Komputer uruchamia się, zatrzymuje się i ponownie uruchamia
#1

1. Po naciśnięciu przycisku zasilania,   2. uruchamiane są składniki komputera (świecą się światła, wirują wentylatory)   3. a następnie 1-3 sek. Później (czas nie jest spójny), chwilowo wyłączają się (światła wyłączone, zwalnianie wirowania wentylatora)   4. przed pełnym włączeniem zasilania.   Ten problem nie jest bardzo krytyczny (tylko opóźnienie czasu rozruchu), jeśli chodzi o moje codzienne użytkowanie, chociaż naprawdę mnie to niepokoi. Czy ktoś napotkał lub słyszał o takich problemach, a także o każdej poprawce, która może to rozwiązać?
Reply
#2

Możesz spróbować sprawdzić, czy szybkie uruchomienie jest włączone. Spróbuj go wyłączyć https://www.windowscentral.com/how-d...0-fast-startup
Reply
#3

_dXter napisał: Możesz spróbować sprawdzić, czy szybkie uruchomienie jest włączone. Spróbuj go wyłączyć https://www.windowscentral.com/how-d...0-fast-startup Dzięki za odpowiedź. Aby to sprawdzić, nie jest to ten sam pomysł, co ustawienie normalnego rozruchu zamiast szybkiego rozruchu w biosie?
Reply
#4

Kamalraj07 napisał: Dzięki za odpowiedź. Aby to sprawdzić, nie jest to ten sam pomysł, co ustawienie normalnego rozruchu zamiast szybkiego rozruchu w biosie? Przez przypadek używasz Asus mobo? jeśli tak, to wydaje się mieć wpływ tylko na płyty asus. chociaż nie wszyscy tego doświadczą. Nie, ten szybki rozruch w biosie różni się od okien. W wersji 10 dostępny jest tryb szybkiego startu w opcjach zasilania. spróbuj to wyłączyć. możesz także spróbować zresetować swój bios do domyślnego i sprawdzić, czy to pomaga.
Reply
#5

Zawęź problem, powodując mniej lub bardziej bios / sprzęt. Zacznij od ponownego osadzenia pamięci RAM, uruchamiając z jednym suwakiem. Sprawdź / zresetuj ustawienia bios (pamiętaj o ustawieniach początkowych), wyłącz XMP / szybki rozruch / Inteligentna diagnostyka, jeśli jest włączona. Upewnij się, że na komputerze nie działa program ładujący. Ostatnią deską ratunku jest aktualizacja oprogramowania układowego płyty głównej
Reply
#6

kracie17 napisał: Przez przypadek używasz Asus mobo? jeśli tak, to wydaje się mieć wpływ tylko na płyty asus. chociaż nie wszyscy tego doświadczą. Nie, ten szybki rozruch w biosie różni się od okien. W wersji 10 dostępny jest tryb szybkiego startu w opcjach zasilania. spróbuj to wyłączyć. możesz także spróbować zresetować swój bios do domyślnego i sprawdzić, czy to pomaga. Tak, używam Z390 Asus mobo i jest zupełnie nowy, nie ma nawet miesiąca. Spróbuję wyłączyć tryb szybkiego uruchamiania i zobaczyć, jak to się dzieje, zanim dotknę bios. BlackEarth91 napisał: Zawęź problem, powodując mniej lub bardziej bios / sprzęt. Zacznij od ponownego osadzenia pamięci RAM, uruchamiając z jednym suwakiem. Sprawdź / zresetuj ustawienia bios (pamiętaj o ustawieniach początkowych), wyłącz XMP / szybki rozruch / Inteligentna diagnostyka, jeśli jest włączona. Upewnij się, że na komputerze nie działa program ładujący. Ostatnią deską ratunku jest aktualizacja oprogramowania układowego płyty głównej Dzięki! Ale spróbuję powyżej.
Reply
#7

Kamalraj07 napisał: Tak, używam Z390 Asus mobo i jest zupełnie nowy, nie ma nawet miesiąca. Spróbuję wyłączyć tryb szybkiego uruchamiania i zobaczyć, jak to się dzieje, zanim dotknę bios. Dzięki! Ale spróbuję powyżej. Używam tej samej płyty ASUS Z390 w nowym systemie, a także na mojej instalacji. Z tego, co widziałem, wydaje się, że dzieje się to tylko przy zimnym starcie, tj. po pierwszym włączeniu zasilania po włączeniu zasilania. To się nie zdarza, gdy go wyłączysz, ale pozostawisz włączone zasilanie i włącz je później. W każdym razie tak naprawdę to mnie nie boli (prawdopodobnie), prawdopodobnie opóźniając rozruch o kilka sekund. Jednak z przyjemnością usłyszę logiczne wyjaśnienie tego.
Reply
#8

ChandlerBing napisał: Używam tej samej płyty ASUS Z390 w nowym systemie, a także na mojej instalacji. Z tego, co widziałem, wydaje się, że dzieje się to tylko przy zimnym starcie, tj. po pierwszym włączeniu zasilania po włączeniu zasilania. To się nie zdarza, gdy go wyłączysz, ale pozostawisz włączone zasilanie i włącz je później. W każdym razie tak naprawdę to mnie nie boli (prawdopodobnie), prawdopodobnie opóźniając rozruch o kilka sekund. Jednak z przyjemnością usłyszę logiczne wyjaśnienie tego. Och, nie ma się co dziwić ... Mam zwyczaj wyłączania zasilania, gdy skończyłem korzystać z komputera. Może dlatego też.
Reply
#9

Zdarzyło mi się to z różnymi radami przez lata. To nie jest prawdziwy problem i można go zignorować. Podwójne uruchamianie jest spowodowane napięciem IIRC. Niektóre komponenty nie uzyskały odpowiedniej ilości napięcia za pierwszym razem i drugiego rozruchu, aby to naprawić.
Reply
#10

Stałem również przed tym problemem z moją płytą główną ASUS. Po kilku badaniach odkryłem, że przyczyną jest niezgodność z ustawieniami bios i sprzętem w systemie. Płyta główna wykrywa błąd podczas uruchamiania i stosuje prawidłowe ustawienia w pamięci ulotnej, a następnie uruchamia się ponownie. Powodem, dla którego nie ma to miejsca, gdy nie wyłączasz zasilania, jest to, że ustawienia są nadal utrzymywane w pamięci ulotnej z zasilania sieciowego. Dla mnie problem był spowodowany tym, że mój adapter WiFi był w nieobsługiwanym gnieździe pcie. Problem został rozwiązany po przełączeniu karty do gniazda 8x. Nie sądzę, aby to spowodowało jakiekolwiek problemy, ale oczywiście nie jest optymalne. Proponuję usunąć wszystkie niekrytyczne komponenty, a następnie dodać jeden po drugim, aby zobaczyć, który sprzęt jest przyczyną problemu.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)