Moje nowe okablowanie sieciowe, wykorzystujące głównie płaskie kable sieciowe
#1

Ten obraz został zmieniony. Kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz      Ten obraz został zmieniony. Kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz 4 normalne kable Cat5e i 12 płaskich kabli sieciowych (kombinacja cat6 i cat5e)           Minęło kilka miesięcy, odkąd „eksperymentowałem” z płaskimi kablami sieciowymi, od nauki ich kończenia i „manipulowania” nimi dla okablowania strukturalnego. Wcześniej wykonywano tylko pojedyncze lub podwójne trasy kablowe, nie wspominając już o tym. Jednak tym razem próbowałem poważnej próby, aby ponownie wykonać prawie całą moją sieć domową, używając głównie płaskich kabli sieciowych.   Jak wpadłem na pomysł użycia płaskich kabli sieciowych do okablowania strukturalnego?   Zawsze podobał mi się pomysł ukrytego okablowania, a większość instalacji elektrycznej mojego mieszkania jest ukryta (moja jednostka znajduje się w północnej części i ma około 18 lat), okablowanie komunikacyjne jest również ukryte, ale jest to tylko okablowanie kat. 3, więc nie nadaje się do wykorzystania w sieci. Musiałem polegać na wykonywaniu okablowania strukturalnego dla moich potrzeb internetowych, ponieważ w tym czasie, zgodnie z przepisami HDB, tylko HDB może wykonywać ukryte okablowanie i nie jest to „legalne” dla wykonawców, aby to zrobić (jednak myślę, że HDB zmienił swoje przepisy w kilka lat temu).   Z zazdrością patrzyłem na nowe mieszkania z ukrytymi kablami cat6, a oni po prostu muszą zamienić się w zworniki sieciowe, aby podłączyć swoje domy. Zauważyłem również, że wielu z tych właścicieli jest niechętnych prowadzeniu nowych kanałów powierzchniowych w swoich domach na kable sieciowe, ponieważ te listwy z drutu PVC „rujnują” wygląd ich wnętrz, gdy większość ich przewodów jest już ukryta.   Jednakże, przynajmniej dla bardziej wymagających użytkowników, uruchamianie nowych kabli sieciowych jest niezbędnym „grzechem”, z którym nauczyli się żyć, tym bardziej dla bardziej niezawodnych połączeń internetowych, ciężkich transferów w tej samej sieci lub dla instalowania nowych punktów dla dodatkowych punktów dostępowych na więcej niezawodne sygnały WiFi.   Potem przyszło mi do głowy, aby połączyć zalety wykonywania nowego przebiegu kabla, minimalizując jednocześnie „wygląd” nowego kabla w wyglądzie, a użycie płaskich kabli może być kluczem do tego, aby to umożliwić, a następnie połączyć je. z niektórymi technikami wykończenia ścian, aby osiągnąć minimalny wpływ na wygląd.          Zacząłem „majstrować” przy użyciu płaskich kabli sieciowych, po prostu dlatego, że jest to nowe „terytorium”, prawie bez informacji online, dlatego musiałem przejść przez proces prób i błędów, przechodząc przez różne typy produktów i marek, szukając „odpowiednie” produkty w SLT i online. „Eksperymentowałem” z moimi technikami głównie w mojej jednostce.   W związku z tym uważam się również za użytkownika ciężkiego, dlatego wydajność sieci musi być podobna do normalnej pracy kabli sieciowych, dlatego przeprowadzam testy za pomocą oprogramowania „Test prędkości Lan” (wyniki testu szybkości byłyby mało przydatne, ponieważ miałem tylko plan 200 Mbps). Dzięki tym testom zawęziłem odpowiednie techniki i marki.   Znając charakterystykę płaskich kabli sieciowych, będących wielodrutowymi przewodami, zamiast drutów z rdzeniem stałym musiałem ograniczyć poszczególne odcinki kabli do około 15 m, aby nadal osiągać prędkości zbliżone do gigabitowych. W moich testach, przy użyciu płaskiego kabla sieciowego o długości 40m (połączonego w odstępach 10m), prędkości spadną do prędkości cat5 (<100mbps), podczas gdy 30m jest nadal dobre dla prędkości do gigabitowych. Początkowo pracowałem tylko z kablami płaskimi o długości 10 m, ponieważ nie są one zbyt drogie dla moich testów próbnych i błędów, a następnie „posunąłem się naprzód”, kupując dłuższe odcinki i uzyskując z nimi podobne wyniki (maksymalna długość płaskich kabli krosowych, które miałem zaciskany ma 30 m, a do prędkości gigabitowych).   Wydaje mi się, że stałem się zbyt długo zwinięty w historie mojego dziadka ....
Reply
#2

