Ustaw DLink DIR868L jako punkt dostępu
#1

cześć   Obecnie mam dwa routery WiFi DLink, DIR-868L w salonie (normalny router) i DIR-850L w moim pokoju (długi Ethernet łączący go z 868 LAN2LAN i skonfigurowany jako punkt dostępu)   Nie jestem do końca zaznajomiony z obsługą sieci, ale udało mi się łatwo skonfigurować powyższy układ (850 ma biały GUI, w którym wyłączam serwer DCHP i przypisuję IP jak na wideo poniżej) youtu.be/Fei8dgOlSsQ   To jest w porządku (połączenie Ethernet jest świetne), ale prędkość Wi-Fi jest bardzo okropna 80 Mb / s przy połączeniu internetowym 1 Gb / s. Chciałem zamienić routery wokół (więc 868 jest w moim pokoju), ponieważ 868 ma lepsze specyfikacje, ale jest to niezwykle trudne. Konfiguracja nie jest tak łatwa jak na odwrót. Myślę, że może być specyficzny dla tego routera.     Widziałem stary wątek z tym samym routerem, ale nie wiem, czy to ten sam problem, ponieważ tak naprawdę nie rozumiem forums.hardwarezone. com.sg/internet-bandwidth-networking-clinic-4/configuring-d-link-dir868l-ap-mode-5573841.html   To, co zrobiłem, to zresetowanie obu routerów. Podłączyłem 850 w salonie i przetestowałem go, aby działał. Następnie podłączyłem Ethernet z 850 do 868 w moim pokoju (lan 2 lan), ale utknąłem na etapie konfiguracji   Śledziłem konfigurację zgodnie z poniższą radą ftp: //ftp2.dlink. com / PRODUKTY / DIR-868L / REVA / DIR-868L_MANUAL_1.00_EN.PDF [/ url] Strona 16/173 (punkt 1 jest bezużyteczny od momentu przypisania IP)   Ale nie zadziałało (na końcu mogę połączyć się z obydwoma interfejsami Routera z mojego komputera, ale nie ma rzeczywistego połączenia internetowego)   Potem spróbowałem tej instrukcji: support.dlink. com.sg/Downloads/DIR-868L/PDF/DIR-868L-How-to-setup-Access-Point(AP)-for-router.pdf   Ale to też się nie udało. Jestem dość bliski rozerwania włosów, ponieważ do tej pory straciłem pół dnia.   Próbowałem różnych kombinacji opcji, które przeszukałem i ponownie uruchomiłem routery co 5 minut i doszedłem do punktu, w którym wszystko się pogarsza (np. Teraz nie mogę nawet zobaczyć 868 w GUI 850s)   Czy ktoś może udzielić jakiejkolwiek porady   Wiele razy, kiedy idę do Centrum sieci i udostępniania systemu Windows, aby automatycznie zdiagnozować problem, powie, że serwer DNS nie odpowiada   Nie wiem, czy to też ma znaczenie, ale na białej stronie głównej GUI dla 850, gdzie widzę połączenia, wszystko zaczyna się jako zielone bez żadnych problemów, a minutę później zmienia kolor na czerwony (internet odłączony - coś do naprawa między internetem a stroną 850). Kliknięcie naprawy nie pomaga. Wydaje się, że zmienia się między zielonym i czerwonym. Odświeżanie natychmiast zmienia kolor na zielony
Reply
#2

Najpierw zaktualizuj oprogramowanie sprzętowe obu routerów, jeśli jeszcze tego nie zrobiono. http://global.dlink-intl.com/starhub/#services
Reply
#3

eric3743 napisał: Najpierw zaktualizuj oprogramowanie sprzętowe obu routerów, jeśli jeszcze tego nie zrobiono. Cześć. DIR-868L: Wersja sprzętowa A1 Wersja oprogramowania 1.03SHC DIR-850L Wersja sprzętowa B1 Wersja oprogramowania układowego 2.06 850 jako AP / 868 jako główny router WiFi działa dobrze w porównaniu do odwrotnego (co jest problemem, który mam) Czy mogę zaoferować coś jeszcze?
Reply
#4

Dmon1Unlimited napisał: Cześć. DIR-868L: Wersja sprzętowa A1 Wersja oprogramowania 1.03SHC DIR-850L Wersja sprzętowa B1 Wersja oprogramowania układowego 2.06 850 jako AP / 868 jako główny router WiFi działa dobrze w porównaniu do odwrotnego (co jest problemem, który mam) Czy mogę zaoferować coś jeszcze? Najnowsze oprogramowanie układowe dla 868L to 1.09 Po aktualizacji należy wykonać reset fabryczny. Naciśnij + przytrzymaj otwór resetowania przez> 10 sekund, a następnie wyłącz router. Otwór resetowania 868L znajduje się na dole. Użyj szpilki. Jeśli chodzi o 850L, sprawdź link, ale zwróć uwagę na wersję sprzętu. Najnowsze oprogramowanie układowe dla 868 ma ogromną poprawę w dziedzinie wifi. Nie jestem pewien co do 850.
Reply
#5

