Porady dotyczące sieci domowej z routerem i przełącznikiem.
#1

Cześć chłopaki, próbowaliście zapytać moje qny w kilku wątkach, ale nie otrzymali żadnej odpowiedzi, więc chciałbym zacząć wątek i nadzieję. czy ktoś może mi pomóc z moim zapytaniem.   Chciałem zainstalować 2 lub 3 punkty lan w kilku pokojach. ale ajub zasugerował, że wystarczy ułożyć pojedynczy kabel i użyć przełącznika, jeśli to konieczne, w odpowiednim pomieszczeniu. ajub powiedział, że prędkość nie ulegnie zmianie.   ok, powiedzmy, że moja konfiguracja jest poniżej:   tp >> ont >> router (asus rt-n66u) >> pokój 1, 2, 3, 4, NAS (na usb), drukarka (na usb)   wierzę, że wszystkie pokoje będą mogły uzyskać dostęp do nas, ponieważ router ma 4-portowy przełącznik sieciowy, prawda?   i powiedz, jeśli mam dodać przełącznik w pokoju 1,   przełącznik (pokój 1) >> komputer, telewizor   czy mój komputer w pokoju 1 będzie mógł uzyskać dostęp do NAS lub drukarki, ponieważ w konfiguracji są teraz dwa przełączniki?   a gdybym miał dodać kolejny przełącznik w pokoju 2,   przełącznik (pokój 2) >> komputer, telewizor   czy komputer PC w pokoju 2 będzie mógł komunikować się z komputerem w pokoju 1?   dzięki!
Reply
#2

Więcej przełącza więcej kosztów ogólnych, ale tak, to zadziała
Reply
#3

dzięki! ale co masz na myśli mówiąc nad głową? pieniądze wydane na zakup przełączników? czy jest to termin techniczny? kashix napisał: Więcej przełącza więcej kosztów ogólnych, ale tak, to zadziała
Reply
#4

eyz napisał: dzięki! ale co masz na myśli mówiąc nad głową? pieniądze wydane na zakup przełączników? czy jest to termin techniczny? Po prostu, oba przełączniki dzielą pojedyncze łącze uplink z routera, kiedy u kaskadujesz 2 przełączniki lub więcej, wadą jest to, że jeśli zaczniesz robić duży ruch sieciowy, weźmiesz CAŁĄ przepustowość dla przełączników, ponieważ oba dzielą pojedyncze łącze uplink i masz więcej punktów awarii podczas kaskadowania.
Reply
#5

dlaczego nie uzyskać większego przełącznika portów, aby rozłożyć więcej, używając jednego przełącznika do wykonania zadania, po prostu rozprowadzić kable Ethernet?
Reply
#6

ok, rozumiem co masz na myśli. więc jeśli komputery PC 1 i PC 2 są podłączone do odpowiedniego przełącznika w pomieszczeniu 1 i pokoju 2, router będący łączem nadawczym, wpłynie na przepustowość podczas dowolnej komunikacji między terminalem PC. mam nadzieję, że to poprawne. więc czy są jakieś zalecenia bez instalowania tak wielu kabli w każdym pokoju? możesz umieścić inny przełącznik przed rozprowadzeniem kabla do odpowiedniego pokoju? TP >> ONT >> router >> drukarka (na usb), nas (na usb), przełącznik >> pokój 1, 2, 3, 4 pokój 1: przełącznik >> PC, TV pokój 2: przełącznik >> PC, TV czy byłoby lepiej?
Reply
#7

TP >> ONT >> router >> drukarka (na usb), nas (na usb), przełącznik >> pokój 1 (2 x porty Lan), pokój 2 (2 porty x lan), 3, 4 pokój 1: Lan 1: PC, Lan 2 TV pokój 2: Lan 1: PC, Lan 2 TV Myślisz, że zmniejszy to obciążenie sieci? Ale to oznaczałoby, że trzeba mieć przełącznik z większą liczbą portów i więcej punktów lan w 2 pokojach, więcej kosztów.
Reply
#8

tak bracie. lepiej jest mieć wiele punktów LAN w każdym pokoju. może być dość nieestetycznie, gdy z salonu biegnie zbyt wiele kabli do pokoi. chyba że kładę ją pod kafelkami, co jest mało prawdopodobne. w związku z tym chciałby jakiegoś eksperta ds. sieciowania w tej sprawie. jak dotąd ktoś wspomniał, że wąskie gardło byłoby bardzo mało prawdopodobne nawet podczas przesyłania filmów HD. mlwang napisał: TP >> ONT >> router >> drukarka (na usb), nas (na usb), przełącznik >> pokój 1 (2 x porty Lan), pokój 2 (2 porty x lan), 3, 4 pokój 1: Lan 1: PC, Lan 2 TV pokój 2: Lan 1: PC, Lan 2 TV Myślisz, że zmniejszy to obciążenie sieci? Ale to oznaczałoby, że trzeba mieć przełącznik z większą liczbą portów i więcej punktów lan w 2 pokojach, więcej kosztów.
Reply
#9

Cześć, jeśli masz fałszywe sufity, poprowadź kable przez podwieszane sufity? jeśli używasz różnych danych, musisz włączyć więcej przełączników ... cóż, myślę, że jeśli nie dzielisz wielu komputerów, które wykonują ciężkie prace, przepustowość gigabitowa wystarczy? Skonfiguruję konfigurację w przyszłym miesiącu, kiedy planujesz swoje?
Reply
#10

Tylko widok laika ... każdy kabel biegnący od przełącznika / routera do sypialni jest jednopasmową autostradą z ograniczeniem prędkości do 1000 Mb / s (gigabit). Powiedzmy, że masz tylko jeden kabel do swojego pokoju A, a masz tylko jeden pas. Ale w pokoju A masz 3 komputery, więc dodajesz tam przełącznik. Z przełącznika pokoju A na 3 komputery, każdy z nich może jechać z prędkością 1000 Mb / s. Ale jeśli muszą dotrzeć do głównego routera, jest tylko jedna autostrada, więc wszystkie 3 muszą stać w kolejce. Potem musisz rozważyć, hej, ten pas jest 1000mbps, 3 osoby nie mają problemu, ponieważ nie wszyscy 3 będą używać tej drogi przez cały czas .... co jest w porządku ... ale co jeśli droga się psuje? Więc może przynajmniej chcesz mieć 2, raz ból narasta na drodze, jeśli łup ma jeszcze kopię zapasową na „dong”
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)