów lub regulatorów prędkości wentylatora, aby zwolnić wentylator wyciągowy
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)