Potrzebujesz pomocy w identyfikacji problemu z nowym dyskiem twardym
#1

Cześć eksperci   Niedawno kupiłem WD Caviar Black HDD 1 TB za 60 dolców od Sim lima i borykałem się z pewnymi problemami ... Dla porównania używam Windows 10 i używam SSD + dodatkowy 1 TB HDD.   Najpierw zauważyłem, że prędkości transferu są błędne. Podczas przesyłania dużych plików (> 800mb do 30gb) prędkość transferu zaczyna się od 65-70mb / s przez około ~ 40-60 sekund, a następnie nagle spada do nie do zniesienia 3-10mb / s, które nie poruszy się ponownie.   Szukałem rozwiązań online i wypróbowałem wszystkie poniższe: Przełączono na nowy port SATA w moim mobo, zmieniono kabel SATA, zaktualizowano sterowniki kontrolera SATA z chipsetem AMD, użyto melodii HD w celu sprawdzenia błędów. Test SMART HD tune powrócił bez błędów i bez wadliwych sektorów.   Szybkość odczytu na dysku jest również całkiem dobra. Jedyną anomalią, jaką widziałem, jest powolna prędkość zapisu (podczas kopiowania rzeczy do napędu), która zaczyna się od 150-200 mb / s, a następnie przesuwa się w dół do 45-60 + mb, a ostatecznie do 5-10 mb / s.   Czy jakikolwiek brat może mi doradzić, co jest nie tak? Mam 90-dniową gwarancję, ale chciałbym się upewnić, że to dysk twardy ma problem przed złożeniem wniosku o gwarancję. Dzięki za pomoc !!!
Reply
#2

Twój czarny dysk twardy WD jest używany? Sugeruję pobranie HDTune i skanowanie w poszukiwaniu błędów (nie zaznaczaj szybkiego skanowania). Wolne pisanie wskazuje na słabe / złe sektory.
Reply
#3

Jest to właściwie nowy dysk, nie wydaje się być używany, więc nie powinien mieć złych sektorów. Ale to jest WD Caviar Black (który jest wydany> 7-8 lat temu, więc myślę, że jest dość stary), który sprzedawca powiedział mi, że to zestaw do eksportu WD Black, więc czy to się liczy jako fałszywe przedstawienie? Z perspektywy czasu powinienem był zauważyć, że WD Black (retail 100 ++) nie może być tak tani: „(... Edytuj: uruchomienie skanowania błędu strojenia HD nie wykazuje błędów
Reply
#4

Skąd przesyłasz dane? W sieci, z dysku SSD lub innego dysku twardego? Wolne prędkości transferu można zazwyczaj zawęzić do dwóch problemów. Na nowoczesnych komputerach z interfejsem SATA3 zdolnym do 6 Gb / s (teoretycznie) zazwyczaj jeden koniec lub drugi jest punktem dławiącym, chyba że używasz dysków SSD na obu końcach.
Reply
#5

Firefly01 napisał: Skąd przesyłasz dane? W sieci, z dysku SSD lub innego dysku twardego? Wolne prędkości transferu można zazwyczaj zawęzić do dwóch problemów. Na nowoczesnych komputerach z interfejsem SATA3 zdolnym do 6 Gb / s (teoretycznie) zazwyczaj jeden koniec lub drugi jest punktem dławiącym, chyba że używasz dysków SSD na obu końcach. Moja konfiguracja to-- Samsung Evo 850 250 GB SSD 1 TB WD Caviar Black 1 TB dysk zewnętrzny Lenovo 1 TB Próbowałem przenieść duże pliki 700 MB z SSD -> Zewnętrzne i zewnętrzne -> SSD, prędkość transferu utrzymuje się na poziomie 60-70 mb / s przez cały czas Nawet z WD Black -> SSD / External jest w porządku, ponieważ prędkość odczytu wydaje się w porządku. Problem pojawia się tylko wtedy, gdy kopiuję pliki do WD Black (tj. Zapisuję na dysk), a następnie staje się bardzo powolny. Zakładam więc, że WD Black to problem ...
Reply
#6

