Pomoc w kompilacji komputera na 2,5 tys
#1

Witam wszystkich,   Obecnie mam budżet w przybliżeniu w wysokości 2,5–2,6 tys. Budżetu na PC.   Obecnie decyduję również o moich opcjach, czy kupować bezpośrednio po wstrząsie wtórnym, czy DIY.   Nie jestem guru technologicznym w sensie majsterkowania, ale mój przyjaciel chętnie zaoferował swoją pomoc.   FYI, kupuję ten komputer głównie do codziennego użytku, czasami wykonuję edycję 4k za pomocą premiery pro, a jeśli się nudzę, to także gry.   Oto kilka pytań:   1) Rozumiem, że może nie potrzebuję i7 9700, ale chciałbym wiedzieć, jaka jest różnica między 8700 a 9700. Jeśli różnica w cenie to tylko 100 USD ++, to naprawdę nie mam nic przeciwko.   2) W przypadku chłodzenia wodnego po wstrząsach 120 mm wiele osób twierdzi, że nie jest tego warte, chociaż jest to darmowa aktualizacja przez Wstrząs następczy. Czy 240 mm w opcji B będzie lepsze?      Opcja A - zakup bezpośrednio od wstrząsu wtórnego - 2659 USD / 2738,77 USD (w przypadku płatności przez CC, co najprawdopodobniej zrobię)   GWARANCJA (ZAKRES PREMIUM): 3 lata na części 3 lata na serwis i odbiór u klienta CHASSIS DESIGN (ULTRACORE): szkło hartowane Elite O11D Edition OPCJE PROCESORA (ULTRACORE): Intel® Core ™ i7-9700K | 4,9 GHZ | 8 rdzeni 8 wątków | (Bezpłatne Call of Duty®: Black Ops 4 * Limited Stocks *) PŁYTA GŁÓWNA (ULTRACORE): Dla Intel - płyta główna ASROCK Z390 Pro 4 (pojedynczy GPU) KARTA GRAFICZNA (ULTRACORE): ZOTAC NVIDIA GEFORCE RTX 2070 8 GB GDDR6 * Bezpłatny zestaw gier Battlefield V lub Anthem (ograniczone zapasy) * ZWIĄZEK TERMICZNY: IC Diamond Thermal Compound CPU PAMIĘĆ RANDOM ACCESS (RAM) (DESKTOP): 16 GB (8 GB x 2) DDR4 2666 MHZ SYSTEM CHŁODZENIA CPU (komputer stacjonarny): CHŁODZENIE WODNE: PO ZAMKNIĘCIU Chłodzenie wodne Glacier 120 w zamkniętej pętli NAPĘD PODSTAWOWY NAPĘDU SOLID STATE (DESKTOP): 512 GB PCIE M.2 SSD (prędkość odczytu ponad 1100 MB / s) WTÓRNE ZASOBNIK NAPĘDU STAŁEGO: Brak PIERWSZY DYSK TWARDY (DESKTOP): Dysk twardy TOSHIBA 2 TB 3,5 cala (rozmiar bufora 64 MB) Oświetlenie obudowy: AFTERSHOCK Advanced RGB LED WENTYLATORY PODWOZIA: Zestaw wentylatorów AFTERSHOCK F1 RGB (6) (Full Spectrum RGB Multicolor z ponad 150 profilami) NIESTANDARDOWE RĘKAWY KABLOWE: Pure White Cable Sleeves WIRELESS LAN (DESKTOP): Brak ZASILACZ: FSP / EVGA 650W 80+ Gold Premium PSU SYSTEM OPERACYJNY: Brak systemu operacyjnego PODSTAWOWY MONITOR: Brak KREATYWNE WIĄZKI DŹWIĘKOWE: Brak PRECYZYJNA MYSZ DO GIER: Brak Maty do gier: Brak    Opcja B - zrób to sam - 2586,90 USD (ceny nie obejmują dodatkowych wentylatorów i innych RGB).   Procesor + Mobo: i7 9700k + ASROCK Z390 Pro 4 = 831 USD Karta graficzna Zotac Nvidia Geforce RTX 2070 8 GB DDR6 Mini = 759 USD  RAM: Corsair Vengeance RGB PRO 16 GB (2 x 8 GB) DDR4 2666 MHz = 209 USD  Chłodzenie wodne: Corsair Hydro Series H100i PRO RGB 240 mm Chłodnica ciekłego procesora = 185 USD  SSD: Samsung 860 QVO SSD 1 TB = 217,90 USD Dysk twardy Toshiba P300 2 TB 3,5 cala 7200 obr./min = 78 USD Zasilacz: EVGA GD 650W 80Plus Złoty zasilacz = 118 USD Przypadek: Lian Li o11 Dynamic = 189 USD    Zdanie na czerwono oznacza ulepszony przedmiot
Reply
#2

