G.Skill Zgodność z pamięcią RAM 3600 MHz z Ryzen 2400G
#1

Obecnie korzystam z Patriot Viper 4 RAM oc do 3000 MHz na moim komputerze, jak podano po prawej >>>>>>   Wiem, że tkanina Ryzen Infinity jest wrażliwa na szybkość RAM, więc minimalnie przejdzie na zestawy o częstotliwości co najmniej 3000 MHz. Jednak po użyciu systemu przez około 1 miesiąc, zdałem sobie sprawę, że 8 GB pamięci RAM jest niewystarczające dla mojego użytkowania, więc chęć ręki chce uaktualnić do 16 GB zestawu RAM. Widziałem ten zestaw G.SKILL Ripjaws V Series 16 GB na łączu Newegg tutaj o mocy 3600 MHz. Chcesz sprawdzić z brosami jego kompatybilność z Ryzen 2400G, a mój Asus Strix x370 mobo ze strony internetowej Asusa nigdy nie podaje tego zestawu G.skill RAM w swojej liście QVL tutaj.   Dlatego zastanawiam się, czy można bezpiecznie dokonać zakupu. Każdy bros ma trochę doświadczenia z udostępnianiem pamięci RAM G.skill? Dzięki
Reply
#2

Nie takie proste. Aby trafić 3600, musisz ręcznie dostroić swoje czasy. Jeśli chcesz, zdobądź zestaw gskill sniper X 3600mhz 2x8gb. To powinno być łatwiejsze dla amd ryzen do oc.
Reply
#3

Ale niezależnie od tego. Co próbujesz osiągnąć? Jeśli zamierzasz tylko grać, nie zobaczysz różnicy po przekroczeniu 3200 MHz. Malejące zyski zaczną się od 3400 MHz do 3600 MHz.
Reply
#4

Royfrosty napisał: Ale niezależnie od tego. Co próbujesz osiągnąć? Jeśli zamierzasz tylko grać, nie zobaczysz różnicy po przekroczeniu 3200 MHz. Malejące zyski zaczną się od 3400 MHz do 3600 MHz. bo Newegg dostał promocję na ten zestaw. W rzeczywistości jest tańszy niż zestaw 3200 MHz. Martwię się tylko o kompatybilność
Reply
#5

Czy mogę zadać pytanie? Jeśli włożę kij o pojemności 3000 MHz, czy będzie on automatycznie używany przy tej prędkości, czy też musi się dostosować, dopóki nie osiągnie tej prędkości? Wysłane z Xiaomi MI MAX przy użyciu GAGT
Reply
#6

Royfrosty napisał: Nie takie proste. Aby trafić 3600, musisz ręcznie dostroić swoje czasy. Jeśli chcesz, zdobądź zestaw gskill sniper X 3600mhz 2x8gb. To powinno być łatwiejsze dla amd ryzen do oc. Kiedy wspomniałeś o ręcznym dostrojeniu taktowania, czy masz na myśli, że muszę przejść do taktowania pamięci DRAM w BIOSie i ręcznie wprowadzić ustawienia czasu na pendriveach DRAM, czy masz na myśli coś bardziej skomplikowanego? Bo ćwiczę poprzednią metodę na moim zestawie Patriot, ponieważ inni entuzjaści na innych forach wspomnieli, że podkręcenie auto-ram poprzez DOOCP Asusa mobo wpłynie na zdolność oc Vega 11
Reply
#7

Kiełbasa napisała: Czy mogę zadać pytanie? Jeśli włożę kij o pojemności 3000 MHz, czy będzie on automatycznie używany przy tej prędkości, czy też musi się dostosować, dopóki nie osiągnie tej prędkości? Wysłane z Xiaomi MI MAX przy użyciu GAGT Musi też 1) Użyj implementacji mobo równoważnika XMP dla płyt AMD LUB 2) Ręcznie ustaw napięcie DRAM na 1,35 V i wprowadź czasy DRAM w BIOSie
Reply
#8

moveman69 napisał: bo Newegg dostał promocję na ten zestaw. W rzeczywistości jest tańszy niż zestaw 3200 MHz. Martwię się tylko o kompatybilność X370 f strix ma maksymalną kompatybilność do 3200 MHz, jak pokazano na ich stronie internetowej. Tak więc zestaw 3600 MHz może nie doprowadzić cię do 3600 MHz. Może nie zadziała.
Reply
#9

Royfrosty napisał: X370 f strix ma maksymalną kompatybilność do 3200 MHz, jak pokazano na ich stronie internetowej. Tak więc zestaw 3600 MHz może nie doprowadzić cię do 3600 MHz. Może nie zadziała. Och, masz rację. Dang, to bummer
Reply
#10

Potrafi wykorzystać 1 den do użycia w przyszłości, jeśli zmodernizujesz swój procesor, a płyta nadal może przejść do systemu, który go obsługuje.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)