Ocena ryzyka związanego z RAID 5 przed wdrożeniem
#1

Cześć wszystkim,     Rozważam uruchomienie konfiguracji RAID 5 4 x 2 TB na NETGEAR NAS.     Czy każdy może podzielić się swoimi doświadczeniami z uszkodzonego dysku w RAID 5 i kolejnych odbudowach? Jak długo trwał czas odbudowy?
Reply
#2

Wow ... Jestem zaskoczony, że nikt nigdy wcześniej nie musiał przebudowywać RAID 5?
Reply
#3

Tak wiele punktów niepowodzenia. mniej bólu głowy po prostu kup 1 8tb i kolejne zapasowe do backupu. mniej niż 200 GB w sprzedaży.
Reply
#4

Czy próbowałeś tego? https://www.memset.com/resources/raid-calculator/ Używam RAID 6, ale w twoim przypadku zgaduję bezpiecznie, że odbudowanie trwa około 2 dni? it_geek napisał: Cześć wszystkim, Rozważam uruchomienie konfiguracji RAID 5 4 x 2 TB na NETGEAR NAS. Czy każdy może podzielić się swoimi doświadczeniami z uszkodzonego dysku w RAID 5 i kolejnych odbudowach? Jak długo trwał czas odbudowy?
Reply
#5

Około 1 dnia .... ale przebudowa jest w tle. Mam synologię w moim biurze. Zastąp dysk twardy raz. Po prostu odbuduj
Reply
#6

yusoffb01 napisał: Tak wiele punktów niepowodzenia. mniej bólu głowy po prostu kup 1 8tb i kolejne zapasowe do backupu. mniej niż 200 GB w sprzedaży. To zależy ...... jeśli nie używasz raidu, hdd spoil oznacza przestój.
Reply
#7

it_geek napisał: Wow ... Jestem zaskoczony, że nikt nigdy wcześniej nie musiał przebudowywać RAID 5? Mam kilka razy dla mojego serwera coy i raz dla synology nas. Zasadniczo należy zastąpić hdd i opłatę za kliknięcie myszką. Następnie poczekaj .... 2 TB powinno być krótsze niż 1 dzień. Nie znam dokładnego czasu, ponieważ nigdy nie monitoruję. Dzisiaj zmień i odbuduj. Przyjdź jutro do biura ... nigdy nie sprawdzaj, ile czasu to potrwa. Ale czy to naprawdę ma znaczenie? Ponieważ nas obsługuje podłączanie na gorąco. Raid5 1 hdd także nie traci danych. Bez przestojów.
Reply
#8

Jeśli masz wpływ, inny HDD kaput podczas odbudowy, utrata danych!
Reply
#9

jtjt00 napisał: Jeśli masz wpływ, inny HDD kaput podczas odbudowy, utrata danych! Cóż, nigdy nie stawiaj czoła ..... 2 awarie hdd w raid 5 i bit expeirence nie powiodły się nigdy. Jeśli dane są krytyczne, potrzebujesz przynajmniej 3 zestawów kopii zapasowych
Reply
#10

Mam dane w pamięci długoterminowej w postaci taśm LTO. RAID służy do przechowywania danych przez ostatnie 3 lata, ale rzadko jest dostępny Więc 2 TB około 1 dnia ... musi się pomodlić, aby pozostałe 3 dyski mogły zng leh. W przeciwnym razie naprawdę stanie się bardzo problematyczny. Kontroler RAID naprawdę był tak powolny, aż do 20 MB / s. Nawet jeśli zostawię to na biegu jałowym w tle? Spodziewałem się, że szybkość odbudowy będzie większa przy 80 - 100 MB / s, co jest całkiem osiągalne przy napędach 7,2 kb / s. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę narzut parzystości, zmniejszenie prędkości o 80% jest dość śmieszne ...
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)