maxlord napisał: Witam wszystkich, Obecnie mam budżet w przybliżeniu w wysokości 2,5–2,6 tys. Budżetu na PC. Obecnie decyduję również o moich opcjach, czy kupować bezpośrednio po wstrząsie wtórnym, czy DIY. Nie jestem guru technologicznym w sensie majsterkowania, ale mój przyjaciel chętnie zaoferował swoją pomoc. FYI, kupuję ten komputer głównie do codziennego użytku, czasami wykonuję edycję 4k za pomocą premiery pro, a jeśli się nudzę, to także gry. Oto kilka pytań: 1) Rozumiem, że może nie potrzebuję i7 9700, ale chciałbym wiedzieć, jaka jest różnica między 8700 a 9700. Jeśli różnica w cenie to tylko 100 USD ++, to naprawdę nie mam nic przeciwko. 2) W przypadku chłodzenia wodnego po wstrząsach 120 mm wiele osób twierdzi, że nie jest tego warte, chociaż jest to darmowa aktualizacja przez Wstrząs następczy. Czy 240 mm w opcji B będzie lepsze? Opcja A - zakup bezpośrednio od wstrząsu wtórnego - 2659 USD / 2738,77 USD (w przypadku płatności przez CC, co najprawdopodobniej zrobię) GWARANCJA (ZAKRES PREMIUM): 3 lata na części 3 lata na serwis i odbiór u klienta CHASSIS DESIGN (ULTRACORE): szkło hartowane Elite O11D Edition OPCJE PROCESORA (ULTRACORE): Intel® Core ™ i7-9700K | 4,9 GHZ | 8 rdzeni 8 wątków | (Bezpłatne Call of Duty®: Black Ops 4 * Limited Stocks *) PŁYTA GŁÓWNA (ULTRACORE): Dla Intel - płyta główna ASROCK Z390 Pro 4 (pojedynczy GPU) KARTA GRAFICZNA (ULTRACORE): ZOTAC NVIDIA GEFORCE RTX 2070 8 GB GDDR6 * Bezpłatny zestaw gier Battlefield V lub Anthem (ograniczone zapasy) * ZWIĄZEK TERMICZNY: IC Diamond Thermal Compound CPU PAMIĘĆ RANDOM ACCESS (RAM) (DESKTOP): 16 GB (8 GB x 2) DDR4 2666 MHZ SYSTEM CHŁODZENIA CPU (komputer stacjonarny): CHŁODZENIE WODNE: PO ZAMKNIĘCIU Chłodzenie wodne Glacier 120 w zamkniętej pętli NAPĘD PODSTAWOWY NAPĘDU SOLID STATE (DESKTOP): 512 GB PCIE M.2 SSD (prędkość odczytu ponad 1100 MB / s) WTÓRNE ZASOBNIK NAPĘDU STAŁEGO: Brak PIERWSZY DYSK TWARDY (DESKTOP): Dysk twardy TOSHIBA 2 TB 3,5 cala (rozmiar bufora 64 MB) Oświetlenie obudowy: AFTERSHOCK Advanced RGB LED WENTYLATORY PODWOZIA: Zestaw wentylatorów AFTERSHOCK F1 RGB (6) (Full Spectrum RGB Multicolor z ponad 150 profilami) NIESTANDARDOWE RĘKAWY KABLOWE: Pure White Cable Sleeves WIRELESS LAN (DESKTOP): Brak ZASILACZ: FSP / EVGA 650W 80+ Gold Premium PSU SYSTEM OPERACYJNY: Brak systemu operacyjnego PODSTAWOWY MONITOR: Brak KREATYWNE WIĄZKI DŹWIĘKOWE: Brak PRECYZYJNA MYSZ DO GIER: Brak Maty do gier: Brak Opcja B - zrób to sam - 2586,90 USD (ceny nie obejmują dodatkowych wentylatorów i innych RGB). Procesor + Mobo: i7 9700k + ASROCK Z390 Pro 4 = 831 USD Karta graficzna Zotac Nvidia Geforce RTX 2070 8 GB DDR6 Mini = 759 USD RAM: Corsair Vengeance RGB PRO 16 GB (2 x 8 GB) DDR4 2666 MHz = 209 USD Chłodzenie wodne: Corsair Hydro Series H100i PRO RGB 240 mm Chłodnica ciekłego procesora = 185 USD SSD: Samsung 860 QVO SSD 1 TB = 217,90 USD Dysk twardy Toshiba P300 2 TB 3,5 cala 7200 obr./min = 78 USD Zasilacz: EVGA GD 650W 80Plus Złoty zasilacz = 118 USD Przypadek: Lian Li o11 Dynamic = 189 USD Zdanie na czerwono oznacza ulepszony przedmiot z tego, co widzę odnośnie cen. jedyne, co zyskujesz na dostosowaniu się do własnych wymagań, to lepsze chłodzenie, wybór w obudowie i dodatkowe 500 GB SSD. To samo w sobie stanowi już premię w wysokości około 250–300 SGD. ponieważ masz przyjaciela, który jest gotów go dla ciebie zbudować. Myślę, że powinieneś dostać swój własny komputer. A teraz pytanie dotyczące różnicy między 9700k a 8700k. Zasadniczo 8700k to 6-rdzeniowy procesor 12-wątkowy, który osiąga maksimum przy 5,0 GHz, a 9700k to 8-rdzeniowy procesor, który osiąga maksimum przy 5,2 GHz Oba są świetne do grania / pracy, a ponieważ masz na to ochotę, myślę, że powinieneś iść i zdobyć 9700k. chyba że 60 dolarów oszczędności, które otrzymasz ze zmiany na 8700k, nie zmieni twojej opinii.
Reply
#3

