Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nie dostajemy światłowodu 100 Mb / s. problem adaptera / powerline?
#1

Cześć wszystkim,   Właśnie dostałem dzisiaj światłowód 100 Mb / s i mam problemy z uzyskaniem nawet połowy 100 Mb / s. Przede wszystkim router znajduje się w moim salonie, a mój komputer stacjonarny i laptopy są w moim pokoju. Więc tak, prędkość powinna być wolniejsza. Nie rozumiem jednak, że mój laptop jest w stanie uzyskać prędkość 50 Mb / s, podczas gdy mój komputer pobiera tylko 25 Mb / s dla połączenia bezprzewodowego i 15 Mb / s dla połączenia przewodowego. Używam TP-LINK TL-WN722N do bezprzewodowej i Comtrend sieci energetycznej do połączenia przewodowego. Mówi się jednak, że mają prędkość powyżej 100 Mb / s.   Jak więc mogę zwiększyć swoją prędkość? Czy problem dotyczy routera singtel? adapter? Linia napięcia? Naprawdę wolałbym jednak połączenie przewodowe   Dzięki!
Reply
#2

Blimeyomega napisał: Cześć wszystkim, Właśnie dostałem dzisiaj światłowód 100 Mb / s i mam problemy z uzyskaniem nawet połowy 100 Mb / s. Przede wszystkim router znajduje się w moim salonie, a mój komputer stacjonarny i laptopy są w moim pokoju. Więc tak, prędkość powinna być wolniejsza. Nie rozumiem jednak, że mój laptop jest w stanie uzyskać prędkość 50 Mb / s, podczas gdy mój komputer pobiera tylko 25 Mb / sw przypadku połączenia bezprzewodowego i 15 Mb / s połączenia przewodowego. Używam TP-LINK TL-WN722N do bezprzewodowej i Comtrend sieci energetycznej do połączenia przewodowego. Mówi się jednak, że mają prędkość powyżej 100 Mb / s. Jak więc mogę zwiększyć swoją prędkość? Czy problem dotyczy routera singtel? adapter? Linia napięcia? Naprawdę wolałbym jednak połączenie przewodowe Dzięki! inny klient wifi, różne prędkości. wifi zależy od routera i klienta. Powerline też nie jest zbyt szybki. TL-WN722N to 150 Mb / s, twój laptop może być adapterem WiFi 300 Mb / s, co wyjaśnia, dlaczego 1/2 prędkości. Powerline jest beznadziejny, najlepsze osiągi wydają się mieć zasięg 500 Mb / s, ale nie spodziewaj się, że osiągnie 100 Mb / s. Szybkość stawek i rzeczywista prędkość życia nie zawsze są takie same
Reply
#3

Cyberet napisał: inny klient wifi, różne prędkości. wifi zależy od routera i klienta. Powerline też nie jest zbyt szybki. TL-WN722N to 150 Mb / s, twój laptop może być adapterem WiFi 300 Mb / s, co wyjaśnia, dlaczego 1/2 prędkości. Powerline jest beznadziejny, najlepsze osiągi wydają się mieć zasięg 500 Mb / s, ale nie spodziewaj się, że osiągnie 100 Mbps. Szybkość stawek i rzeczywista prędkość życia nie zawsze są takie same Tak, rozumiem, że prędkości i rzeczywista prędkość życia są różne. Jednak isnt powerline jest bardziej stabilny w porównaniu do adapterów wifi? A ponieważ moje adaptery / powerline mogą ograniczać moją prędkość. Czy są jakieś sugestie dotyczące tego, który adapter / powerline / router powinienem dostać?
Reply
#4

Blimeyomega napisał: Tak, rozumiem, że prędkości i rzeczywista prędkość życia są różne. Jednak isnt powerline jest bardziej stabilny w porównaniu do adapterów wifi? A ponieważ moje adaptery / powerline mogą ograniczać moją prędkość. Czy są jakieś sugestie dotyczące tego, który adapter / powerline / router powinienem dostać? zależy od twoich oczekiwań. linia energetyczna podatna na zakłócenia ze strony urządzeń takich jak ładowarki do telefonów. wydajność zależy od domowej instalacji elektrycznej. wifi musi sparować router i adaptery z dobrym sygnałem, aby uzyskać duże prędkości. zakłócenia pochodzą z wifi sąsiadów, kuchenek mikrofalowych, telefonów bezprzewodowych. przewodowy nadal zapewnia najbardziej niezawodną i najlepszą prędkość
Reply
#5

