Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

PC niespodziewanie wyłączony
#1

W kilka dni mój komputer nagle niespodziewanie się wyłączy. Włączenie zasilania jest nadal włączone w moim chasis, ale MB / wentylatory / PSU wszystko jest wyłączone. Nie mogę włączyć zasilania, dopóki nie wyciągnę wtyczki z paska i nie odczekaj kilku sekund, aż zgaśnie lampka zasilania.   Gdy uruchamiam się, przechodzi do powiedzenia bios, że nie można uruchomić. Ale niczego nie zmieniam i uruchomi się zgodnie z normą przy drugiej próbie.   Zasilacz / GPU (heatpipe) chłodny w dotyku, radiator procesora ciepły, ale nie gorący.   Czy mój psu umiera? Jest to potężny RGB 750 z mocą termiczną.   Specyfikacje: AMD Ryzen 1700 Gry Gigabyte AB350 3 MSI Armor rx580
Reply
#2

Spróbuj użyć innego paska mocy lub bezpośrednio do głównego gniazda i sprawdź, czy to pomaga. Czy naprawdę dotknąłeś wewnętrznych elementów psu lub tylko zewnętrznej obudowy?
Reply
#3

marc2002 napisał: W kilka dni mój komputer nagle niespodziewanie się wyłączy. Włączenie zasilania jest nadal włączone w moim chasis, ale MB / wentylatory / PSU wszystko jest wyłączone. Nie mogę włączyć zasilania, dopóki nie wyciągnę wtyczki z paska i nie odczekaj kilku sekund, aż zgaśnie lampka zasilania. Gdy uruchamiam się, przechodzi do powiedzenia bios, że nie można uruchomić. Ale niczego nie zmieniam i uruchomi się zgodnie z normą przy drugiej próbie. Zasilacz / GPU (heatpipe) chłodny w dotyku, radiator procesora ciepły, ale nie gorący. Czy mój psu umiera? Jest to potężny RGB 750 z mocą termiczną. Specyfikacje: AMD Ryzen 1700 Gry Gigabyte AB350 3 MSI Armor rx580 Brzmi jak problem z zasilaczem. Spróbuj podłączyć bezpośrednio do gniazda zasilania, bez rozszerzenia. mam nadzieję, że to pomoże ~ jak długo używałeś, zanim zmniejszysz moc? jeśli to możliwe, wejdź w bios i sprawdź swoje tempsy i napięcia ..
Reply
#4

shadow84 napisał: Spróbuj użyć innego paska mocy lub bezpośrednio do głównego gniazda i sprawdź, czy to pomaga. Czy naprawdę dotknąłeś wewnętrznych elementów psu lub tylko zewnętrznej obudowy? Och, dziś wieczorem próbuję użyć innego paska. Moje inne rzeczy, takie jak obudowa TV / Soundbar / 4Bay HDD, również działają na tym samym pasku. Dotykam zewnętrznej obudowy psu (nie waż się dotykać elementów wewnętrznych) Dzięki Shadow.
Reply
#5

kracie17 napisał: Brzmi jak problem z zasilaczem. Spróbuj podłączyć bezpośrednio do gniazda zasilania, bez rozszerzenia. mam nadzieję, że to pomoże ~ jak długo używałeś, zanim zmniejszysz moc? jeśli to możliwe, wejdź w bios i sprawdź swoje tempsy i napięcia .. Mój komputer jest „wiecznie” 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, poza sporadycznym wyłączeniem. Po prostu ustawiłem oprogramowanie monitorujące, takie jak CPU / GPUZ, aby rejestrować tempsy, więc sprawdzę dziś wieczorem.
Reply
#6

marc2002 napisał: Och, dziś wieczorem próbuję użyć innego paska. Moje inne rzeczy, takie jak obudowa TV / Soundbar / 4Bay HDD, również działają na tym samym pasku. Dotykam zewnętrznej obudowy psu (nie waż się dotykać elementów wewnętrznych) Dzięki Shadow. Jeśli łączysz się z siecią i nadal ten sam problem, najprawdopodobniej PSU wydaje liao, ponieważ fan cpu nawet się nie kręci.
Reply
#7

marc2002 napisał: Och, dziś wieczorem próbuję użyć innego paska. Moje inne rzeczy, takie jak obudowa TV / Soundbar / 4Bay HDD, również działają na tym samym pasku. Dotykam zewnętrznej obudowy psu (nie waż się dotykać elementów wewnętrznych) Dzięki Shadow. staraj się nie przeciążać głównego .. doświadczyłem podobnego spotkania i wprowadziłem go do głównego, rozwiązałem problem ~
Reply
#8

Ale korzystałem z tych samych przedmiotów (obudowa PC / TV / HDD / Soundbar / ładowarka HP) przez ostatni rok / 2 ..... Mój główny dostał tylko jedno gniazdo, więc mogłem potrzebować wyciągnąć kolejny pas przez pokój.
Reply
#9

Sprawdź, podłączając komputer tylko do sieci. Jeśli nie ma problemów, oznacza to, że powerstrip zawodzi. Zmień na inny, aby przetestować.
Reply
#10

marc2002 napisał: Ale korzystałem z tych samych przedmiotów (obudowa PC / TV / HDD / Soundbar / ładowarka HP) przez ostatni rok / 2 ..... Mój główny dostał tylko jedno gniazdo, więc mogłem potrzebować wyciągnąć kolejny pas przez pokój. Cóż, to jest trochę trudne .. muszę śledzić porady z shadow84 i mieć nadzieję, że to rozwiąże twój problem ..
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)