Przez jakiś czas zastanawiałem się nad pomysłem zrobienia dużego reampa na moje okablowanie strukturalne w wieku 8-9 lat w moim mieszkaniu, po pierwsze niektóre punkty pokazywały swój „wiek” i niezbyt wiarygodne przy prędkościach Cat5e a także okablowanie telefonu HDB w moim urządzeniu ma pewne problemy z połączeniem (powinno być spowodowane wiekiem). Po drugie, chcę też przetestować moją koncepcję płaskiego kabla na coś większego niż kilka tras kablowych. Moja istniejąca sieć strukturalna kończy się na 12-portowym panelu krosowym w pobliżu mojego punktu telewizyjnego, a kiedy faceci z opennetu przyszli zainstalować okablowanie światłowodowe 5 lat temu, został zainstalowany zgodnie z moimi żądaniami „wokół” punktu zakończenia panelu krosowego, używając „ skomplikowana „seria przewodów i listew PCV (właściwie zainstalowałem wstępnie większość przewodów i kanałów, więc instalator opennetu był zbyt zadowolony z mojego planu). Ten obraz został zmieniony. Kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz Moja poprzednia konfiguracja sieci Ten obraz został zmieniony. Kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz Kabel światłowodowy, instalowany przez facetów Opennet, wzdłuż mojego skomplikowanego „bałaganu” przewodów i listew PVC. Ten obraz został zmieniony. Kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz Poprzednie okablowanie sieciowe, biały elastyczny przewód „mieści” kabel światłowodowy Ten obraz został zmieniony. Kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz Nadszedł czas, aby rozłączyć całą sieć
Reply
#3

Początkowo myślałem o usunięciu większości istniejących kanałów PVC wokół punktu otwartej sieci TP, a także o przekierowaniu okablowania światłowodowego w celu uzyskania bardziej estetycznego wyglądu, ale strach przed uszkodzeniem delikatnego kabla światłowodowego był zbyt duży, aby zrezygnować z tego. pomysł. Ponadto istnieje „bałagan” kabli telewizyjnych w tym punkcie, który musiał być pokryty listwami PVC Moim pomysłem było włączenie płaskich kabli sieciowych do obudowy szafy krosowniczej, tuż obok punktu TP. Wykorzysta większość istniejących kanałów PVC wokół punktu TP, ponieważ nie chciałem „zakłócać” okablowania światłowodowego zainstalowanego przez facetów opennetowych. Nowy panel patch będzie 14-calowym 16-portowym panelem krosowym (który zmodyfikowałem z 19-calowego panelu 24-portowego), a ja skonstruowałem drewnianą szafkę z materiałów najczęściej kupowanych od Daiso. Wśród 16 przebiegów kablowych, 12 używa płaskich kabli sieciowych (kombinacja cat5e i cat6) i 4 przy użyciu starego okablowania cat5e, kończąc na 6 punktach w całej mojej jednostce (4 stare kable cat5e zostały zachowane, ponieważ miałem również kable telewizyjne wewnątrz tego samego kanału PVC, więc nie mogę pozbyć się kanałów, a także 2 z tych odcinków kabli mają prawie 25 m długości). Zacząłem płaski kabel w MBR w pobliżu szafki z panelami krosowymi, potem zrobiłem to samo w moim pokoju i 2 innych punktach w moim salonie, a wszystko to w pobliżu punktu TP. Następnym krokiem jest uruchomienie tymczasowych kabli sieciowych i telefonicznych wokół bieżących punktów danych, tak aby nadal było połączenie z Internetem, gdy wyciągnę kable z bieżącego panelu krosowego i drugiego końca kabla. ONT i mój główny router został tymczasowo przesunięty. Ten obraz został zmieniony. Kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz Użyłem też skrobaka do ścian, aby „wygładzić” niektóre „niedoskonałości” ściany, co wyjaśnia łatę Ten obraz został zmieniony. Kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz Ten obraz został zmieniony. Kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz Ten obraz został zmieniony. Kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz Płaskie kable zostały zabezpieczone wzdłuż ściany, a następnie „wzmocnione” taśmą z włókna szklanego (używaną w pracach z przegrodami), a następnie wykończone silikonową masą uszczelniającą i szpachlówką ścienną (zaangażowane narzędzia i materiały, jak pokazano na rysunku). Proces wykańczania jest długim i żmudnym procesem i sądzę, że w przypadku części „wykończeniowej” nigdy nie uda mi się sprawić, by był tak gładki, jak robili to wykonawcy wykończenia ścian, ale hej, przynajmniej nie ma „brzydkich” listew PVC w zasięgu wzroku i po namalowaniu „nagi” bieg kabla powinien być prawie „niewidoczny” w zasięgu wzroku. Ten obraz został zmieniony. Kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz Najdłuższa długość w tym odcinku kabla wynosi około 14m +, a ponieważ będzie prawie „niewidoczna” do oglądania, wybrałem „ścieżkę najmniejszego oporu” wzdłuż mojego salonu, gdzie jest mniej mebli i rzeczy do przesunięcia, podczas gdy najkrótsza długość to tylko około 1 m długości, z 4 punktami kończącymi się w tej samej szafce panelowej. Oba końce przebiegu kabla są zakończone złączami trapezowymi RJ45.
Reply
#4

