Bezpieczne napięcie SOC / GPU na MSI B350i Pro AC
#1

Próbuję przetaktować GPU 2200G. Obecnie jest na 1500 MHz z napięciem ustawionym na 1,2 V. Napięcie SOC odpowiada napięciu GPU.     Powyżej 1500 GPU staje się niestabilny. Jak wysoko mogę bezpiecznie zwiększyć napięcie SOC / GPU? Czytałem w niektórych miejscach, że można go podnieść do 1.25, ale na innych forach 1.2 jest bezpiecznym limitem. Czy ktoś może doradzić?     P.S. Próbowałem zalogować się na forach MSI, aby zadać pytanie, ale z jakiegoś powodu pozwala mi teraz wysłać nowe pytanie. Pomyślałem więc, że zapytam tutaj, aż to się wyjaśni.
Reply
#2

1500mHz to prawie tyle, ile potrafi. Jeśli masz szczęście 1600 co najwyżej. Zwróć uwagę, że nie jest to podkręcanie. Bardziej zależy na tym, aby częstotliwość twojego gpu osiągnęła tę częstotliwość. Jednak zamiast tego jesteś bardziej ograniczony przez chłodzenie. Nie jest łatwo uderzyć w częstotliwość, jeśli nie masz odpowiedniego chłodzenia.
Reply
#3

Royfrosty napisał: 1500mHz to prawie tyle, ile potrafi. Jeśli masz szczęście 1600 co najwyżej. Zwróć uwagę, że nie jest to podkręcanie. Bardziej zależy na tym, aby częstotliwość twojego gpu osiągnęła tę częstotliwość. Jednak zamiast tego jesteś bardziej ograniczony przez chłodzenie. Nie jest łatwo uderzyć w częstotliwość, jeśli nie masz odpowiedniego chłodzenia. Technicznie należy uznać to za przetaktowywanie, ponieważ GPU 2200G ma moc 1100 MHz. Ale łatwo jest trafić 1500, prawie jak „pozwolić” na wspinanie się na tak wysoką wysokość. Moje chłodzenie wydaje się odpowiednie, więc chcę przełamać barierę 1,2 V, ale nie jestem pewien, czy jest bezpieczny czy nie.
Reply
#4

Chodzi o to, że im wyższy zegar, tym zapotrzebowanie mocy wzrośnie wykładniczo. Warto zauważyć, że Vega / Polaris staje się bardzo głodny przy dużej prędkości zegara. To nie zrobi ogromnej różnicy dla różnicy 100 MHz. Niezależnie od gier, w których nie można uzyskać dobrych prędkości odtwarzania z 1,5 GHz, nie da się w cudowny sposób odtworzyć nawet przy 1,6 GHz. Nie wspominając o tym, że moc chipa jest dzielona między CPU i GPU. Naciśnij zbyt mocno GPU, co może mieć wpływ na wydajność procesora, jeśli oba są obciążone, co będzie miało miejsce w przypadku APU. Jeśli czujesz, że chcesz wycisnąć z niego więcej wydajności, być może spróbujesz trochę przesunąć ramę, ponieważ APU ma bardzo dużą przepustowość, ponieważ musi dzielić procesor z GPU.
Reply
#5

Shahmatt napisał: Technicznie należy uznać to za przetaktowanie, ponieważ GPU 2200G ma moc 1100 MHz. Ale łatwo jest trafić 1500, prawie jak „pozwolić” na wspinanie się na tak wysoką wysokość. Moje chłodzenie wydaje się odpowiednie, więc chcę przełamać barierę 1,2 V, ale nie jestem pewien, czy jest bezpieczny czy nie. Idź sprawdzić częstotliwość, którą uruchamia. 1500 MHz nie oznacza 1500 MHz. Z większości testów, takich jak ładowanie gier. Unoszący się od 13xx do 14xx MHz. Jeśli pozwala na to chłodzenie, może pójść nieco wyżej. Przełamanie bariery napięciowej nie oznacza, że tak czy inaczej wzrośnie. Imo, nawet jeśli uda ci się zwiększyć napięcie, twoja moc cieplna ograniczy cię. Podobnie, wspomniałem wcześniej. Nie musisz dążyć do najwyższej częstotliwości. Ponieważ zwroty są znikome. Spróbuj tego. Ustaw 1200 na 1500. Ile naprawdę widzisz zysków? Czy jest to warte zużycia energii i mocy cieplnej? Ponieważ z tego, co testuję, szybkości klatek od 1200 do 1500, co najwyżej zyskujesz tylko jednocyfrową liczbę klatek na sekundę. Nie, chyba że uruchamiasz gry o tak niskiej częstotliwości odświeżania, na przykład poniżej 30 klatek na sekundę. Wtedy może to pomoże. Poza tym zachowanie tego apu jest takie, że gdy osiągniesz określoną temperaturę, prędkość zegara GPU będzie się bardzo wahać. Więc spróbuj czegoś łatwego, nie najwyższej prędkości i najwyższych napięć.
Reply
#6