Słyszałem ludzi, którzy wcześniej korzystali z Powerline i zamiast tego przełączali się z powrotem na wifi. Mówią, że wifi jest szybsze niż linia energetyczna. Mogę uzyskać ponad 30MB / s (240Mbps) szybkość transmisji z wifi (Z salonu do następnego pokoju), lepiej niż przewodowa sieć Ethernet 100 Mbps.
Reply
#6

phayze napisał: Słyszałem ludzi, którzy wcześniej korzystali z Powerline i zamiast tego przełączali się z powrotem na wifi. Mówią, że wifi jest szybsze niż linia energetyczna. Mogę uzyskać ponad 30MB / s (240Mbps) szybkość transmisji z wifi (Z salonu do następnego pokoju), lepiej niż przewodowa sieć Ethernet 100 Mbps. musi być 802.11ac twoja sieć Ethernet 100 Mb / s może być starym kat5 lub zdegradowanym kablem lub „uszkodzonym” portem, co może tłumaczyć, dlaczego limit 100 Mb / s, większość cat5e powinna być w stanie łatwo przekroczyć 100 Mb / s. ale nie zdziw się, że z powodu awarii kabla, spotkałem się z kilkoma wcześniej. Ponadto niektóre kable mogą wykonywać 1 Gb / s, ale mogą tylko 100 Mb / s dla niektórych portów / systemów. Mam 3 z 12 kabli w biurze, które mogą łączyć się tylko z prędkością 100 Mb / s, ale z tych 3, 1 z nich może działać z prędkością 1 gb / s, gdy jest podłączony do innego systemu tak, przewodowy ma problemy
Reply
#7

Mam na myśli porównanie szybkiego portu Ethernet 100 Mbps, a nie portu gigabitowego. Port Gigabit może z łatwością trafić ponad 50 MB / s. Tak, Wi-Fi jest podłączone przy 525 Mb / s. Maksymalna szybkość transferu to 2xx Mbps. Cyberet napisał: musi być 802.11ac twoja sieć Ethernet 100 Mb / s może być starym kat5 lub zdegradowanym kablem lub „uszkodzonym” portem, co może tłumaczyć, dlaczego limit 100 Mb / s, większość cat5e powinna być w stanie łatwo przekroczyć 100 Mb / s. ale nie zdziw się, że z powodu awarii kabla, spotkałem się z kilkoma wcześniej. Ponadto niektóre kable mogą wykonywać 1 Gb / s, ale mogą tylko 100 Mb / s dla niektórych portów / systemów. Mam 3 z 12 kabli w biurze, które mogą łączyć się tylko z prędkością 100 Mb / s, ale z tych 3, 1 z nich może działać z prędkością 1 gb / s, gdy jest podłączony do innego systemu tak, przewodowy ma problemy
Reply
#8

phayze napisał: Mam na myśli porównanie szybkiego portu Ethernet 100 Mbps, a nie portu gigabitowego. Port Gigabit może z łatwością trafić ponad 50 MB / s. Tak, Wi-Fi jest podłączone przy 525 Mb / s. Maksymalna szybkość transferu to 2xx Mbps. Szybki port ethernetowy 100 Mb / s jak przestarzały plik Ciekawe, że mogę połączyć się z prędkością 450 Mb / s, ale nigdy nie mogę przesyłać z prędkością 1/2 łącza.
Reply
#9

Cyberet napisał: Powerline jest beznadziejny, najlepsze osiągi wydają się mieć zasięg 500 Mb / s, ale nie spodziewaj się, że osiągnie 100 Mbps. przewodowy nadal zapewnia najbardziej niezawodną i najlepszą prędkość bracie, nie odkładaj Powerline jak ten człowiek. w moim domu Wifi jest „beznadziejna”. Nie mogę nawet uzyskać 1mbps w moim pokoju z routera oddalonego o 1 piętro. Z Powerline jestem w stanie osiągnąć około 50-60 Mb / s, co jest wystarczające dla wszystkich rodzajów transmisji HD. Powerline jest darem niebios dla ludzi, dla których potężne rozwiązania bezprzewodowe nie są w stanie go przeciąć (zmieniłem już RT-N56U na RT-N66U, to samo.) I nie chcę wydawać $$$ na kable CAT6.
Reply
#10

Nie jestem zbyt dobry w sprzęcie internetowym, ustawieniach i warunkach. Mam jednak nadzieję, że uda mi się uzyskać przynajmniej połowę subskrybowanej przepustowości. Nawet mój adapter bezprzewodowy pobiera teraz tylko 15 Mb / s na moim destopie. Jakieś rozwiązania?
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)