Zaprojektowałem szafę z panelami krosowymi na kółkach samonastawnych, aby była „przenośna”, wszystkie kable, łącznie z kablami sieciowymi, są „usuwalne”, ponieważ obszar wzdłuż ściany jest również obszarem „przechowywania”, a ja nie chciałbym chcę, żeby szafka była na drodze, kiedy muszę. Żałuję tylko, że powinienem zostawić szafkę bez pomalowania, moje umiejętności malarskie są naprawdę Obecnie w szafie z panelami krosowniczymi znajduje się Starhub ONT, router Dlink DIR-868L, 8-portowy przełącznik gigabitowy TP-link oraz mój „zmodyfikowany” 14-calowy panel z 16 portami. 3 porty są przeznaczone do użycia w RJ11, podczas gdy pozostałe są do użytku RJ45. Instalacja kabli jest prawie zakończona, teraz tylko czekam na kilka warstw farby. Spróbuje uruchomić niektóre testy prędkości sieci przy użyciu oprogramowania „Test prędkości Lan” jeszcze w tym tygodniu. Jedna rzecz, której chciałbym zasięgnąć u niektórych brosów, zauważyłem, że podczas uruchamiania testów prędkości sieci, różnych komputerów jako „serwera” i „klienta” otrzymam różne wyniki, nawet z tego samego punktu sieciowego i przy użyciu ten sam kabel połączeniowy (wszystkie komputery pracują na gigabitowej sieci LAN). Wydaje się, że najlepsze wyniki przyniosły moje NAS działające jako „klient”, który jest po prostu „skromnym” Celeronem i kilkoma zielonymi twardymi dsikami o pojemności 2 TB, które działają pod kontrolą systemu operacyjnego Linux
Reply
#5

Po pewnym retuszu farb wyniki są następujące: - Ten obraz został zmieniony. Kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz Poprzednia instalacja z listwami PVC Ten obraz został zmieniony. Kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz Przed malowaniem Ten obraz został zmieniony. Kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz Okablowanie strukturalne przy użyciu 3x płaskich kabli po ponownym pomalowaniu jednej warstwy. Ten obraz został zmieniony. Kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz Pojedynczy przebieg kabla po jednej warstwie farby Ten obraz został zmieniony. Kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz 6-krotny płaski kabel po dwóch warstwach farby
Reply
#6

Testy prędkości sieci za pomocą oprogramowania „Test prędkości Lan” i „Net Meter” Maszyna testowa 1) Pulpit Procesor: Intel I5 3570k Ram: DDR3 16 GB SSD: Samsung128gb OS: Win7 64bit 2) Laptop CPU: I5 M540 Ram: DDR3 4 GB SSD: SanDisk 128 gb OS: WIn7 64bit Testuje z laptopem jako serwerem, a komputer stacjonarny jako klient i urządzenia między nimi Długość płaskiego kabla pomiędzy serwerem a klientem 10 m płaski cat5e jako kabel połączeniowy z laptopa do gniazda ściennego -> 14m + płaski cat6 od gniazda ściennego do panelu krosowego -> Router Dlink DIR868L -> 8-portowy przełącznik gigabitowy -> 3m + płaski cat6 od panelu krosowego do gniazda ściennego -> 8-portowy przełącznik gigabitowy -> 2m płaski cat5e jako kabel połączeniowy z gniazda ściennego do komputera stacjonarnego Całkowita długość kabla płaskiego cat6 / cat5e ~ 29m Ten obraz został zmieniony. Kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz Prędkość odczytu dość zbliżona do prędkości gigabitowych Wydaje się, że jeśli odwrócę serwer i komputer kliencki (komputer stacjonarny jako serwer i laptop jako klient), wyniki będą mniejsze, być może z powodu ograniczonego działania klienta. Szkoda, że mam tylko plan 200 Mbps, więc wyniki nie będą rozstrzygające w przypadku testu prędkości.
Reply
#7

reserved_2
Reply
#8

ładnie zrobione braci, gratulacje
Reply
#9

Świetna robota. Skręciłeś płaski kabel o 90 stopni w rogu i do gniazdka ściennego, czy oceniasz integralność kabla wewnątrz?
Reply
#10

Ridney napisał: ładnie zrobione braci, gratulacje Thks bro W rzeczywistości jest to próba wykazania możliwości wykorzystania płaskich kabli sieciowych do okablowania strukturalnego (ponieważ przeprowadziłem już pewne badania i testy), pomimo tego, co wiele innych osób powiedziało inaczej. Ponadto mam zamiar zastąpić moją starzejącą się sieć domową.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)