Laptop HDD do SSD Cloning
#1

Mój aktualny wewnętrzny dysk twardy o pojemności 700 GB, ale używam tylko około 300 GB miejsca, co ma na celu sklonowanie dysku SSD Samsung 500 GB z istniejącego dysku twardego, ponieważ wkrótce umrze.   Czy można to zrobić, czy muszę mieć dysk SSD większy niż 700 GB? Dostaję obudowę dysku twardego z USB 3.0, aby wykonać proces klonowania zamiast używać stacji dokującej do klonowania dysku twardego   Z góry dziękuję za porady
Reply
#2

deathgazer napisał: Mój aktualny wewnętrzny dysk twardy o pojemności 700 GB, ale używam tylko około 300 GB miejsca, co ma na celu sklonowanie dysku SSD Samsung 500 GB z istniejącego dysku twardego, ponieważ wkrótce umrze. Czy można to zrobić, czy muszę mieć dysk SSD większy niż 700 GB? Dostaję obudowę dysku twardego z USB 3.0, aby wykonać proces klonowania zamiast używać stacji dokującej do klonowania dysku twardego Z góry dziękuję za porady Większość programów do klonowania poradzi sobie z tym dobrze, ale jeśli się martwisz, możesz zmniejszyć partycję systemową na dysku twardym do mniejszej niż 500 GB, a następnie sklonować tylko tę partycję. Osobiście kopiowałbym dane, ale instalowałem czysty system operacyjny.
Reply
#3

mój istniejący dysk twardy w moim laptopie ma tylko jedną partycję, więc jeśli chcesz, zadzwoń zmniejsz rozmiar do poniżej 500 GB, tak jak wspomniałeś, jak to zrobić?
Reply
#4

Możesz użyć oprogramowania Samsung Data Migration do skopiowania systemu operacyjnego i danych. Nie ma potrzeby zmniejszania partycji.
Reply
#5

Koenig168 napisał: Możesz użyć oprogramowania Samsung Data Migration do skopiowania systemu operacyjnego i danych. Nie ma potrzeby zmniejszania partycji. Zainstaluję więc oprogramowanie Samsung Data Migration na moim istniejącym klonie HDD w nowym SSD Samsunga, a potem zrobię to i zamienię dysk SSD na mój nowy. poprawny?
Reply
#6

deathgazer napisał: Więc zainstaluję oprogramowanie Samsung Data Migration na moim istniejącym dysku twardym w klonowanym kliencie do nowego dysku SSD Samsunga, a potem zamienię dysk SSD na laptopa. poprawny? tak
Reply
#7

ok dzięki wszystkim za pomoc
Reply
#8

1 pytanie. jeśli chodzi o ustawienia w moim biosie dla mojego Samsunga ssd, operacja sata powinna zachować go jako AHCI lub ATA? Przepraszam, nie jestem dobry z konfiguracją bios. dzięki w adv
Reply
#9

deathgazer napisał: 1 pytanie. jeśli chodzi o ustawienia w moim biosie dla mojego Samsunga ssd, operacja sata powinna zachować go jako AHCI lub ATA? Przepraszam, nie jestem dobry z konfiguracją bios. dzięki w adv Zachowaj jako AHCI
Reply
#10

Calikura napisał: Większość programów do klonowania poradzi sobie z tym dobrze, ale jeśli się martwisz, możesz zmniejszyć partycję systemową na dysku twardym do mniejszej niż 500 GB, a następnie sklonować tylko tę partycję. Osobiście kopiowałbym dane, ale instalowałem czysty system operacyjny. Potrzebujesz defragmentować dane, aby spakować je w pierwszych 500 GB?
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)