jeśli twoja gorączka chce ci pomóc, zamiast tego zrób to sam. oszczędzasz dużo i możesz wykorzystać te pieniądze na zakup lepszych specyfikacji. ale twoja lista DIY jak również zawyżona cena, musisz wiedzieć, gdzie szukać taniej ceny z tymi samymi specyfikacjami to, co płacisz za wstrząs wtórny, to tylko marka i oczywiście ich obsługa posprzedażna, podczas gdy majsterkowanie, jeśli coś poszło nie tak, musisz sam rozwiązać problemy i naprawić to zależy od ciebie. dalej do twojej listy majsterkowiczów, twój RAM ma tylko 2666 MHz, ponieważ otrzymujesz tak dobry procesor i mobo, zamiast tego otrzymasz 3200 MHz
Reply
#4

Szybkość RAM nie ma większego znaczenia dla Intela ze względu na konstrukcję procesora w przeciwieństwie do Ryzen. Nawet 2400 MHz da około 1% lub mniej fps w porównaniu z ramanami 3200 MHz. Jeśli uważasz, że jest to warte różnicy ceny, to na pewno. Poleciłbym zamiast tego zapisać te kilka dolców.
Reply
#5

Zamiast tego może być potrzebne AIO 360 mm do chłodzenia 9700K. Wątpliwości przydałyby się 240 mm, ponieważ 9700 k / 9900 k są bardzo gorące, jeśli OC-ed do 5 GHz.
Reply
#6

