Konfiguracja rozszerzonej sieci bezprzewodowej z punktem dostępowym
#1

Cześć wszystkim, potrzebuję porady ekspertów, jak rozszerzyć moją sieć bezprzewodową pod tym samym identyfikatorem SSID. Oto, co do tej pory mam:   1. Mój szerokopasmowy modem światłowodowy Singtel jest skonfigurowany obok terminala światłowodowego opennet. Kabel Ethernet łączy modem (przez punkt dostępu) z routerem bezprzewodowym Singtel (Gigabit AC plus), który znajduje się w salonie.   2. Problem polega na tym, że sygnał z tego routera bezprzewodowego nie rozciąga się na pokoje. Próbowałem użyć wzmacniacza zasięgu, ale wynik nie jest dobry.   3. Ponieważ w drugim pokoju znajduje się inny punkt dostępu, kupiłem TL-WA901ND na zalecenie sprzedawcy firmy Challenger, podłączyłem go do modemu za pomocą istniejącego punktu dostępu w pokoju, ale skutkuje to powstaniem dwóch oddzielnych sieci Wi-Fi w domu.   4. Moje pytanie brzmi: czy można „połączyć” zarówno sieć mojego routera bezprzewodowego Singtel, jak i mojego punktu dostępowego TP-Link pod tym samym identyfikatorem SSID, i jak to zrobić?   Naprawdę doceniam wszystkie porady, dziękuję!
Reply
#2

Według mojej wiedzy jednoczesne połączenie nie jest możliwe. Rezultatem posiadania 2 routerów / urządzeń rozgłoszeniowych o identycznych poświadczeniach sieciowych są 2 oddzielne sieci, nawet jeśli oba prowadzą do tej samej linii Fibre. Zamiast posiadania 1 routera pokrywającego całe mieszkanie z centralnym położeniem, spróbuj równomiernie z 2 routerami, umieszczając je w taki sposób, aby każdy z poszczególnych routerów mógł lepiej pokryć martwe strefy. W mojej sytuacji router w salonie nie jest w stanie konsekwentnie dostarczać sygnału bezprzewodowego z centrum domu, więc podłączyłem się do innego routera tylko do mojego pokoju, gdy odsunąłem router w salonie od mojego pokoju, obejmując drugi koniec .
Reply
#3

Odwołaj się do swojego punktu 4. Moje pytanie brzmi: czy można „połączyć” zarówno sieć mojego routera bezprzewodowego Singtel, jak i mojego punktu dostępowego TP-Link pod tym samym identyfikatorem SSID, i jak to zrobić? To nie jest tak dobre, jak już wcześniej testowane. Możesz odwołać się do tego linku w tej sprawie dotyczącej automatycznego podziału na strefy. https://community.starhub.com/t5/Hom...-p/143491#M106 Ponieważ większość telefonów może automatycznie wykryć i zalogować się do silniejszego bezprzewodowego identyfikatora SSID, dlatego nie ma potrzeby korzystania z tej opcji. Obecnie mam 2 identyfikatory SSID jako jeden z głównego routera w salonie i drugi router w moim pokoju, bez problemu podczas wchodzenia i wychodzenia z pokoju. Pozdrowienia.
Reply
#4

Od lat bawię się wzmacniaczem bezprzewodowym (repeaterem). Ostatnim razem kupiłem tani repeater, ale osiąga on tylko mniej niż 20 Mb / s, co jest żałosne. Nie jestem w stanie doradzić jakości routera Fibre ST, ale jeśli masz dobry router, który zapewnia wysoką prędkość bezprzewodową, dobry bezprzewodowy przedłużacz dostarczy 1/2 do 2/3 istniejącej prędkości. Używam D-Link DAP-1720. Ten obraz został przeskalowany. Kliknij, aby zobaczyć oryginalny obraz Jeśli chodzi o używanie tego samego SSID, nie jest to zalecane, ponieważ nie ma widoczności, z którym SSID będzie się łączyć urządzenie. Co gorsza, nie można nic zrobić, jeśli łączy się ze słabszym identyfikatorem SSID. Jeśli identyfikator SSID jest inny, przynajmniej możesz przełączyć się ręcznie. Kolejna wskazówka: zawsze podłączaj się do częstotliwości 5 GHz (pasmo AC), jeśli Twoje urządzenie obsługuje, ponieważ zapewnia znacznie większą prędkość niż 2,4 GHz (pasmo N). Twój bezprzewodowy punkt dostępowy TP-Link obsługuje tylko 2,4 GHz, co jest kolejnym powodem, dla którego szybkość repeatera jest niska. Mam nadzieję, że to pomoże!
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)