Ktoś używa SSHD na notebooku?
#1

Niedawno mój dysk twardy notebooka zaczął się szarpać i zamierzam go wymienić na SSHD. Tak, chciałbym użyć dysku SSD, ale ograniczam budżet, ale potrzebuję pojemności do pobierania plików z filmami.   Ktoś używa SSHD do swojego notebooka?   Czy czas rozruchu będzie tak dobry jak SSD? Jeśli kilka sekund, chciałbym całkowicie wyłączyć notebooka, jeśli jest bezczynny przez ustalony czas (automatyczne zapisywanie włączone dla moich otwartych dokumentów).   Wysłane z telefonu mojego znajomego za pomocą GAGT
Reply
#2

SSHD również nie jest tanie. Wątpliwy czas uruchamiania jest taki sam jak w przypadku dysku SSD. Jeśli twój laptop może obsługiwać dyski m.2 i sata, być może warto rozważyć zakup taniego dysku SSD m.2 dla systemu operacyjnego i pozostałej części na obecnym dysku twardym.
Reply
#3

Jeśli do tej pory mogłeś żyć z dyskami twardymi HDD, nie widzę powodu, by wydawać dodatkowe pieniądze na dyski SSHD, chyba że przejdziesz na dysk SSD (z zewnętrzną pamięcią o dużej pojemności).
Reply
#4

jeśli zależy ci tylko na czasie uruchamiania, skorzystaj z dysku twardego. partycja na dysk c, d i F. Wszystkie pobrane pliki są tymczasowo przechowywane na dysku D. Jeśli potwierdzisz, że zachowa, to trzymaj na dysku F. Zapobiegnie to fragmentacji. również hibernacja zamiast wyłączenia. Lub po prostu przełącz się w tryb uśpienia.
Reply
#5

Mój poprzedni laptop był wyposażony w dysk SSHD, myślę, że 1 TB + 32 GB lub coś takiego. Było to nieco szybsze, ale nieporównywalne z dyskiem SSD (pod względem wydajności w świecie rzeczywistym i „odczucia”). Lepszą konfiguracją byłby dysk SSD na laptopie, zewnętrzny dysk twardy USB3.
Reply
#6

Pomagał mojej matce w modernizacji swojego dysku twardego na laptopie. Te same ograniczenia. Tylko 1 miejsce na sata. Wybrałem firecuda 2 TB SSHD podczas sprzedaży 12.12. Czy niektóre badania wykazały, że po kilku rozruchach daje wyraźną poprawę w stosunku do normalnego dysku twardego? Nie poziom ssd, ale wciąż znacznie szybszy niż normalny dysk twardy. Moja mama powiedziała, że jest szybciej.
Reply
#7

Dysk SSHD nie działa jak dysk SSD, w zasadzie część dysku SSD działa jak pamięć podręczna. Jeśli zamkniesz i uruchomisz laptopa wiele razy, tak się stanie zacznij „zapamiętywać”, że później uruchomienie będzie szybsze. Zwróć uwagę, że dysk twardy nadal obraca się z prędkością 5400 obr / min, więc normalny zapis / odczyt jest nadal taki sam jak standardowy 5400 obr / min. W zależności od rodzaju notebooka może warto rozważyć Dysk twardy HGST 2,5 "7200 obr./min. Są szybkie, ale notebook może dość mocno się nagrzać. Dlatego większość laptopów ma 5400 obr./min. Niż 7200 obr./min.
Reply
#8

SSD z pewnością przyspieszy platformę, ale jest to rozwiązanie w połowie drogi. Zwykle nie polecam go, chyba że laptop jest wyposażony tylko w złącze Sata i potrzebujesz miejsca. Zasadniczo poprawi czas uruchamiania systemu operacyjnego i powszechnie używanych aplikacji, o ile dane pozostaną w pamięci podręcznej w granicach Nand.
Reply
#9

Dysk SSD to przyzwoita inwestycja dla tych, którzy potrzebują pojemności, ale nie są skłonni wystartować o dysk SSD Zapewni to zauważalnie skrócony czas uruchamiania w porównaniu ze zwykłymi dyskami twardymi. Pomiędzy czasami rozruchu z dysku SSD i dysku twardego
Reply
#10

tmfwy napisał: Dysk SSD to przyzwoita inwestycja dla tych, którzy potrzebują pojemności, ale nie są skłonni wystartować o dysk SSD Zapewni to zauważalnie skrócony czas uruchamiania w porównaniu ze zwykłymi dyskami twardymi. Pomiędzy czasami rozruchu z dysku SSD i dysku twardego Pojemność? Nie prędkość
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)