Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

PC Pokazuje tylko 100 Mb / s ..
#1

cześć .. po prostu zbudowałem system ryzen i zaktualizowałem wszystkie sterowniki i bios.       Ale jakoś ciągle wykrywa 100 Mb / s.   Im już używam kabli cat 6 do mojego modemu> routera> PC.   subskrybował plan 1 gbps włókna m1. korzystanie z routera asus ac1200G +.   jakikolwiek pomysł, co może być problemem?
Reply
#2

Zdecydowanie jest to kabel od routera do komputera.
Reply
#3

Spróbuj połączyć się bezpośrednio z routerem i sprawdź prędkość? Nie jestem ekspertem w dziedzinie kabli LAN, ale okno mówi „status ethernet 5”
Reply
#4

Wydaje mi się, że to kwestia kabla.
Reply
#5

hmm .. ya .. próbowałem podłączyć komputer bezpośrednio do routera i wyświetla się jako 1 gbps .. wa .. nie mów mi, że szkielet, który naprawiłem, nie może uzyskać 1 gbps ... korzystam z routera podłączonego do panelu czołowego i do mojego komputera .. *edytować* ok, czekaj. teraz jego wyświetlanie 100mbps .. trochę niestabilne także od czasu do czasu dc. Myślę, że to mój problem z kablem Ethernet. Chyba muszę kupić nowy kabel i zobaczyć
Reply
#6

yaqin123 napisał: hmm .. ya .. próbowałem podłączyć komputer bezpośrednio do routera i wyświetla się jako 1 gbps .. wa .. nie mów mi, że szkielet, który naprawiłem, nie może uzyskać 1 gbps ... korzystam z routera podłączonego do panelu czołowego i do mojego komputera .. Masz na myśli to, że jest to przedłużacz kabla LAN? Wtedy może być dobrze potwierdzić prędkość najpierw przed ponownym zainstalowaniem następnym razem. Bardzo stary, skręcony kabel może uszkodzić przewody i wpływać na prędkość
Reply
#7

stylechap napisał: Masz na myśli to, że jest to przedłużacz kabla LAN? Wtedy może być dobrze potwierdzić prędkość najpierw przed ponownym zainstalowaniem następnym razem. Bardzo stary, skręcony kabel może uszkodzić przewody i wpływać na prędkość ya lan punkt przedłużenia kabla. ten, który kupiłem zupełnie nowy. k nvm. najprawdopodobniej jest to mój kabel sieciowy. bezpośrednio również 100 Mb / s. tmr dostanie nowy i przetestuje.
Reply
#8

yaqin123 napisał: ya lan punkt przedłużenia kabla. ten, który kupiłem zupełnie nowy. Cóż, po prostu dajemy delikatne przypomnienie, ponieważ twoja konfiguracja wykorzystuje 3 kable lan. Nie jestem pewien co do stanu kabla LAN używanego między routerem a modemem. Ale ostatnio spotkałem się z kiepskim połączeniem przez kilka dni i pomyślałem, że to problem dostawcy, ale okazuje się, że jest to problem z kablem sieciowym W każdym razie nadal dobrze jest przetestować kabel, zwłaszcza jeśli zamierzasz zainstalować go na suficie lub szynie nośnej
Reply
#9

stylechap napisał: Cóż, po prostu dajemy delikatne przypomnienie, ponieważ twoja konfiguracja wykorzystuje 3 kable lan. Nie jestem pewien co do stanu kabla LAN używanego między routerem a modemem. Ale ostatnio spotkałem się z kiepskim połączeniem przez kilka dni i pomyślałem, że to problem dostawcy, ale okazuje się, że jest to problem z kablem sieciowym W każdym razie nadal dobrze jest przetestować kabel, zwłaszcza jeśli zamierzasz zainstalować go na suficie lub szynie nośnej haha yea.i przejrzał kable testowe i pomyślał, że to po prostu zadziała. lekcja się nauczyła.
Reply
#10

może to być pewne ustawienie na komputerze, który „ogranicza” prędkość do 100 Mb / s. Mam ten problem dość często na moim komputerze kompilacji w zeszłym roku Oct, aż idę google i próbuję rozwiązać problem. Skończyć z ustawieniem sieci Ethernet lub ustawieniem komputera, które naprawia szybkość w stanie Ethernet na 1 Gb / s zamiast 100 Mb / s i podobnie jak moja magia, mój test szybkości wzrasta do 950 Mb / s i nigdy więcej nie mam tego problemu. Nie pamiętam, jakie ustawienie zmieniam lol, ponieważ google go też. Więc może udasz się do Google i spróbujesz dowiedzieć się, zanim kupisz kabel sieciowy.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)