Dziękujemy wszystkim za opinie! shadow84 napisał: Zamiast tego może być potrzebne AIO 360 mm do chłodzenia 9700K. Wątpliwości przydałyby się 240 mm, ponieważ 9700 k / 9900 k są bardzo gorące, jeśli OC-ed do 5 GHz. Czy mogę sprawdzić, czy powinienem wybrać dobrego Fana? A może lepiej jest schładzać wodę?
Reply
#7

Czy podkręcanie procesora sprawia, że procesor szybciej się zużywa? Czy po prostu potrzebuję dobrego układu chłodzenia?
Reply
#8

maxlord napisał: Dziękujemy wszystkim za opinie! Czy mogę sprawdzić, czy powinienem wybrać dobrego Fana? A może lepiej jest schładzać wodę? Wybierz wentylatory GT1850 obr / min, doskonale nadają się do chłodzenia rad. Możesz przejść z chłodzeniem wodnym, ale będzie to kosztować około 900 - 1,2 tys. USD za podstawową konfigurację z 2 radami. W końcu o11d jest przeznaczony do konfiguracji wc, chociaż chłodzenie również jest świetne. I ty też musisz się skonfigurować.
Reply
#9

maxlord napisał: Ponadto, czy przekroczenie częstotliwości procesora powoduje, że procesor szybciej się zużywa? Czy po prostu potrzebuję dobrego układu chłodzenia? Jeśli możesz usunąć jak najwięcej ciepła z procesora OC-ed, to powinno to trwać długo, jeśli masz szczęście krzemu. Na wc, mój procesor NVR uderza powyżej 55, chociaż mój oc jest dość łagodny. GPU NVR uderzył powyżej 55. Testowany w pokoju bez klimatyzacji, temperatura otoczenia może 28 ° C z powodu wentylatora w pokoju?
Reply
#10

shadow84 napisał: Zamiast tego może być potrzebne AIO 360 mm do chłodzenia 9700K. Wątpliwości przydałyby się 240 mm, ponieważ 9700 k / 9900 k są bardzo gorące, jeśli OC-ed do 5 GHz. Ciepło 9700k jest możliwe do opanowania podczas podkręcania, ale potrzebujesz dobrego etui i przyzwoitego AIO. Nowy H115i Pro jest tak dobry jak H150i i ma tylko 280 mm. Naprawdę nie potrzebuję 360. Myślę, że nawet dla grzejnika 360 nie jest w stanie ujarzmić ciepła. Użyłem wentylatorów ML120 Pro na moim H150i i otrzymuję 9700k przy 5Ghz absolutnie stabilne przy 1,33V. Temp gier to 70 stopni, a testy warunków skrajnych AVX wynoszą 86 stopni bez błędów. Nie uruchamiam nawet przesunięcia AVX. Mogę powiedzieć, że H100i nie będzie w stanie uruchomić podkręconego procesora. Na stanie prawdopodobnie będziesz w porządku. 9900k, możesz nawet nie trafić w 5 Ghz nawet przy dobrym chłodzeniu, ponieważ wcześniej możesz uderzyć w ścianę termiczną. Hyperthreading naprawdę nagrzewa procesor. Jeśli budujesz ten zestaw na PODSTAWOWE gry, przeprowadź 9700k ponad 8700k, ponieważ ma poprawki poziomu sprzętu dla Meltdown i Spectre i już działa wlutowany TIM. Nie wspaniale, ale na pewno lepiej niż zapasowy TIM dla 8700k, który należy opóźnić, jeśli chcesz podkręcić wysoko. Minusem jest to, że jeśli odłożyłeś 8700k, tracisz gwarancję, więc 9700k jest lepszym wyborem, jeśli nie chcesz sobie z tym wszystkim poradzić. Ale jeśli używasz urządzenia do innych celów, takich jak edycja wideo i tworzenie treści, wyjdź poza ofertę Intela i zdobądź Ryzen. Tak długo, jak grasz w rozdzielczości 1440p lub wyższej, i tak będziesz mieć ograniczoną moc GPU. Dzięki przejściu na AMD możesz zaoszczędzić pieniądze na chłodzeniu, a co najważniejsze, możesz zaoszczędzić sporą część swoich funduszy.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)