Jakiej płyty głównej używasz?
#1

Zrobić trochę badań nad ziemią. Chcesz zobaczyć, którą płytę główną chipsetu Z390 marki powinienem kupić. Technologia osiągnęła punkt, w którym nie spodziewam się znaczących zmian w krajobrazie przez co najmniej 2-3 lata, więc nurkuję bardzo szybko, aby zobaczyć, co mogę zastąpić starzejącym się Gigabyte EP45-UD3R.   Na najwyższym poziomie tylko DDR5 zostanie wydany w tym roku. Nasze prędkości RAM płoną szybko, że przeciętny Joe nie potrzebuje niczego szybciej.   Myślę, że teraz jest dobry moment, aby w końcu dokonać aktualizacji, biorąc pod uwagę następujące technologie: DDR4 RAM   SSD   Audio z dedykowanym przetwornikiem DAC   Wbudowany Wifi   PCI-Express 3.0   M2, NVMe   USB 3.1 Gen2   Nie potrafię wymyślić żadnej oszałamiającej nowej technologii, która zagwarantowałaby mi czekanie na następną aktualizację. Chyba że chipsety z serii Intel-10 mają coś wartego obejrzenia ...   Teraz patrzę na Gigabyte AORUS Z390 Master z i7-9700K i podrzucanie w ZOTAC 1660 Ti.   Czy w zakresie gwarancji wszystkie trzy lata?
Reply
#2

it_geek napisał: Zrobić trochę badań nad ziemią. Chcesz zobaczyć, którą płytę główną chipsetu Z390 marki powinienem kupić. Technologia osiągnęła punkt, w którym nie spodziewam się znaczących zmian w krajobrazie przez co najmniej 2-3 lata, więc nurkuję bardzo szybko, aby zobaczyć, co mogę zastąpić starzejącym się Gigabyte EP45-UD3R. Na najwyższym poziomie tylko DDR5 zostanie wydany w tym roku. Nasze prędkości RAM płoną szybko, że przeciętny Joe nie potrzebuje niczego szybciej. Myślę, że teraz jest dobry moment, aby w końcu dokonać aktualizacji, biorąc pod uwagę następujące technologie: DDR4 RAM SSD Audio z dedykowanym przetwornikiem DAC Wbudowany Wifi PCI-Express 3.0 M2, NVMe USB 3.1 Gen2 Nie potrafię wymyślić żadnej oszałamiającej nowej technologii, która zagwarantowałaby mi czekanie na następną aktualizację. Chyba że chipsety z serii Intel-10 mają coś wartego obejrzenia ... Teraz patrzę na Gigabyte AORUS Z390 Master z i7-9700K i podrzucanie w ZOTAC 1660 Ti. Czy w zakresie gwarancji wszystkie trzy lata? Używam Z390 Ultra dla 9700k z taktowaniem do 5Ghz stabilnym rockiem. Nie potrzebujesz mistrza, chyba że chcesz korzystać z takich funkcji, jak lepsze wbudowane opcje dźwięku i łączności. Gigabyte Z390 w tej rundzie, nawet dla swoich podstawowych płyt głównych, naprawdę wzmocnił VRM. Nie pomylisz się, ale dla 9700k Z390 Ultra jest więcej niż wystarczający.
Reply
#3

Jak dotąd, na podstawie moich badań, sentyment pozostał mniej więcej taki sam: ASUS <=> GIGABYTE> MSI> AsRock ... Wszystkie mają swoje wady i zalety, ale ASUS i GIGABYTE są bardziej polecane dla ich wysokowydajnego składu? Jeśli chcę mieć więcej slotów PCI-Express 3.0, które mogą działać na X16 lub X8, czy powinienem zamiast tego przyjrzeć się składowi X299? Mam nadzieję zmieścić napęd NVMe w dodatku do 1660 Ti i wolałbym, żeby nie spadła wydajność.
Reply
#4

elmariachi napisał: Używam Z390 Ultra dla 9700k z taktowaniem do 5Ghz stabilnym rockiem. Nie potrzebujesz mistrza, chyba że chcesz korzystać z takich funkcji, jak lepsze wbudowane opcje dźwięku i łączności. Gigabyte Z390 w tej rundzie, nawet dla swoich podstawowych płyt głównych, naprawdę wzmocnił VRM. Nie pomylisz się, ale dla 9700k Z390 Ultra jest więcej niż wystarczający. DAC pokładowy wygląda apetycznie Kiedyś miałem przetwornik DAC Centrance i był naprawdę dobry, ale przegrzał się i zmarł zaledwie kilka tygodni temu. Chcesz sprawdzić, czy ten pokładowy DAC okaże się godny.
Reply
#5

Obecnie korzystam z MSI, ale moim następnym będzie Gigabyte. Poprawiły się tak bardzo w ciągu ostatnich 3 lat.
Reply
#6

Może będę musiał ponownie przyjrzeć się moim wyborom ponownie. Może potrzebuję rozważyć chipset X299, jeśli chcę zmaksymalizować pełną wydajność urządzeń pamięci masowej M2 / NVMe i kart GFX. 9700 ma tylko 16, więc rozważam wyższą linię 28 lub nawet 44 pasów
Reply
#7

Równie dobrze może mieć wątek. 60 pasów.
Reply
#8

ragnarok95 napisał: Równie dobrze może mieć wątek. 60 pasów. rozważając to również. hmmmm ... ale nigdy dotąd nie korzystałem z AMD,
Reply
#9

Ahem. 64 pasy. TR4. lol Dlatego wolę platformę TR4 dla napędów czysto m.2. 3x pcie wymaga 12 pasów 1x 10 GbE ethernet 4 tory 1x gpu 16 pasów 32 tory liao lol. Czy jest tam jakaś główna deska do inteligencji, która może obsłużyć taką ilość pasów?
Reply
#10

asus na razie następny będzie gigabajtem lub asrock cuz może „obniżyć wersję” biosów bez wykonywania pendrive'a
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)