Potrzebne porady / zalecenia: Konfiguracja bezprzewodowa
#1

Cześć wszystkim,   Mam Asusa RT AC87U i RT AC68U.   Obecnie 87U znajduje się w salonie połączonym z M1 ONT za pośrednictwem wstępnie zainstalowanego punktu poprawki HDB (ONT znajduje się wewnątrz szafki ściennej, w której znajduje się punkt openNet i domowy panel elektryczny).   Ale z powyższą konfiguracją ciężko jest uzyskać przyzwoity Internet bezprzewodowy w głównej sypialni. Kupiłem więc parę domowych wtyczek Sineoji PL1800. Jedna wtyczka znajduje się w salonie, w którym znajduje się 87U, a druga w sypialni dla dzieci. (Pomiędzy pokojem dziecięcym a pokojem dziennym znajduje się gabinet. Pokój dziecięcy znajduje się obok głównej sypialni).   Podłączyłem mój stary AC68U w pokoju dziecięcym jako AP. W ten sposób dostanę bezprzewodowy dostęp do głównej sypialni. ALE, prędkość jest naprawdę zła.   Miejsce jest świeżo wyremontowane, nie mogę zrywać ścian i układać kabli Cat 6. Moja głupota, żeby tego nie zauważyć podczas reno.   Jakieś dobre zalecenia, które mogę poprawić?   Odczyty PL1800 między pokojem dziennym a pokojem dla dzieci są średnio na poziomie 300 - 400 mbps. Tryb repeatera bezprzewodowego @ 5ghz na AC68U wynosi około 300 + mbps.
Reply
#2

Może chcesz umieścić plan piętra z umieszczeniem zarówno routera, jak i punktów LAN w całym domu.
Reply
#3

ruffruff napisał: Cześć wszystkim, Mam Asusa RT AC87U i RT AC68U. Obecnie 87U znajduje się w salonie połączonym z M1 ONT za pośrednictwem wstępnie zainstalowanego punktu poprawki HDB (ONT znajduje się wewnątrz szafki ściennej, w której znajduje się punkt openNet i domowy panel elektryczny). Ale z powyższą konfiguracją ciężko jest uzyskać przyzwoity Internet bezprzewodowy w głównej sypialni. Kupiłem więc parę domowych wtyczek Sineoji PL1800. Jedna wtyczka znajduje się w salonie, w którym znajduje się 87U, a druga w sypialni dla dzieci. (Pomiędzy pokojem dziecięcym a pokojem dziennym znajduje się gabinet. Pokój dziecięcy znajduje się obok głównej sypialni). Podłączyłem mój stary AC68U w pokoju dziecięcym jako AP. W ten sposób dostanę bezprzewodowy dostęp do głównej sypialni. ALE, prędkość jest naprawdę zła. Miejsce jest świeżo wyremontowane, nie mogę zrywać ścian i układać kabli Cat 6. Moja głupota, żeby tego nie zauważyć podczas reno. Jakieś dobre zalecenia, które mogę poprawić? Odczyty PL1800 między pokojem dziennym a pokojem dla dzieci są średnio na poziomie 300 - 400 mbps. Tryb repeatera bezprzewodowego @ 5ghz na AC68U wynosi około 300 + mbps. Czekaj ... Jestem zdezorientowany. Czy używasz AC68U w trybie AP lub Repeater Mode?
Reply
#4