Pobierz późniejszą wersję podręcznika 1.01 Z datą 8 lipca 2013 r https://www.google.com.sg/url?sa=t&s...pRpHpVQeH2IpQ4 Nadal trawisz posta
Reply
#6

Po zakończeniu aktualizacji oprogramowania układowego routerów. Wybierz główny router, aby połączyć się z szerokopasmowym światłowodem ONT za pośrednictwem kabla LAN. Surfuj, aby zapewnić dobre połączenie internetowe. Następnie połącz się z głównym routerem do drugiego routera WAN poprzez kabel LAN. Włącz drugi router. Aby znaleźć adres IP drugiego routera, aby uzyskać dostęp do ustawień. Podłącz komputer do routerów i zaloguj się do głównego routera 192.168.0.1 Na stronie Status szukaj nazwy dlink. Po uzyskaniu drugiego routera IP, możesz podłączyć port LAN do komputera za pomocą kabla LAN, aby zalogować się na stronie. Użyj drugiego adresu IP routera, aby się zalogować. UWAGA: Po ostatniej aktualizacji oprogramowania układowego wymagane jest hasło. Hasło to to samo hasło na naklejce etykiety na samym routerze. W drugim routerze, na przykładzie 868L, w trybie Bridge pozostawiam go jako router bezprzewodowy. Jeśli chodzi o SSID i hasło, możesz zmienić je na preferowane. Możesz także zmienić hasło logowania do routera. Zakończono skonfigurowaną konfigurację, dzięki czemu router można umieścić w wybranej lokalizacji. Połączenie musi być podłączone przewodem sieciowym.
Reply
#7

eric3743 napisał: Po zakończeniu aktualizacji oprogramowania układowego routerów. Wybierz główny router, aby połączyć się z szerokopasmowym światłowodem ONT za pośrednictwem kabla LAN. Surfuj, aby zapewnić dobre połączenie internetowe. Następnie połącz się z głównym routerem do drugiego routera WAN poprzez kabel LAN. Włącz drugi router. Aby znaleźć adres IP drugiego routera, aby uzyskać dostęp do ustawień. Podłącz komputer do routerów i zaloguj się do głównego routera 192.168.0.1 Na stronie Status szukaj nazwy dlink. Po uzyskaniu drugiego routera IP, możesz podłączyć port LAN do komputera za pomocą kabla LAN, aby zalogować się na stronie. Użyj drugiego adresu IP routera, aby się zalogować. UWAGA: Po ostatniej aktualizacji oprogramowania układowego wymagane jest hasło. Hasło to to samo hasło na naklejce etykiety na samym routerze. W drugim routerze, na przykładzie 868L, w trybie Bridge pozostawiam go jako router bezprzewodowy. Jeśli chodzi o SSID i hasło, możesz zmienić je na preferowane. Możesz także zmienić hasło logowania do routera. Zakończono skonfigurowaną konfigurację, dzięki czemu router można umieścić w wybranej lokalizacji. Połączenie musi być podłączone przewodem sieciowym. Zaktualizowałem odpowiednio 868 i 850 do 1.09SHC i 2.10 (jeśli ma to znaczenie, dla 850, podczas aktualizacji, okno mówi, że wersja była „2.10undefined” przed eefreshing) Przetestowałem router 850main (przewodowy i bezprzewodowy) -Wired był w porządku -bezprzewodowo myślę, że było w porządku (dla prędkości 2.4GHz było 80Mbps, podczas gdy dla 5GHz prędkość wynosiła 25Mbps) - pomimo połączenia internetowego 1Gbps powiedziano mi, że router wifi 850L obsługuje tylko transfer WiFi do 300Mbps. (Więc dla bamd 5 GHz myślę, że prędkość jest normalna, podczas gdy dla pasma 2,4 GHz, myślę, że gdzieś wystąpiły zakłócenia) - 868L (drugi router - dla AP) zrobiłem również, jak powiedziałeś, zrestartowany / podłączony z portu LAN pierwszego routera do portu WAN drugiego routera Nie jestem pewien co do kolejnych kroków? Myślałem, że punkty dostępu nigdy nie będą używać portu WAN? Mam adres IP drugiego routera. Więc zachowaj moderator routera bezprzewodowego Zachowaj opcję serwera DHCP poniżej lub zmień na statyczny IP? Czy ponownie zastosuję oryginalne podejście (strona 16/173 poniżej) ftp: //ftp2.dlink. com / PRODUKTY / DIR-868L / REVA / DIR-868L_MANUAL_1.00_EN.PDF Zauważyłem również, że w pierwszym interfejsie GUI routera IP drugiego routera jest 192.168.0.103 Ale ten adres IP nie łączy się z interfejsem GUI drugiego routera Zamiast tego, jeśli patrzę na ustawienia sieci LAN w Centrum udostępniania sieci w systemie Windows, rzeczywisty adres IP to 192.168.100.1 Czy powinienem to zmienić na pierwszy?
Reply
#8

