Czy powinienem najpierw zaktualizować CPU lub GPU?
#1

Mam procesor Intel I5 3300 i Gtx 1050Ti. Moje użycie procesora jest stale bliskie 100%, więc chciałem rozważyć jego aktualizację. Ale słyszę, jak ludzie mówią, że aktualizacja GPU jest lepsza.
Reply
#2

Najpierw musisz zobaczyć, co często wykorzystuje procesor, możesz to sprawdzić za pomocą menedżera zadań.
Reply
#3

Wybierz procesor, a Twój CPu jest tak stary
Reply
#4

Do czego używasz swojego komputera?
Reply
#5

Zdecydowanie ulepsz swój procesor. Ma już ponad 6 lat.
Reply
#6

PROCESOR. Niezależnie od tego, które użycie jest w 100% przez cały czas, stanowi wąskie gardło i należy je wymienić. Wysłane z OnePlus ONEPLUS A3003 za pomocą GAGT
Reply
#7

Musisz wiedzieć, jakie aplikacje lub gry próbujesz tutaj uruchomić. 100% użycia może być wynikiem nieznanych programów lub programów, o których nawet nie wiesz, że działasz w tle, co skutkuje 100% użyciem. i5 3330 z GTX 1050ti powinien być odpowiedni do uruchamiania większości aplikacji lub gier. 100% wykorzystania, które widzisz, może być spowodowane działaniem innego programu działającego w tle, takiego jak oprogramowanie do testów warunków skrajnych itp. Potrzebujesz więcej informacji. Sprawdź użycie procesora przez menedżera zadań.
Reply
#8

Zgadnij, że normalne oprogramowanie prawie nie zajmuje procesora 100% przez cały czas. Skanować w poszukiwaniu wirusów?
Reply
#9

Zależy od używanego oprogramowania, jak już wspomniano. Mój 3770K nadal nadąża za większością aplikacji. Edycja wideo i gry w rozdzielczości 1440p z 1070 GTX. Planuję aktualizację, ale tylko czekam na recenzje nowych kart RTX. Aby ulepszyć procesor, musisz pamiętać, że to nie tylko procesor. Jest to bardzo stary procesor, więc po uaktualnieniu procesora oznaczałoby to płytę główną, pamięć RAM DDR4 może NVME SSD. Daje to więc całkiem spore kwoty.
Reply
#10

CPU, a następnie GPU, jeśli cena spadnie jeszcze bardziej
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)