Wszystkie porty sata nie mogą wykryć wszystkich dysków
#1

Ssd, hdd, cdrom, wszystkie nie mogą wykryć wszystkich portów Sata Mogę wejść do biosu, informacji o ram / cpu, ale wszystkie porty SATA nie wykryły dysku Jakikolwiek możliwy pomysł, co się stało? Mobo się psuje?   Mój sprzęt dość długo, wiele lat Specyfikacje można zobaczyć z prawej strony   Wysłane z #imalonelydriver przy użyciu GAGT
Reply
#2

Może zginął kontroler SATA. 2600K było jak 2011,2012 prawda?
Reply
#3

Prawdopodobnie to, że twoje mobo zniknęło.
Reply
#4

Czas na aktualizację
Reply
#5

twój F3 wciąż żyje? moja zmarła po 3 latach
Reply
#6

Z Menedżera urządzeń -> Kontrolery IDE ATA / ATAPI kliknij na to i powinieneś zobaczyć status kontrolera SATA
Reply
#7

Intel właśnie ogłosił, że zidentyfikował błąd w chipsecie z serii 6, szczególnie w kontrolerze SATA. Intel stwierdza, że „W niektórych przypadkach porty Serial-ATA (SATA) w chipsetach mogą z czasem ulec pogorszeniu, co może mieć wpływ na wydajność lub funkcjonalność urządzeń podłączonych do SATA, takich jak dyski twarde i napędy DVD.”. Niepowodzenie objawione Zapytałem Intela, skąd mamy wiedzieć, czy mamy porażkę na naszych rękach. Symptomy są dość proste do sprawdzenia. Intel twierdzi, że z czasem zauważysz wzrost współczynnika błędów bitów na łączu SATA. Transfery będą ponawiane, jeśli wystąpi błąd, ale w końcu, jeśli poziom błędu jest wystarczająco wysoki, zobaczysz zmniejszoną wydajność, ponieważ kontroler spędza więcej czasu na ponawianiu prób, niż wysyła rzeczywiste dane. Ostatecznie widać pełne odłączenie - dyski SATA nie będą już widoczne w POST lub zobaczysz literę dysku znikającą w systemie Windows. Jest ograniczona tylko do portów 3Gbps Co ciekawe, problem nie wpływa na porty 0 i 1 chipsetu z serii 6. Pamiętaj, że Intel ma dwa porty 6 Gb / s i cztery porty 3Gb / s na P67 / H67, tylko cztery ostatnie mają wpływ na ten problem. https://www.anandtech.com/show/4142/...-begins-recall
Reply
#8

wwenze napisał: Intel właśnie ogłosił, że zidentyfikował błąd w chipsecie z serii 6, szczególnie w kontrolerze SATA. Intel stwierdza, że „W niektórych przypadkach porty Serial-ATA (SATA) w chipsetach mogą z czasem ulec pogorszeniu, co może mieć wpływ na wydajność lub funkcjonalność urządzeń podłączonych do SATA, takich jak dyski twarde i napędy DVD.”. Niepowodzenie objawione Zapytałem Intela, skąd mamy wiedzieć, czy mamy porażkę na naszych rękach. Symptomy są dość proste do sprawdzenia. Intel twierdzi, że z czasem zauważysz wzrost współczynnika błędów bitów na łączu SATA. Transfery będą ponawiane, jeśli wystąpi błąd, ale w końcu, jeśli poziom błędu jest wystarczająco wysoki, zobaczysz zmniejszoną wydajność, ponieważ kontroler spędza więcej czasu na ponawianiu prób, niż wysyła rzeczywiste dane. Ostatecznie widać pełne odłączenie - dyski SATA nie będą już widoczne w POST lub zobaczysz literę dysku znikającą w systemie Windows. Jest ograniczona tylko do portów 3Gbps Co ciekawe, problem nie wpływa na porty 0 i 1 chipsetu z serii 6. Pamiętaj, że Intel ma dwa porty 6 Gb / s i cztery porty 3Gb / s na P67 / H67, tylko cztery ostatnie mają wpływ na ten problem. https://www.anandtech.com/show/4142/...-begins-recall Jeśli tak, porty SATA3 powinny nadal działać.
Reply
#9

wtfh4x napisał: Może zginął kontroler SATA. 2600K było jak 2011,2012 prawda? Tak myślę Wysłane z #imalonelydriver przy użyciu GAGT
Reply
#10

yusoffb01 napisał: twój F3 wciąż żyje? moja zmarła po 3 latach Tak, wciąż kopie Wysłane z #imalonelydriver przy użyciu GAGT
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)