Dmon1Unlimited napisał: Zaktualizowałem odpowiednio 868 i 850 do 1,09 i 2,10 (jeśli ma to znaczenie, dla 850, podczas aktualizacji, okno mówi, że wersja była „2.10undefined” przed eefreshing) Przetestowałem router 850main (przewodowy i bezprzewodowy) -Wired był w porządku -bezprzewodowo myślę, że było w porządku (dla prędkości 2.4GHz było 80Mbps, podczas gdy dla 5GHz prędkość wynosiła 25Mbps) - pomimo połączenia internetowego 1Gbps powiedziano mi, że router wifi 850L obsługuje tylko transfer WiFi do 300Mbps. (Więc dla bamd 5 GHz myślę, że prędkość jest normalna, podczas gdy dla pasma 2,4 GHz, myślę, że gdzieś wystąpiły zakłócenia) - 868L (drugi router - dla AP) zrobiłem również, jak powiedziałeś, zrestartowany / podłączony z portu LAN pierwszego routera do portu WAN drugiego routera Nie jestem pewien co do kolejnych kroków? Myślałem, że punkty dostępu nigdy nie będą używać portu WAN? Mam adres IP drugiego routera. Więc zachowaj moderator routera bezprzewodowego Zachowaj opcję serwera DHCP poniżej lub zmień na statyczny IP? Czy ponownie zastosuję oryginalne podejście (strona 16/173 poniżej) ftp: //ftp2.dlink. com / PRODUKTY / DIR-868L / REVA / DIR-868L_MANUAL_1.00_EN.PDF 850 jest nieco ograniczony i nie jest dobrym routerem. Dla pasma 5GHz jest dobre dla krótkiego i bezpośredniego Wi-Fi. Pasmo 2,4 GHz najlepiej w przeszkodach, na długich dystansach itp. Mój układ w połączeniu za pośrednictwem kabla LAN; TP - ONT - Router - punkt danych - Router 2. Połączenie z portem WAN routera-2 działa bez zarzutu. W oparciu o most jest router bezprzewodowy. Nie używam jako przedłużacza. Drugi router IP ma dostęp do 2 ustawień routera przez port LAN. Brak dhcp i statycznego adresu IP oraz innych ustawień obok identyfikatora SSID.
Reply
#9

eric3743 napisał: 850 jest nieco ograniczony i nie jest dobrym routerem. Dla pasma 5GHz jest dobre dla krótkiego i bezpośredniego Wi-Fi. Pasmo 2,4 GHz najlepiej w przeszkodach, na długich dystansach itp. Mój układ w połączeniu za pośrednictwem kabla LAN; TP - ONT - Router - punkt danych - Router 2. Połączenie z portem WAN routera-2 działa bez zarzutu. W oparciu o most jest router bezprzewodowy. Nie używam jako przedłużacza. Drugi router IP ma dostęp do 2 ustawień routera przez port LAN. Brak dhcp i statycznego adresu IP oraz innych ustawień obok identyfikatora SSID. Nie jestem do końca pewien, czy rozumiem przepraszam, właśnie teraz: Drugi router jest podłączony przez port WAN W zakładce konfiguracji -> Internet: Tryb mostka = router bezprzewodowy Typ połączenia internetowego = Dynamiczny IP (DHCP) W zakładce konfiguracji -> Ustawienia sieciowe: Adres IP routera = 192.168.100.1 Włącz serwer DHCP = odznaczone (wyłączyłem go) W zakładce Zaawansowane -> Sieć zaawansowana: Włącz UPnP IGD = niezaznaczone (wyłączyłem go) Z powyższymi ustawieniami nadal mam problemy z połączeniem z internetem (diagnostyka systemu Windows mówi „Windows nie może komunikować się z urządzeniem lub zasobem (Podstawowy serwer DNS)”
Reply
#10

Dmon1Unlimited napisał: Nie jestem do końca pewien, czy rozumiem przepraszam, właśnie teraz: Drugi router jest podłączony przez port WAN W zakładce konfiguracji -> Internet: Tryb mostka = router bezprzewodowy Typ połączenia internetowego = Dynamiczny IP (DHCP) W zakładce konfiguracji -> Ustawienia sieciowe: Adres IP routera = 192.168.100.1 Włącz serwer DHCP = odznaczone (wyłączyłem go) W zakładce Zaawansowane -> Sieć zaawansowana: Włącz UPnP IGD = niezaznaczone (wyłączyłem go) Z powyższymi ustawieniami nadal mam problemy z połączeniem z internetem (diagnostyka systemu Windows mówi „Windows nie może komunikować się z urządzeniem lub zasobem (Podstawowy serwer DNS)” Połączenie za pomocą kabla LAN. Główny router - punkt danych (jeśli jest) - 2. port WAN routera --- Port LAN - port komputera. Wejście przeglądarki 192.168.100.1 Ponieważ może to być drugi router IP, jak określono w głównym statusie routera. Wszystkie ustawienia pozostają domyślne, brak zmian po przywróceniu ustawień fabrycznych. Domyślnym ustawieniem w trybie mostka jest router bezprzewodowy.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)