watzup_ken napisał: Chodzi o to, że im wyższy zegar, tym zapotrzebowanie mocy wzrośnie wykładniczo. Warto zauważyć, że Vega / Polaris staje się bardzo głodny przy dużej prędkości zegara. To nie zrobi ogromnej różnicy dla różnicy 100 MHz. Niezależnie od gier, w których nie można uzyskać dobrych prędkości odtwarzania z 1,5 GHz, nie da się w cudowny sposób odtworzyć nawet przy 1,6 GHz. Nie wspominając o tym, że moc chipa jest dzielona między CPU i GPU. Naciśnij zbyt mocno GPU, co może mieć wpływ na wydajność procesora, jeśli oba są obciążone, co będzie miało miejsce w przypadku APU. Jeśli czujesz, że chcesz wycisnąć z niego więcej wydajności, być może spróbujesz trochę przesunąć ramę, ponieważ APU ma bardzo dużą przepustowość, ponieważ musi dzielić procesor z GPU. Yeap dokładnie .....
Reply
#7

W każdym razie możesz wyszukiwać w Google, jeśli upierasz się, by je zwiększyć. Widziałem wiele recenzji i artykułów na ten temat, w których przesunęli wyższą prędkość zegara, zwiększając napięcie GPU i SOC do odpowiednio 1,3 i 1,2. Jak jednak wspomniano, zyski maleją. Preferuję stabilność ponad wyższym zegarem z nieznaczną poprawą. Poważnie, 1.5 do 1.6 nie sprawi, że gra będzie bardziej płynna.
Reply
#8

Do codziennego użytku mogę obniżyć prędkość zegara do czegoś bardziej rozsądnego. Intencją jest nie tyle płynne granie w grę, ile raczej jak daleko mogę iść, pozostając stabilnym. Jaki jest pożytek z bycia entuzjastą, jeśli nie testuję ograniczeń?
Reply
#9

Shahmatt napisał: Do codziennego użytku mogę obniżyć prędkość zegara do czegoś bardziej rozsądnego. Intencją jest nie tyle płynne granie w grę, ile raczej jak daleko mogę iść, pozostając stabilnym. Jaki jest pożytek z bycia entuzjastą, jeśli nie testuję ograniczeń? Jeśli jesteś prawdziwym entuzjastą, nie boisz się, że procesor się zepsuje, nie będziesz się bać robić rzeczy, po prostu go popchniesz bez pytania. To prawdziwy entuzjasta. Nie jest łatwo złamać procesor. Jeśli to działa, działa. Jeśli tak się nie stanie, to po prostu bsod lub po prostu restart.
Reply
#10

Royfrosty napisał: Jeśli jesteś prawdziwym entuzjastą, nie boisz się, że procesor się zepsuje, nie będziesz się bać robić rzeczy, po prostu go popchniesz bez pytania. To prawdziwy entuzjasta. Nie jest łatwo złamać procesor. Jeśli to działa, działa. Jeśli tak się nie stanie, to po prostu bsod lub po prostu restart. Nie chcę, żeby procesor się zepsuł. Oczywiście, jeśli otrzymam bsod / restarts, zatrzymam się i cofnę. Moje jedyne pytanie dotyczy bezpiecznych napięć SOC. Myślę, że spróbuję przesunąć go do 1550 przy napięciu SOC mniejszym niż 1,25. FYI jeden film, który obejrzałem, wykazywał 10% przyrost częstotliwości odświeżania od 1440 MHz do 1675 dla 2200G. 10% nie jest małe. IMO warto spróbować bezpiecznie przesunąć go do granic możliwości i zobaczyć, jakie osiągi można uzyskać.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)