Publiczny adres IP StarHub
#1

cześć, zablokowano mi dostęp IP do niektórych stron. problem polega na tym, że uzyskuję dostęp do tych stron po raz pierwszy. czy istnieje sposób na poprawienie mojego publicznego adresu IP, ponieważ rozumiem, że Starhub oferuje tylko dynamiczny adres IP dla światłowodów domowych.   Próbowałem już zrestartować modem ONT i twardy reset / modem (DIR-865L), ale mój publiczny adres IP jest nadal taki sam.   jakieś inne metody, które mogę wypróbować?
Reply
#2

Spróbuj sklonować adres MAC i zmień ostatni znak. Wysłane z Soli Ziemi za pomocą GAGT
Reply
#3

Ah-Pin-Kor napisał: Spróbuj sklonować adres MAC i zmień ostatni znak. Wysłane z Soli Ziemi za pomocą GAGT jedno pytanie - w przypadku dynamicznego adresu IP wyłącz ont + modem / router na 3-5 minut to za mało?
Reply
#4

alchemik napisał: jedno pytanie - w przypadku dynamicznego adresu IP wyłącz ont + modem / router na 3-5 minut to za mało? Zależy od czasu dzierżawy adresu. Najprawdopodobniej jest to 24 godziny. Może być mniej, ale nie mam pojęcia o ich konfiguracji. Najlepszym sposobem jest zadzwonić do ich cs i poprosić o zmianę adresu IP z powodu twojego problemu.
Reply
#5

alchemik napisał: jedno pytanie - w przypadku dynamicznego adresu IP wyłącz ont + modem / router na 3-5 minut to za mało? Czasami nie takie proste. ONT musi wyłączyć zasilanie i odłączyć zasilacz od źródła zasilania. Może to potrwać kilka minut lub godzin, aby twoje IP zostało zakończone i / lub odcięte. Do tego należy odłączyć wtyczkę przed snem, pozostawiając ją na kilka godzin. Najpierw podłącz i włącz ONT, a jeszcze nie włączaj routera. Poczekaj co najmniej 1 minutę, aż wskaźnik PON zaświeci się na zielono stabilnie. Oznacza to, że dostawca usług internetowych będzie musiał przesłać nowy adres IP do ONT. Następnie podłącz i włącz router i odczekaj około 2 minut przed innym połączeniem. Jest to coś takiego, jak wypchnięcie nowego adresu IP do routera. Większość routerów zachowuje poprzednie IP, dlatego jednym ze sposobów jest przywrócenie ustawień fabrycznych, ale spowoduje to usunięcie wszystkich wcześniej skonfigurowanych ustawień. Wyżej wymienione etapy mogą być dość żmudne, ponieważ mogą, ale nie muszą, wymagać powtórzenia całego procesu. Najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z infolinią i bezpośrednie połączenie z linią pomocy technicznej Broadband. Poproś o nowy adres IP i wyjaśnij, że adres IP jest brudny. Postępuj zgodnie z ich procedurą, aby przekazać ci nowy adres IP.
Reply
#6

Zmień adres MAC strony WAN. Nie ma potrzeby ponownego uruchamiania ONT, aby zadziałało.
Reply
#7

alchemik napisał: jedno pytanie - w przypadku dynamicznego adresu IP wyłącz ont + modem / router na 3-5 minut to za mało? Twój publiczny adres IP jest powiązany z adresem MAC interfejsu WAN na czas trwania dzierżawy, zmiana adresu MAC zapewni nowy publiczny adres IP.
Reply
#8

Którą stronę internetową, jeśli nie masz nic przeciwko mówieniu? Najprawdopodobniej cały zakres adresów IP od Starhub jest zbanowany.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)