Które uaktualnić najpierw? CPU / GPU
#1

Obecnie nadal działa most bluszczowy i7-3770 sparowany z gtx970, zastanawiając się tylko, czy mam uaktualnić między 2 ... mądrzejszym wyborem byłoby skylake / kabylake zamiast 1070 ++?
Reply
#2

Najpierw GPU. Potwierdź rąbek gwarancyjny, chyba że wszystkie gry są wąskim gardłem procesora.
Reply
#3

W jakie gry grasz najczęściej / do czego głównie używasz swojej maszyny? Generalnie powiedziałbym, że GPU, ale niektóre gorące nowe tytuły (takie jak PUBG) nie potrzebują więcej niż GTX970, ale naprawdę mogą skorzystać z CPU z większą liczbą rdzeni / wątków i wyższym IPC.
Reply
#4

Calikura napisał: W jakie gry grasz najczęściej / do czego głównie używasz swojej maszyny? Generalnie powiedziałbym, że GPU, ale niektóre gorące nowe tytuły (takie jak PUBG) nie potrzebują więcej niż GTX970, ale naprawdę mogą skorzystać z CPU z większą liczbą rdzeni / wątków i wyższym IPC. Obecnie gram w PUBG, co nie jest pewne, czy procesor rzeczywiście jest wąskim gardłem, uniemożliwiając mi uzyskanie ramek, czy też gra nie jest jeszcze w pełni zoptymalizowana. Zwykle gram tytuły AAA. Obecnie czeka na świat Monster Hunter.
Reply
#5

ystoh133 napisał: Obecnie gram w PUBG, co nie jest pewne, czy procesor rzeczywiście jest wąskim gardłem, uniemożliwiając mi uzyskanie ramek, czy też gra nie jest jeszcze w pełni zoptymalizowana. Zwykle gram tytuły AAA. Obecnie czeka na świat Monster Hunter. PUBG został niedawno zoptymalizowany pod kątem wykorzystania rdzeni 6+. Możesz zauważyć pewną poprawę wydajności, jeśli otrzymasz nowszy procesor. Wciąż jednak nie jest w pełni zoptymalizowany. Problem z uzyskaniem nowszego procesora polega na tym, że będziesz potrzebował także nowego mobo i pamięci RAM DDR4 (teraz głupio drogie). Ponieważ grasz także w tytuły AAA, myślę, że lepsza ogólna korzyść wciąż polega na ulepszaniu twojego GPU, być może do 1070 lub 1080, jeśli szukasz słodkich miejsc za cenę / perf. Może nawet Vega 56, jeśli możesz go zdobyć w MSRP (i mieć wystarczająco dużo mięśni PSU)
Reply
#6

Możesz otworzyć Resource Monitor w systemie Windows przed rozpoczęciem gry. Kiedy skończysz grać, spójrz na użycie procesora. Jeśli nigdzie nie osiągnie 100%, uzyskanie lepszego GPU na pewno pomoże w ulepszeniu procesora. Pamiętaj również, że z nowym procesorem na pewno będziesz potrzebować nowej płyty głównej i pamięci RAM DDR4.
Reply
#7

GPU na pewno. Jeśli to możliwe GTX 1080. Procesor jest teraz złym czasem, ponieważ wycofywanie Kaby Lake dla przychodzącego Coffee Lake i pamięci RAM jest teraz głupio drogie. Jeśli nie chcesz dostać Ryzena, to znaczy, że możesz je zdobyć, ale pamięć RAM jest teraz głupio droga.
Reply
#8

Przepraszamy za porwanie ... Chcesz pożyczyć ten wątek, bo mam podobne pytanie ... Obecnie używam i7-3770 z GTX670 i 8 GB pamięci RAM DDR3 Czy jest to wykonalne lub warte uaktualnienia mojego GPU do GTX1060 lub nowszego? Poza tym ostatnio miałem problem z pamięcią niewystarczającą, gdy próbowałem grać w Fallout 4 z Google Chrome w tle ... Za mało pamięci RAM?
Reply
#9

Witajcie, bracia, którzy pytają, czy podnieść GPU lub CPU. Wszystkie inne podane wskazówki są dobre. Najpierw trzymaj się GPU. Monitoruj wykorzystanie procesora, a następnie zdecyduj. Modernizacja procesora to poważna aktualizacja systemu z wieloma częściami potrzebnymi do zmiany w celu dostosowania do nowej generacji. Dla siebie nadal używam mojego i5-2500. Jak daleko mój system przeszedł? Dobrze z GTX 560, R9 270x, R9 390x i wreszcie GTX 1080. Moje wrażenia z gry poprawiły się o wiele. Mój procesor wciąż jest mocny, chociaż moje porty USB na moim MB zginęły. Mam ograniczenia budżetowe, więc ogólnie rzecz biorąc, nadal cieszę się z moich doświadczeń z grami. Z radością korzystam z Overwatch, Titanfall, Battlefield 3 do 1, wszystkich tytułów COD z moim monitorem 1080p. Powiedziałbym więc, że GPU to lepszy wybór. Poza tym możesz przywrócić GPU w przypadku zmiany systemu. Zdecyduj, która karta jest dla ciebie lepsza liao, jej własna preferencja dla tego celu.
Reply
#10

eng11658 napisał: Przepraszamy za porwanie ... Chcesz pożyczyć ten wątek, bo mam podobne pytanie ... Obecnie używam i7-3770 z GTX670 i 8 GB pamięci RAM DDR3 Czy jest to wykonalne lub warte uaktualnienia mojego GPU do GTX1060 lub nowszego? Poza tym ostatnio miałem problem z pamięcią niewystarczającą, gdy próbowałem grać w Fallout 4 z Google Chrome w tle ... Za mało pamięci RAM? Aż do gtx 1070 jest całkowicie w porządku. Uaktualnij kolejny RAM o pojemności 8 GB, a wszystko będzie dobrze.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)