Konfiguracja sieci domowej
#1

cześć   Obecnie remontuję mój dom (mały taras) i umieściłem w domu punkty kabli Cat7 dla poniższej listy urządzeń   Poziom 1 Salon - TV Pokój gościnny -TV Kamera monitorująca - podwórko Kamera monitorująca - ganek frontowy   Poziom 2 Główna sypialnia - telewizor Sypialnia 2 - telewizor Sypialnia 3 TV   Pytanie: Kiedy próbuję skonfigurować punkt światłowodowy w obszarze telewizora w salonie i staram się zasubskrybować nowy plan światłowodowy, jaki byłby zalecany router / modem / przełączniki pod względem tej konfiguracji, która zapewnia bezpośrednie połączenie LAN ze wszystkimi telewizorami i kamery nadzoru (telewizja dla Netflix i Youtube)    Chciałbym również zainstalować Wifimesh na urządzenia mobilne   Z góry dziękuję
Reply
#2

Zamiast Wifimesh, rozważ AP Ubiquiti na każdym poziomie. Routery Ubiquiti Enterprise są bardziej warte twoich pieniędzy niż routery klasy konsumenckiej. Zastanów się również nad uzyskaniem przełącznika sieciowego dla urządzeń przewodowych. Lub jeśli szukasz czegoś tańszego, NETGEAR oferuje przełącznik tylko przewodowy z maksymalnie 8 portami.
Reply
#3

Szukasz telewizji kablowej w każdym z 5 pokoi? Starhub czy Singtel? Myślę, że Starhub jest w stanie obsłużyć maksymalnie 4 dekodery Fibre TV na port Fibre. Wcześniej wymyśliłem schemat konfiguracji, może być przydatny w celach informacyjnych, jeśli używasz Starhub. Jednak jeszcze nie przetestowane. Pamiętaj również, że jeśli rozważasz korzystanie z Fibre TV, możesz rozważyć zainstalowanie dwóch punktów LAN w pobliżu każdego telewizora (jeden dla sygnału Fibre TV, drugi dla przewodowego połączenia z Internetem). Starhub dzieli telewizję i Internet na dwie osobne sieci. Obejściem jest użycie inteligentnych przełączników, ale wymagane jest więcej ręcznego majsterkowania. Ten obraz został przeskalowany. Kliknij, aby zobaczyć oryginalny obraz
Reply
#4

it_geek napisał: Zamiast Wifimesh, rozważ AP Ubiquiti na każdym poziomie. Routery Ubiquiti Enterprise są bardziej warte twoich pieniędzy niż routery klasy konsumenckiej. Zastanów się również nad uzyskaniem przełącznika sieciowego dla urządzeń przewodowych. Lub jeśli szukasz czegoś tańszego, NETGEAR oferuje przełącznik tylko przewodowy z maksymalnie 8 portami. Dzięki za zgłoszenie, przejrzę te routery, aby lepiej zrozumieć
Reply
#5

creator88 napisał: Szukasz telewizji kablowej w każdym z 5 pokoi? Starhub czy Singtel? Myślę, że Starhub jest w stanie obsłużyć maksymalnie 4 dekodery Fibre TV na port Fibre. Wcześniej wymyśliłem schemat konfiguracji, może być przydatny w celach informacyjnych, jeśli używasz Starhub. Jeszcze nie przetestowane. Pamiętaj również, że jeśli rozważasz korzystanie z Fibre TV, możesz rozważyć zainstalowanie dwóch punktów LAN w pobliżu każdego telewizora (jeden dla sygnału Fibre TV, drugi dla przewodowego połączenia z Internetem). Starhub dzieli telewizję i Internet na dwie osobne sieci. Obejściem jest użycie inteligentnych przełączników, ale wymagane jest więcej ręcznego majsterkowania. Ten obraz został przeskalowany. Kliknij, aby zobaczyć oryginalny obraz Dziękujemy za twórcę odpowiedzi88 Podstawowym celem telewizorów jest przesyłanie strumieniowe z serwisu Netflix lub YouTube Zastanawiam się nad światłowodem Singtel 2 Gb / s, chcę skonfigurować w taki sposób, aby podział przepustowości 1 Gb / s dla transmisji telewizyjnej i 1 Gb / s dla urządzeń Wi-Fi Chcę tylko zrozumieć i w przyszłości sprawdzić konfigurację
Reply
#6

