A co, jeśli płyta główna psuje się?
#1

Używam komputera od 8 lat. Zamierzam użyć do całkowitego zepsucia. Zmieniono PSU, dysk twardy wcześniej, inne rzeczy nadal działają dobrze, teraz działa dobrze.   Teraz przestraszyłem się tylko płyty głównej Asusa p7p55d-e pro zepsuć, a potem nie wiem, jak, jeśli zmiana z powrotem tego samego modelu płyty głównej może już nie znaleźć, i czuję, że nie warto zmieniać modelu płyty głównej 8 lat temu.   Jeśli zmienię nową płytę główną, stary dysk twardy nie działa z nową płytą główną, prawda?   Co robicie, jeśli płyta główna się psuje?   Czy korzystasz z komputera, dopóki nie psuje się lub nie zmienia co kilka lat przed zepsuciem?
Reply
#2

jeśli psuje się płyta główna, wystarczy wymienić nową. jeśli nowy nie jest zgodny ze starymi częściami, po prostu pobierz nowe części lo. Bardzo proste, prawda? lol..
Reply
#3

Jeśli zmienisz płytę główną, musisz zmienić razem z nowym CPU i RAM. Zanotuj również te koszty.
Reply
#4

Czy nie ma 8 lat z powodu poważnego remontu? Wysłane z OnePlus ONEPLUS A3003 przy użyciu GAGT
Reply
#5

shadow84 napisał: Jeśli zmienisz płytę główną, musisz zmienić razem z nowym CPU i RAM. Zanotuj również te koszty. Zmień nową płytę główną, nowy procesor i pamięć RAM, a jeśli podłączę nową płytę główną do starego dysku (zawierającego Windows 10, którego używam teraz w starej płycie głównej Asus p7p55d-e pro), nie działa poprawnie? Wszystkie dane na starym dysku twardym nie mają dostępu?
Reply
#6

singupingu napisał: Czy nie ma 8 lat z powodu poważnego remontu? Wysłane z OnePlus ONEPLUS A3003 przy użyciu GAGT Nadal działa dobrze, więc mogę po prostu użyć. Ram Położyłem już maksymalnie 4 kije, zasilacz zmienił się raz wcześniej, wcześniej zmienił się dysk twardy. używanie dysku SSD jako dysku c. Więc wydaje się zmarnowany, jeśli zmieni się wszystko nowe. Jaka będzie znacząca poprawa, jeśli teraz zmienię nową? Czy będzie dużo szybciej? Używam do przeglądania prostych rzeczy i Microsoft Word, youtube. Bez gier.
Reply
#7

super365 napisał: Nadal działa dobrze, więc mogę po prostu użyć. Ram Położyłem już maksymalnie 4 kije, zasilacz zmienił się raz wcześniej, wcześniej zmienił się dysk twardy. używanie dysku SSD jako dysku c. Więc wydaje się zmarnowany, jeśli zmieni się wszystko nowe. Jaka będzie znacząca poprawa, jeśli teraz zmienię nową? Czy będzie dużo szybciej? Używam do przeglądania prostych rzeczy i Microsoft Word, youtube. Bez gier. 3-4 lata możesz wciąż znaleźć nową płytę główną lub przyzwoity stan drugiej ręki, ale przez 8 lat jest to bardzo trudne. Jeśli płyta główna psuje się i nie możesz znaleźć zamiennika, to dokładnie to, co opisałeś, używałeś komputera, aż się zepsuł. Czas na nowy komputer. Wraz ze zmianą technologii, tak szybkie komponenty stają się niekompatybilne, więc lepiej wszystko dostać zupełnie nowe. Jedyne, co wróci, to dane. Lepiej więc zrób kopię zapasową potrzebnych danych na dobrym dysku zewnętrznym, ponieważ obecny system nadal działa poprawnie.
Reply
#8

super365 napisał: Zmień nową płytę główną, nowy procesor i pamięć RAM, a jeśli podłączę nową płytę główną do starego dysku (zawierającego Windows 10, którego używam teraz w starej płycie głównej Asus p7p55d-e pro), nie działa poprawnie? Wszystkie dane na starym dysku twardym nie mają dostępu? Nie można zrobić tego systemu operacyjnego coz jest związany z twoim starym mobo. Musisz zadzwonić do Microsoftu, aby poprosić go o dezaktywację istniejącego systemu operacyjnego, abyś mógł używać go na nowym mobo. Lub kupić tanie tanie w karuzeli. Najlepiej uzyskać dysk SSD dla systemu operacyjnego z dyskiem twardym jako pamięcią masową. Jeśli aktualny dysk twardy jest również dość stary, lepiej będzie mieć nowy. To samo dotyczy zasilacza.
Reply
#9

Czy płyta główna / kondensatory, dysk twardy włączają czas życia? Słyszę, że niektóre urządzenia elektroniczne mają taki sam czas pracy jak godziny xxxxx, więc po włączeniu przez wiele godzin zgaduję, że zginie. Zwykle nie wyłączam komputera w nocy, czy wyłączenie zwiększy żywotność? Ostatni raz próbowałem użyć snu, ale czasami funkcja uśpienia nie działa dobrze, nie budzę się i muszę ponownie uruchomić komputer, więc nigdy nie używaj już snu.
Reply
#10

Wszystkie płyty główne w końcu zawiodą głównie z powodu uszkodzonych kondensatorów, co jest najczęstszym problemem. Kondensator jest jak bateria, ulegnie pogorszeniu i całkowicie zawiedzie, bez ucieczki. Kondensator ma trwałość, nawet nowy kondensator ulegnie awarii, jeśli pozostanie nieużywany na półce zbyt długo, nie różni się od baterii. Napraw DIY lub wymień uszkodzoną płytę na dokładny model lub kompatybilny model innej marki.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)