problem z internetem
#1

Cześć wszystkim,   Niedawno dostałem plan światłowodowy Singtel, 200 Mb / s.   Problem polega na tym, że router jest w salonie, podczas gdy komputer jest w moim pokoju, około 15 metrów.   Wynik w pokoju (główny problem / fokus dotyczy komputera): 1. Komputer - Sygnały 0-4 słupków, jednak nie nadające się do surfowania po sieci - powolne i częste rozłączenia w sieci 2.4G. 2. Samsung S4 - Sygnały 0-2 słupki i upuszczaj od czasu do czasu w sieci 5G. 3. Laptop Asus - Sygnał 3-4 paski i nigdy nie upuszczaj w sieci 5G.   Przetestowałem komputer bezpośrednio przed routerem. 40 Mb / s przez Wi-Fi i kabel to 180-217 Mb / s.   Informacje o sprzęcie: 1. Karta sieciowa PCI - Realtek RTL8188 CE Bezprzewodowa sieć LAN 802.11n PCI-E NIC (muszę korzystać z sieci 2.4G, ponieważ mój komputer został zakupiony 3 lata temu) 2. Router - Aztech DSL7002GRV (S) - Singtel Domyślnie.   Przeszedłem przez różne wątki i mój wniosek jest następujący: 1. Asus EA-66 Dual-Band Wireless-N900 Gigabit 3-in-1 AP / Wi-Fi Bridge / Range Extender 2. TP-LINK TL-WDN4800 Dwuzakresowy bezprzewodowy adapter PCI Express N900 3. Homeplug? Proszę polecić 4. Nowy router? Proszę polecić   Nie chcę korzystać z punktu dostępu, ponieważ słyszałem, że zmniejszyłem o połowę przepustowość. Priorytetem jest uzyskanie najlepszej / najwyższej prędkości na komputerze, ponieważ wykonuję większość badań tam, a podczas wakacji gram w gry takie jak dota 2. Lepsza łączność z moim telefonem to plus, ale nie konieczność.   Proszę dać mi radę, którą wybrać, inne zalecenia są mile widziane! Dziękuję Ci!
Reply
#2

aaronn napisał: Priorytetem jest uzyskanie najlepszej / najwyższej prędkości na komputerze, ponieważ większość badań poświęcam tam zadaniom, a podczas wakacji mogę grać w gry takie jak dota 2. Lepsza łączność z moim telefonem to plus, ale nie konieczność. 1. Połóż kabel cat5e / cat6, podłącz jeden koniec do routera, a drugi do komputera. Nie ma innego sposobu, jeśli najwyższa prędkość jest twoim priorytetem. Przepustowość i zasięg Wi-Fi pozostają takie same. LUB 2. Uzyskaj punkt dostępu Wi-Fi (lub skonfiguruj router pomocniczy jako AP); ułóż kabel cat5e / 6, podłącz jeden koniec do routera, a drugi do pomocniczego routera / punktu dostępowego. Jeśli Twój punkt dostępu (taki jak Airport Express) ma tylko 1 port sieciowy, uzyskaj przełącznik gigabitowy, aby połączyć się z głównym routerem, punktem dostępu i komputerem. LUB 3. Przenieś punkt optyczny do swojego pokoju ... znowu będziesz miał problemy z dostępem do WIFI w salonie. Polecę opt 2, a gdybym był tobą, dostanę dobry router, który użyje go jako mojego głównego routera i skonfiguruję bieżący router jako AP (DHCP wyłączony, tryb mostka). Oczywiście zależy to od tego, czy bieżący router obsługuje tryb pomostowy. Wszystkie inne opcje nie zapewnią najlepszej prędkości na twoim komputerze (poza przeniesieniem komputera).
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)