Wifi dla 3-piętrowego domu
#1

Cześć chłopaki, potrzebuję rady.   Mieszkam w 3-piętrowym domu, który aktualnie subskrybuje Singtel, używając domyślnego routera aztech dsl7000. Router znajduje się w salonie na parterze. Korzystanie z Internetu służy tylko do przeglądania stron internetowych / wiadomości e-mail / przesyłania strumieniowego filmów.   Obecnie używam 2 wtyczek aztech powerline (HL110) do wifi na 2 i 3 piętrze. Mam problem, ponieważ nie mogę połączyć się z Wi-Fi przez przedłużacz Powerline. połączenie jest przerywane, co oznacza, że przez większość czasu nie mogę połączyć się z Wi-Fi. Czytałem, że może to wynikać z jakości linii energetycznej domu (dom ma ponad 30 lat).   Początkowo myślał o użyciu wtyczki Powerline ze względu na wygodę. Czy moglibyście podać kilka wskazówek, jak połączyć cały mój dom? Jestem gotów uzyskać nowy router, jeśli to pomoże (zamierzając uzyskać router dwupasmowy jako 5 osób w domu z laptopami, tabletami i telefonami komórkowymi), ale głównym problemem jest zapewnienie, że mogę połączyć się z Wi-Fi z dowolnego miejsca w domu.   Pomocne byłyby również wszelkie linki do artykułów.   Dzięki za radę!   p.s. czy to pomoże, jeśli ustawię mój kanał Wi-Fi na stały kanał zamiast na automatyczny? przeczytaj, że sygnał ekstendera może zostać utracony, gdy router przełączy się na inny kanał
Reply
#2

ssshhhaun napisał: Cześć chłopaki, potrzebuję rady. Mieszkam w 3-piętrowym domu, który aktualnie subskrybuje Singtel, używając domyślnego routera aztech dsl7000. Router znajduje się w salonie na parterze. Korzystanie z Internetu służy tylko do przeglądania stron internetowych / wiadomości e-mail / przesyłania strumieniowego filmów. Obecnie używam 2 wtyczek aztech powerline (HL110) do wifi na 2 i 3 piętrze. Mam problem, ponieważ nie mogę połączyć się z Wi-Fi przez przedłużacz Powerline. połączenie jest przerywane, co oznacza, że przez większość czasu nie mogę połączyć się z Wi-Fi. Czytałem, że może to wynikać z jakości linii energetycznej domu (dom ma ponad 30 lat). Początkowo myślał o użyciu wtyczki Powerline ze względu na wygodę. Czy moglibyście podać kilka wskazówek, jak połączyć cały mój dom? Jestem gotów uzyskać nowy router, jeśli to pomoże (zamierzając uzyskać router dwupasmowy jako 5 osób w domu z laptopami, tabletami i telefonami komórkowymi), ale głównym problemem jest zapewnienie, że mogę połączyć się z Wi-Fi z dowolnego miejsca w domu. Pomocne byłyby również wszelkie linki do artykułów. Dzięki za radę! p.s. czy to pomoże, jeśli ustawię mój kanał Wi-Fi na stały kanał zamiast na automatyczny? przeczytaj, że sygnał ekstendera może zostać utracony, gdy router przełączy się na inny kanał zdobycie nowego routera rozwiąże tylko problem słabej wydajności wifi na tym samym poziomie, zakładając, że jesteś blisko routera. W przypadku rekomendacji routera warto zbadać asus / linksys / dlink. Pamiętaj, że kupowany router musi obsługiwać funkcję tagowania vlan. nie ma funkcji VLAN, nie można go używać jako routera, a jedynie jako punkt dostępu, co oznacza również, że nie można usunąć 7000 z sieci. Aby upewnić się, że cały dom jest połączony za pomocą niezawodnego połączenia, należy wykonać trunking powierzchni co najmniej kabla Ethernet 5e. zaufajcie mi, większość pójdzie za kotem 6 jako ośrodkiem przyszłych testów, ponieważ jest w stanie obsłużyć do 10 gbps, jeśli długość wynosi około 30 m na kabel. Od kanału powierzchniowego do każdej części domu, możesz zainstalować punkty dostępu, aby dopasować je do swoich potrzeb bezprzewodowych. Niektóre punkty dostępowe mają 4 lub 5 portów ethernetowych, które mogą służyć jako przełącznik dla urządzeń przewodowych. mam nadzieję że to pomoże. Wreszcie wtyczki domowe są zdecydowanie niewiarygodne i nie polecam w ogóle ..
Reply
#3

Kat. 6 jest przeznaczony dla 10 Gb / s, tylko do 30 m, 100 m powinien być używany z kotem 6a.
Reply
#4

Qubicfactor napisał: Kat. 6 jest przeznaczony dla 10 Gb / s, tylko do 30 m, 100 m powinien być używany z kotem 6a. dzięki za zauważenie błędu, oryginalny post został zmieniony.
Reply
#5