Jeśli nadal jest w ramach gwarancji, lepiej przejdź do RMA lub w sklepie 7 dni od jednej do jednej wymiany ... Objaw wygląda jak powolny problem z odpowiedzią, który napotyka na niektóre dyski WD ...
Reply
#7

rvd300 napisał: Cześć eksperci Niedawno kupiłem WD Caviar Black HDD 1 TB za 60 dolców od Sim lima i borykałem się z pewnymi problemami ... Dla porównania używam Windows 10 i używam SSD + dodatkowy 1 TB HDD. Najpierw zauważyłem, że prędkości transferu są błędne. Podczas przesyłania dużych plików (> 800mb do 30gb) prędkość transferu zaczyna się od 65-70mb / s przez około ~ 40-60 sekund, a następnie nagle spada do nie do zniesienia 3-10mb / s, które nie poruszy się ponownie. Szukałem rozwiązań online i wypróbowałem wszystkie poniższe: Przełączono na nowy port SATA w moim mobo, zmieniono kabel SATA, zaktualizowano sterowniki kontrolera SATA z chipsetem AMD, użyto melodii HD w celu sprawdzenia błędów. Test SMART HD tune powrócił bez błędów i bez wadliwych sektorów. Szybkość odczytu na dysku jest również całkiem dobra. Jedyną anomalią, jaką widziałem, jest powolna prędkość zapisu (podczas kopiowania rzeczy do napędu), która zaczyna się od 150-200 mb / s, a następnie przesuwa się w dół do 45-60 + mb, a ostatecznie do 5-10 mb / s. Czy jakikolwiek brat może mi doradzić, co jest nie tak? Mam 90-dniową gwarancję, ale chciałbym się upewnić, że to dysk twardy ma problem przed złożeniem wniosku o gwarancję. Dzięki za pomoc !!! rvd300 napisał: Moja konfiguracja to-- Samsung Evo 850 250 GB SSD 1 TB WD Caviar Black 1 TB dysk zewnętrzny Lenovo 1 TB Próbowałem przenieść duże pliki 700 MB z SSD -> Zewnętrzne i zewnętrzne -> SSD, prędkość transferu utrzymuje się na poziomie 60-70 mb / s przez cały czas Nawet z WD Black -> SSD / External jest w porządku, ponieważ prędkość odczytu wydaje się w porządku. Problem pojawia się tylko wtedy, gdy kopiuję pliki do WD Black (tj. Zapisuję na dysk), a następnie staje się bardzo powolny. Zakładam więc, że WD Black to problem ... Spróbuj wykonać test porównawczy na hdd z hdtune / crystaldiskmark i zobacz seq / losowe prędkości odczytu / zapisu. Jeśli coś jest nie tak z szybkością, może to być problem z układem kontrolera na dysku twardym. Twoje zdrowie Edytuj: U możesz użyć http://hdd.userbenchmark.com/ jako odniesienia. Wystarczy wyszukać model nr. Jeśli nie możesz znaleźć dokładnego modelu, znajdź coś podobnego do 1tb wd black hdd. Odczyty nie powinny być tak daleko od siebie
Reply
#8

Mam następujące wyniki testu ze znaku dysku Crystal: -------------------------------------------------- --------------------- CrystalDiskMark 5.2.2 x64 © 2007-2017 hiyohiyo Crystal Dew World: http://crystalmark.info/ -------------------------------------------------- --------------------- * MB / s = 1 000 000 bajtów / s [SATA / 600 = 600 000 000 bajtów / s] * KB = 1000 bajtów, KiB = 1024 bajty Odczyt sekwencyjny (Q = 32, T = 1): 248,971 MB / s Zapis sekwencyjny (Q = 32, T = 1): 22,857 MB / s Odczyt losowy 4KiB (Q = 32, T = 1): 42,445 MB / s [10362,5 IOPS] Zapis losowy 4KiB (Q = 32, T = 1): 2,048 MB / s [500,0 IOPS] Odczyt sekwencyjny (T = 1): 245.372 MB / s Zapis sekwencyjny (T = 1): 1,887 MB / s Odczyt losowy 4KiB (Q = 1, T = 1): 33,996 MB / s [8299,8 IOPS] Zapis losowy 4KiB (Q = 1, T = 1): 2.061 MB / s [503,2 IOPS] Test: 50 MiB [D: 6,3% (52,6 / 830,1 GiB)] (x1) [Interwał = 5 s] Data: 2017/09/10 0:45:36 OS: Windows 10 Professional [10.0 Build 15063] (x64) Z tego, co mogę zauważyć z łącza bro BananaMilkShake, widzę, że szybkość zapisu sekwencyjnego jest niewiarygodnie wolna (w zależności od modelu WD black powinna wynosić około 100-200 mb / s). Wielkie dzięki za pomoc wszystkich! Spróbuję dokonać wymiany w sklepie sim lim, gdzie go kupiłem.
Reply
#9

Zapis sekwencyjny (T = 1): 1,887 MB / s niesamowity! sprawdzić moc w godzinach?
Reply
#10

Spróbuj użyć teracopy?
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)