gap969 napisał: Dziękujemy za twórcę odpowiedzi88 Podstawowym celem telewizorów jest przesyłanie strumieniowe z serwisu Netflix lub YouTube Zastanawiam się nad światłowodem Singtel 2 Gb / s, chcę skonfigurować w taki sposób, aby podział przepustowości 1 Gb / s dla transmisji telewizyjnej i 1 Gb / s dla urządzeń Wi-Fi Chcę tylko zrozumieć i w przyszłości sprawdzić konfigurację Nie jestem tak obeznany z pakietem domowym Fibre Singnet 2 Gb / s, ale zakładam, że odnosi się do tego: https://www.singtel.com/content/dam/...Q_Customer.pdf Zgodnie z często zadawanymi pytaniami, mimo że jest to plan 2 Gb / s, każdy port LAN może obsługiwać maksymalnie do 1 Gb / s. Teoretycznie, jeśli użyjesz tylko dwóch portów, ułatwiłoby to maksymalizację twojego planu 2 Gb / s. Pierwszy port umożliwia podłączenie do przełącznika sieciowego, który z kolei łączy się za pomocą okablowania strukturalnego z różnymi punktami sieci LAN w każdym pomieszczeniu. Drugi port, możesz połączyć się bezpośrednio z urządzeniem Wi-Fi, takim jak Google Mesh itp. Nie myśl jednak, że technologia Wi-Fi może osiągnąć 1 Gb / s Czytałem FAQ, wspomina również, że robią też trochę dławienia torrent. Po prostu zwróć uwagę, jeśli to dla Ciebie ważne
Reply
#7

Zakładając, że masz dookoła domu sieć Ethernet, możesz przejść z pełną konfiguracją ubiquiti unifi z unifi USG (router), przełącznikiem unifi i punktem dostępowym unifi WiFi zarówno na suficie, jak i na ścianie. Ubiquiti produkuje również kamery bezpieczeństwa, które wraz ze sprzętem sieciowym mogą być kontrolowane za pomocą tego samego kontrolera cloudkey gen 2+ https://store.ui.com/products/unifi-...ey-gen2-plus-1 Nie sądzę, aby w twoim przypadku potrzebna była przepustowość warta 2 Gb / s. Mam „tylko” łącze szerokopasmowe 500 Mb / s i zwykle mogę wysiewać ponad 2 TB torrentów dziennie, jednocześnie hostując filmy na plexie, uruchamiając 2 serwery VPN, przesyłając filmy na YouTube w rozdzielczości 4k i jednocześnie grając w gry online.
Reply
#8

Informacje na temat przepustowości 4K: https://help.netflix.com/en/node/306
Reply
#9

dryteletubby napisał: Zakładając, że masz dookoła domu sieć Ethernet, możesz przejść z pełną konfiguracją ubiquiti unifi z unifi USG (router), przełącznikiem unifi i punktem dostępowym unifi WiFi zarówno na suficie, jak i na ścianie. Ubiquiti produkuje również kamery bezpieczeństwa, które wraz ze sprzętem sieciowym mogą być kontrolowane przez ten sam kontroler cloudkey gen 2+ https://store.ui.com/products/unifi-...ey-gen2-plus-1 Nie sądzę, aby w twoim przypadku potrzebna była przepustowość warta 2 Gb / s. Mam „tylko” łącze szerokopasmowe 500 Mb / s i zwykle mogę wysiewać ponad 2 TB torrentów dziennie, jednocześnie hostując filmy na plexie, uruchamiając 2 serwery VPN, przesyłając filmy na YouTube w rozdzielczości 4k i jednocześnie grając w gry online. Niezłe. Czy masz problemy z konfiguracją?
Reply
#10

creator88 napisał: Nie jestem tak obeznany z pakietem domowym Fiber Singnet 2 Gb / s, ale zakładam, że odnosi się do tego: https://www.singtel.com/content/dam/...Q_Customer.pdf Zgodnie z często zadawanymi pytaniami, mimo że jest to plan 2 Gb / s, każdy port LAN może obsługiwać maksymalnie do 1 Gb / s. Teoretycznie, jeśli użyjesz tylko dwóch portów, ułatwiłoby to maksymalizację twojego planu 2 Gb / s. Pierwszy port umożliwia podłączenie do przełącznika sieciowego, który z kolei łączy się za pomocą okablowania strukturalnego z różnymi punktami sieci LAN w każdym pomieszczeniu. Drugi port, możesz połączyć się bezpośrednio z urządzeniem Wi-Fi, takim jak Google Mesh itp. Nie myśl jednak, że technologia Wi-Fi może osiągnąć 1 Gb / s Czytałem FAQ, wspomina również, że robią też trochę dławienia torrent. Tylko zwróć uwagę, jeśli to dla Ciebie ważne Tak, to jest to :-) Prawdopodobnie musiałbym to zrobić (1 port za pomocą przełącznika linii LAN do wszystkich telewizorów i drugi port Wi-Fi dla urządzeń bezprzewodowych) Lub przejdź do Singtel 10 Gb / s (do przechwalania się)
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)