renfred89 napisał: zdobycie nowego routera rozwiąże tylko problem słabej wydajności wifi na tym samym poziomie, zakładając, że jesteś blisko routera. W przypadku rekomendacji routera warto zbadać asus / linksys / dlink. Pamiętaj, że kupowany router musi obsługiwać funkcję tagowania vlan. nie ma funkcji VLAN, nie można go używać jako routera, a jedynie jako punkt dostępu, co oznacza również, że nie można usunąć 7000 z sieci. Aby upewnić się, że cały dom jest połączony za pomocą niezawodnego połączenia, należy wykonać trunking powierzchni co najmniej kabla Ethernet 5e. zaufajcie mi, większość pójdzie za kotem 6 jako ośrodkiem przyszłych testów, ponieważ jest w stanie obsłużyć do 10 gbps, jeśli długość wynosi około 30 m na kabel. Od kanału powierzchniowego do każdej części domu, możesz zainstalować punkty dostępu, aby dopasować je do swoich potrzeb bezprzewodowych. Niektóre punkty dostępowe mają 4 lub 5 portów ethernetowych, które mogą służyć jako przełącznik dla urządzeń przewodowych. mam nadzieję że to pomoże. Wreszcie wtyczki domowe są zdecydowanie niewiarygodne i nie polecam w ogóle .. nic nie może pobić robiąc trunking la. Ale jeśli każdy poziom twojego domu ma dużą powierzchnię podłogi i kilka stref nieczystości (np. Ściana cementu lotsa), myślę, że możesz również zbadać punkty acess lub zasięg zasięgu na każdym piętrze ...?
Reply
#6

ssshhhaun napisał: Cześć chłopaki, potrzebuję rady. Mieszkam w 3-piętrowym domu, który aktualnie subskrybuje Singtel, używając domyślnego routera aztech dsl7000. Router znajduje się w salonie na parterze. Korzystanie z Internetu służy tylko do przeglądania stron internetowych / wiadomości e-mail / przesyłania strumieniowego filmów. Obecnie używam 2 wtyczek aztech powerline (HL110) do wifi na 2 i 3 piętrze. Mam problem, ponieważ nie mogę połączyć się z Wi-Fi przez przedłużacz Powerline. połączenie jest przerywane, co oznacza, że przez większość czasu nie mogę połączyć się z Wi-Fi. Czytałem, że może to wynikać z jakości linii energetycznej domu (dom ma ponad 30 lat). Początkowo myślał o użyciu wtyczki Powerline ze względu na wygodę. Czy moglibyście podać kilka wskazówek, jak połączyć cały mój dom? Jestem gotów uzyskać nowy router, jeśli to pomoże (zamierzając uzyskać router dwupasmowy jako 5 osób w domu z laptopami, tabletami i telefonami komórkowymi), ale głównym problemem jest zapewnienie, że mogę połączyć się z Wi-Fi z dowolnego miejsca w domu. Pomocne byłyby również wszelkie linki do artykułów. Dzięki za radę! p.s. czy to pomoże, jeśli ustawię mój kanał Wi-Fi na stały kanał zamiast na automatyczny? przeczytaj, że sygnał ekstendera może zostać utracony, gdy router przełączy się na inny kanał Czas wycisnąć sok z mózgu. Dla Twojej informacji: https://www.youtube.com/watch?v=VVTOmarVpms
Reply
#7

Cześć chłopaki, proszę jeszcze raz podnieść ten wątek będzie chciał wiedzieć, czy wifi jest dobre dla 3-piętrowego domu z kilkoma pokojami? Pomogłem mojej ciotce zaangażować wykonawców do zainstalowania portów ściennych LAN i skonfigurowanego przełącznika, który zapewnia sieć do każdego ściennego portu LAN w pokojach, więc dla wifi zaleca się, aby uzyskać tylko router dla każdego pokoju? jeśli tak, to jaką markę routerów można wykorzystać w każdym pokoju bez podłączania jednostki, używając tylko jednego identyfikatora SSID Dziękuje wszystkim !
Reply
#8

Supersen napisał: Cześć chłopaki, proszę jeszcze raz podnieść ten wątek będzie chciał wiedzieć, czy wifi jest dobre dla 3-piętrowego domu z kilkoma pokojami? Pomogłem mojej ciotce zaangażować wykonawców do zainstalowania portów ściennych LAN i skonfigurowanego przełącznika, który zapewnia sieć do każdego ściennego portu LAN w pokojach, więc dla wifi zaleca się, aby uzyskać tylko router dla każdego pokoju? jeśli tak, to jaką markę routerów można wykorzystać w każdym pokoju bez podłączania jednostki, używając tylko jednego identyfikatora SSID Dziękuje wszystkim ! Ponieważ masz już porty LAN, zamiast tego uzyskaj AP. https://www.lazada.sg/products/ubiqu...210931225.html SSID należy ustawić tak samo. Musisz ustawić go jak router> przełącznik> port danych> AP. niektóre istotne informacje https://www.troyhunt.com/ubiquiti-al...my-dodgy-wifi/
Reply
#9

Supersen napisał: Cześć chłopaki, proszę jeszcze raz podnieść ten wątek będzie chciał wiedzieć, czy wifi jest dobre dla 3-piętrowego domu z kilkoma pokojami? Pomogłem mojej ciotce zaangażować wykonawców do zainstalowania portów ściennych LAN i skonfigurowanego przełącznika, który zapewnia sieć do każdego ściennego portu LAN w pokojach, więc dla wifi zaleca się, aby uzyskać tylko router dla każdego pokoju? jeśli tak, to jaką markę routerów można wykorzystać w każdym pokoju bez podłączania jednostki, używając tylko jednego identyfikatora SSID Dziękuje wszystkim ! Jeśli pragniesz bezproblemowego roamingu, możesz wybrać produkty siatkowe dostępne na rynku. Lub, jeśli już posiadasz routery Asus, które są kompatybilne z sieciami, jest to również realna opcja.
Reply
#10

dzięki facetowi za informacje! patrząc na produkty Ubiquiti, potrzebowaliśmy bezproblemowego roamingu dla całego domu Po przeczytaniu abit uważam, że tylko wersja Ubiquiti AC Pro obsługuje płynny roaming z wieloma punktami dostępowymi
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)