ruffruff napisał: Cześć wszystkim, Mam Asusa RT AC87U i RT AC68U. Obecnie 87U znajduje się w salonie połączonym z M1 ONT za pośrednictwem wstępnie zainstalowanego punktu poprawki HDB (ONT znajduje się wewnątrz szafki ściennej, w której znajduje się punkt openNet i domowy panel elektryczny). Ale z powyższą konfiguracją ciężko jest uzyskać przyzwoity Internet bezprzewodowy w głównej sypialni. Kupiłem więc parę domowych wtyczek Sineoji PL1800. Jedna wtyczka znajduje się w salonie, w którym znajduje się 87U, a druga w sypialni dla dzieci. (Pomiędzy pokojem dziecięcym a pokojem dziennym znajduje się gabinet. Pokój dziecięcy znajduje się obok głównej sypialni). Podłączyłem mój stary AC68U w pokoju dziecięcym jako AP. W ten sposób dostanę bezprzewodowy dostęp do głównej sypialni. ALE, prędkość jest naprawdę zła. Miejsce jest świeżo wyremontowane, nie mogę zrywać ścian i układać kabli Cat 6. Moja głupota, żeby tego nie zauważyć podczas reno. Jakieś dobre zalecenia, które mogę poprawić? Odczyty PL1800 między pokojem dziennym a pokojem dla dzieci są średnio na poziomie 300 - 400 mbps. Tryb repeatera bezprzewodowego @ 5ghz na AC68U wynosi około 300 + mbps. PL1800 średnio około 200 - 400 w zależności od warunków zasilania. Twój jest uważany za całkiem w porządku. Ustaw 68u na tryb AP ... ale nie podłączaj sieci Ethernet do portu WAN .. podłącz kabel do portu LAN (zazwyczaj 4 porty), aby uniknąć konfliktu IP z 87u ..
Reply
#5

Łał!!! 300-400 Mb / s jest dobre ... moja przepustowość 5 GHz to tylko 200 ++ Mb / s przy przewodowym AP.
Reply
#6

xonix napisał: Czekaj ... Jestem zdezorientowany. Czy używasz AC68U w trybie AP lub Repeater Mode? Cześć bracie, próbowałem obu trybów. Obecnie jest w trybie AP
Reply
#7

ho_kuku napisał: PL1800 średnio około 200 - 400 w zależności od warunków zasilania. Twój jest uważany za całkiem w porządku. Ustaw 68u na tryb AP ... ale nie podłączaj sieci Ethernet do portu WAN .. podłącz kabel do portu LAN (zazwyczaj 4 porty), aby uniknąć konfliktu IP z 87u .. Oh .. Nigdy wcześniej o tym nie myślałem. Spróbuję podłączyć się do portu LAN i przetestować. Dzięki.
Reply
#8

abstrax napisał: Łał!!! 300-400 Mb / s jest dobre ... moja przepustowość 5 GHz to tylko 200 ++ Mb / s przy przewodowym AP. Erm .. Bro, to szybkość połączenia. Jeśli wykonam test prędkości, dostanę 90+ Mb / s, podłączoną bezpośrednio do 87U za pośrednictwem AC wifi w salonie. Ale jeśli połączę się z 68U w pokoju dziecięcym, to tylko prędkość pobierania 30 Mb / s.
Reply
#9

ho_kuku napisał: Ustaw 68u na tryb AP ... ale nie podłączaj sieci Ethernet do portu WAN .. podłącz kabel do portu LAN (zazwyczaj 4 porty), aby uniknąć konfliktu IP z 87u .. Robisz to tylko wtedy, gdy twój router nie ma możliwości ustawienia trybu AP. ruffruff napisał: Oh .. Nigdy wcześniej o tym nie myślałem. Spróbuję podłączyć się do portu LAN i przetestować. Dzięki. Nie przejmuj się nawet swoją sprawą.
Reply
#10

tungsten2 napisał: Robisz to tylko wtedy, gdy twój router nie ma możliwości ustawienia trybu AP. Nie przejmuj się nawet swoją sprawą. Widzę. Więc powinienem zostawić go w porcie WAN dla 68U? Ten obraz został zmieniony. Kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz To jest obecny układ. Zielone pudełko to punkt światłowodowy, w którym znajduje się terminal huawei. Jest łatka LAN, do której podłączony jest terminal huawei. Czerwone pole - to jest miejsce, w którym znajduje się AC-87U. Punkt LAN jest wstępnie wbudowany przez HDB i podłączam go do portu WAN 87U. Port 1 i 2 jest podłączony do NAS, port 3 jest podłączony do 8-portowego przełącznika, a port 4 jest podłączony do PL1800EP Niebieskie pole - to miejsce, w którym AC-68U jest w trybie AP. Port WAN jest podłączony do PL1800EP. Używam 1 SSID dla 2,4 ghz i 1 SSID dla 5 GHz dla obu urządzeń.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)