Komputer ma wolniejszą prędkość Internetu niż mój telefon
#1

Cześć, ostatnio mój komputer otrzymuje coraz mniejszą prędkość Internetu   Mój plan Wi-Fi to światłowód Singtel 300 Mb / s (dwuzakresowy).   Używając speedtest.net, w sieci 5G, mój komputer nagrał 140 Mb / s ~ To całkiem różni się od 300 Mb / s, za które płacę.   Ale na moim telefonie, używając aplikacji speedtest.net, tej samej sieci 5G i z tego samego miejsca co mój komputer, telefon zarejestrował 297 Mb / s.   Korzystam ze standardowego routera Singtel (Aztec FG7003GR). Karta Wi-Fi mojego komputera to adapter Broadcom BCM943228HMB 802.11abgn 2x2 (jest to wstępnie zbudowany komputer)   Poszukałem go i karta Wi-Fi powinna być w stanie obsłużyć 5G 300 Mb / s. Więc nie jestem pewien, dlaczego mój komputer odbiera mniejszą prędkość?   z góry dziękuję!
Reply
#2

omomomo napisał: Cześć, ostatnio mój komputer otrzymuje coraz mniejszą prędkość Internetu Mój plan Wi-Fi to światłowód Singtel 300 Mb / s (dwuzakresowy). Używając speedtest.net, w sieci 5G, mój komputer nagrał 140 Mb / s ~ To całkiem różni się od 300 Mb / s, za które płacę. Ale na moim telefonie, używając aplikacji speedtest.net, tej samej sieci 5G i z tego samego miejsca co mój komputer, telefon zarejestrował 297 Mb / s. Korzystam ze standardowego routera Singtel (Aztec FG7003GR). Karta Wi-Fi mojego komputera to adapter Broadcom BCM943228HMB 802.11abgn 2x2 (jest to wstępnie zbudowany komputer) Poszukałem go i karta Wi-Fi powinna być w stanie obsłużyć 5G 300 Mb / s. Więc nie jestem pewien, dlaczego mój komputer odbiera mniejszą prędkość? z góry dziękuję! Do Twojej wiadomości, prędkość WiFi NIGDY nie osiągnie pełnej prędkości, którą subskrybujesz Wysłane z Pozostań nisko Poruszaj się szybko! Strzelaj jako pierwszy Umrzyj jako ostatni! Jeden strzał, jedna śmierć ! Brak szczęścia Czysta umiejętność !! za pomocą GAGT
Reply
#3

Trans-Am napisał: Do Twojej wiadomości, prędkość WiFi NIGDY nie osiągnie pełnej prędkości, którą subskrybujesz Wysłane z Pozostań nisko Poruszaj się szybko! Strzelaj jako pierwszy Umrzyj jako ostatni! Jeden strzał, jedna śmierć ! Brak szczęścia Czysta umiejętność !! za pomocą GAGT wiem, że nigdy nie osiągnie reklamowanej pełnej prędkości haha. Jedyne pytanie brzmi: dlaczego mój telefon może odbierać znacznie większą prędkość? Dosyć marnotrawstwo, jeśli mój komputer nie może z niego korzystać.
Reply
#4

Domyślam się, że używasz 5 Ghz na N zamiast AC Wysłane z Pozostań nisko Poruszaj się szybko! Strzelaj jako pierwszy Umrzyj jako ostatni! Jeden strzał, jedna śmierć ! Brak szczęścia Czysta umiejętność !! za pomocą GAGT
Reply
#5

omomomo napisał: wiem, że nigdy nie osiągnie reklamowanej pełnej prędkości haha. Jedyne pytanie brzmi: dlaczego mój telefon może odbierać znacznie większą prędkość? Dosyć marnotrawstwo, jeśli mój komputer nie może z niego korzystać. Czy możesz wyłączyć 2,4 Ghz na routerze i przetestować ponownie? To zmusi twój komputer do połączenia się tylko z trybem AC.
Reply
#6

lcheowl napisał: Czy możesz wyłączyć 2,4 Ghz na routerze i przetestować ponownie? To zmusi twój komputer do połączenia się tylko z trybem AC. o mój komputer obsługuje tylko 802.11a / b / g / n bez ac jeśli dostanę kartę Wi-Fi obsługującą AC, czy będzie zauważalna różnica?
Reply
#7

omomomo napisał: o mój komputer obsługuje tylko 802.11a / b / g / n bez ac jeśli dostanę kartę Wi-Fi obsługującą AC, czy będzie zauważalna różnica? ac jest około 2 do 3 razy szybszy niż n. jeśli musisz być blisko swoich subskrybowanych prędkości, najlepiej jest używać sieci LAN zamiast Wi-Fi.
Reply
#8

Ta karta Ethernet to tylko N, nie 5G. Jeśli chcesz uzyskać większą prędkość, zdobądź adapter USB AC1900 i podłącz do portu USB 3.0.
Reply
#9

jtjt00 napisał: Ta karta Ethernet to tylko N, nie 5G. Jeśli chcesz uzyskać większą prędkość, zdobądź adapter USB AC1900 i podłącz do portu USB 3.0. hmmm ok! Rozważę! dzięki za pomoc!
Reply
#10

jtjt00 napisał: Ta karta Ethernet to tylko N, nie 5G. Nie prawda. N ma również 5 GHz (np. Asus N56U ma pasmo 5 GHz). W każdym razie karta TS ma 5 GHz: https://www.amazon.com/BCM943228HMB-.../dp/B01N4H3BFZ
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)