GTX 1080 FE - IDLE Temps: 58C
#1

Chłopaki   Dostaję dość wysokich jałowych tempów na moim 1080 FE. bez OC, nic. W temperaturze otoczenia 30C (singapur normalne temperatury) - brak zasilania AC.   Temp. Są 58 ° C podczas pracy na biegu jałowym ... jak to działa tak gorąco?   czy ktoś wie, jak mogę obniżyć temperaturę?
Reply
#2

Widzę, że uruchamiasz podwójne monitory, jak podano po prawej stronie. Twój bezczynny jak podczas oglądania youtube lub obu pulpit ekranu? Aby być uczciwym, mój 1070 leniuchuje przy około 42 do 45 podczas oglądania youtube. może rozwiązanie chłodzące założycieli nie jest tak skuteczne, gdy jest bezczynne?
Reply
#3

ma 2 ekrany, a temperatura jest wtedy, gdy ekrany nie mają nic. po prostu tapetę .... co oznacza całkowicie bezczynne .... jeśli chodzi o najnowsze sterowniki nvidii.
Reply
#4

AnTiLooP napisał: ma 2 ekrany, a temperatura jest wtedy, gdy ekrany nie mają nic. po prostu tapetę .... co oznacza całkowicie bezczynne .... jeśli chodzi o najnowsze sterowniki nvidii. a co z tempsami podczas gry?
Reply
#5

Około 65c
Reply
#6

Dostosuj swoją krzywą wentylatora, aby włączyć ją wcześniej? 65 w grze ok leh.
Reply
#7

Lifeishard napisał: Dostosuj swoją krzywą wentylatora, aby włączyć ją wcześniej? 65 w grze ok leh. Tak, nie miej zbyt wiele problemów w grze, ale troszczę się o pracę na biegu jałowym
Reply
#8

Mój gpu na biegu jałowym również 55-58 z krzywą wyjściową wentylatora, ponieważ działa tylko przy 500 obr./min. Dlatego dostosowuję wentylator, aby uruchamiał się wcześniej z dopalaczem, nie wiem, czy zmniejszy to żywotność wentylatora karty, czy nie, ale nvm la, i tak otrzymałem gwarancję.
Reply
#9

Lifeishard napisał: Mój gpu na biegu jałowym również 55-58 z krzywą wyjściową wentylatora, ponieważ działa tylko przy 500 obr./min. Dlatego dostosowuję wentylator, aby uruchamiał się wcześniej z dopalaczem, nie wiem, czy zmniejszy to żywotność wentylatora karty, czy nie, ale nvm la, i tak otrzymałem gwarancję. Czy ty też jesteś FE? Mój fan gpu pracuje przy 1500 obr./min ... Bardzo daleko rzucam kamieniami w porównaniu do twojego przy 500 obr./min!
Reply
#10

Właściwie przy uruchamianiu podwójnego monitora, jak rozszerzenie pulpitu za pomocą okien. Twój gpu będzie działał z nieco wyższą prędkością zegara. Tak jak przełączy się na tryb 3d, stąd nieco wyższa niż normalna temperatura jałowa. Może sprawdzić za pomocą hwmonitor pod zegarem gpu, że zobaczysz, że działa z nieco wyższą prędkością zegara. Tak przynajmniej dzieje się z moim amd gpu, gdy rozszerzam pulpit. Kiedy przełączam się tylko na 1 wyświetlacz, powraca do niskiej prędkości zegara i będzie bezczynny w temperaturze 35 stopni. Po rozszerzeniu mojego pulpitu i używaniu podwójnego wyświetlacza temperatura sięga 55-58. To jest powód, dla którego wolę używać tylko jednego wyświetlacza w danym momencie i nie używać funkcji rozszerzonego pulpitu. Nie mam pojęcia o nvidia gpu, choć może to samo. Potrafi sprawdzić szybkość zegara gpu, czy wzrasta, czy nie. Spróbuj sprawdzić, czy temperatura jałowa jest niższa lub nie, gdy używasz tylko 1 wyświetlacza w porównaniu z podwójnym wyświetlaczem.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)