Zalecenie routera dla światłowodu 500 Mb / s
#1

Czy mogę wiedzieć, który router jest zalecany, jeśli korzystam z niego dla planu światłowodowego Starhub 500 Mb / s w 3-pokojowym urządzeniu HDB?   Rozważam Asusa AC1200G +, ale potrafi on wykonać tylko 300 Mb / s w bezprzewodowej sieci N (która nie wykorzystuje prędkości 500 Mb / s).   Jednak przeczytałem kilka artykułów, które stwierdzają, że teoretyczna prędkość dla sieci N zwykle osiąga tylko 300 Mb / s, więc nawet jeśli router jest w stanie osiągnąć wyższą prędkość, nie będę czerpał korzyści, chyba że urządzenie zostanie podłączone do routera kablem (zamiast wifi).   To urządzenie jest zdolne do 867 Mb / s w sieci AC (wifi), czy powinienem pominąć „ograniczenie” prędkości sieci N, jeśli większość moich urządzeń będzie korzystała z Wi-Fi, a nie z połączenia kablowego?   AC68U wygląda znacznie bliżej, ponieważ jest w stanie wykonać 450 Mb / s w bezprzewodowej sieci N, chociaż w przypadku jednostki 3-pokojowej jest to trochę przesada?
Reply
#2

Czy Starhub daje ci bezprzewodowy router AC Dlink DIR-868L? To nie jest najlepsze, ale widziałem dużo gorzej. Odkąd jest to 3-pokojowy HDB i darmowy od Starhuba, dlaczego nie wypróbować go najpierw?
Reply
#3

sieow1029 napisał: Czy Starhub daje ci bezprzewodowy router AC Dlink DIR-868L? To nie jest najlepsze, ale widziałem dużo gorzej. Odkąd jest to 3-pokojowy HDB i darmowy od Starhuba, dlaczego nie wypróbować go najpierw? Może kupić DIR-868L za 120 USD, ale AC1200G + dostałem wcześniej za 100 USD, więc zastanawiam się, czy powinienem użyć 1200G + lub kupić kolejny za dodatkową opłatą (pod warunkiem, że będę mógł czerpać korzyści dzięki maksymalizacji prędkości). Mając wcześniej możliwość porównania DIR-868L vs Asus AC66U, naprawdę nie można go porównać z Asusem (prawdopodobnie również z powodu braku anteny zewnętrznej), więc głównie patrząc na modele Asusa lub D-Link
Reply
#4

Prędkości Wi-Fi można zwiększyć tylko wtedy, gdy urządzenia Wi-Fi są w paśmie 5 GHz, a AC1200 + może już z łatwością przekroczyć 500 Mb / s, do 867 Mb / s. Tyle, że zasięg 5 GHz jest dość krótki, więc być może będziesz musiał wrócić do (niższa przepustowość, ale lepszy zasięg) 2,4 GHz. Dzięki najnowszemu oprogramowaniu sprzętowemu i być może odrobinie tuningu można to osiągnąć. Nie ma więc potrzeby marnowania pieniędzy na nowy router
Reply
#5

867 i 300 Mb / s są teoretyczną szybkością łącza, z którą mogą łączyć się urządzenia. To zależy od twoich urządzeń, jeśli mogą obsługiwać do tej prędkości. Na przykład krawędź s7 może obsługiwać do 867 Mb / sw bezprzewodowym AC 5GHz. Jakie masz urządzenia? W mieszkaniu o powierzchni 3 mb zasięg będzie odpowiedni dla routera bezprzewodowego średniego zasięgu. Ac1200g + może ci wystarczyć. VacheronLim napisał: Czy mogę wiedzieć, który router jest zalecany, jeśli korzystam z niego dla planu światłowodowego Starhub 500 Mb / s w 3-pokojowym urządzeniu HDB? Rozważam Asusa AC1200G +, ale potrafi on wykonać tylko 300 Mb / s w bezprzewodowej sieci N (która nie wykorzystuje prędkości 500 Mb / s). Jednak przeczytałem kilka artykułów, które stwierdzają, że teoretyczna prędkość dla sieci N zwykle osiąga tylko 300 Mb / s, więc nawet jeśli router jest w stanie osiągnąć wyższą prędkość, nie będę czerpał korzyści, chyba że urządzenie zostanie podłączone do routera kablem (zamiast wifi). To urządzenie jest zdolne do 867 Mb / s w sieci AC (wifi), czy powinienem pominąć „ograniczenie” prędkości sieci N, jeśli większość moich urządzeń będzie korzystała z Wi-Fi, a nie z połączenia kablowego? AC68U wygląda znacznie bliżej, ponieważ jest w stanie wykonać 450 Mb / s w bezprzewodowej sieci N, chociaż w przypadku jednostki 3-pokojowej jest to trochę przesada? Opublikowany z aplikacją Samsung Galaxy S7 edge HardwareZone Forums
Reply
#6

Twoje urządzenie (laptop, komputer stacjonarny, ipad, telefon) również musi obsługiwać prędkość AC, aby zwiększyć szybkość obsługi routera. Odległość między routerem a urządzeniem ma wpływ na szybkość uzyskiwania.
Reply
#7

zastanawiam się, jakie są rzeczywiste problemy dla ciebie? nawet w wifi, które nie gwarantuje żadnej rzeczywistej oczekiwanej prędkości. tbh jest tak wiele czynników, które powodują, że nie uzyskasz optymalnej prędkości. nawet jeśli przyzwoity 30 ~ 50 Mb / s do przeglądania sieci jest więcej niż wystarczający, bufor wideo zależy od opóźnienia, co oznacza, że jeśli sygnał nie jest silny, przepustowość zdecydowanie będzie mniejsza i przesyłanie danych będzie dłuższe.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)