Czy potrzebuję Gsync?
#1

Nadszedł czas, aby zaktualizować cały zestaw, a ja najpierw zaktualizuję moje urządzenia peryferyjne i zaktualizuję sam komputer bliżej końca roku, kiedy pojawią się nowe karty graficzne z serii 20XX.   Teraz patrzę na aktualizację mojego monitora. Obecnie używam 27-calowego monitora 1080p 60 Hz i chciałbym uaktualnić go do 32-calowego / 24-calowego monitora 1440p. Chciałbym również mieć funkcję filtra niebieskiego światła, aby chronić moje oczy   Używam mojego komputera do grania głównie w gry MMORPG - obecnie gram w FF14 i od dawna jestem graczem WOW (chociaż przestałem na nim grać na jakiś czas, od 2004 roku kilka razy wróciłem do niego). Mogę włączać i wyłączać gry RPG, takie jak seria Diablo lub gry RTS / MOBA, takie jak SC2 / HOTS ... ale są one rzadkie. Prawie, jeśli w ogóle, gram w gry FPS.   Korzystam również z komputera, aby edytować zdjęcia i filmy, może raz na kilka tygodni.   Mam nadzieję, że ten nowy monitor będzie trwał przez co najmniej 5 lat, ale nie widzę, aby sposób użytkowania zmieniał się znacząco w tym okresie.   Nie jestem pewien co do częstotliwości wyświetlania klatek na monitorze i czy potrzebuję monitora z funkcjami Gsync. Czy w oparciu o powyższe użycie muszę uzyskać monitor Fps z Gsync? A może wystarczy mi monitor 60 fps bez Gsync. Różnica w kosztach jest ogromna między 2.   Z góry dziękuję!
Reply
#2

Czy w obecnej konfiguracji gier widzisz łzy? Czy używasz Vsync do swoich gier? Czy chcesz doświadczyć gry o wysokiej częstotliwości odświeżania? Jeśli zauważysz łzawienie i nie spodoba ci się, tak, G-Sync rozwiąże problem. Jeśli nie zauważysz łzy, nie ma sensu la. Jeśli użyjesz Vsync i zsynchronizujesz częstotliwość odświeżania z częstotliwością odświeżania 60 klatek na sekundę, nie będziesz się martwić o łzy. Jeśli chcesz mieć wysoką częstotliwość odświeżania, zdobądź monitor 144 Hz. Nie ma znaczenia G-Sync czy nie. Zwykle G-Sync sprawia, że gry wyglądają gładko poniżej pewnego FPS, głównie poniżej 60. Nie czuję żadnej różnicy między normalnym a G-Sync, gdy FPS jest powyżej 80. Nie mogę powiedzieć różnicy, ale to moje osobiste doświadczenie. Jeśli musisz skompromitować swoje inne uaktualnienie, aby uwzględnić budżet dla monitora G-Sync, nie warto go kupować. Zamiast tego kup lepszy GPU i monitor bez G-Sync. Mam nadzieję, że pomożesz sobie zdecydować, czy chcesz.
Reply
#3

Dzięki za radę! Nie jestem pewien, czy używam vsync, czy nie, ale celowo nie włączyłem go w żadnej z moich gier. Wydaje mi się, że nie jestem wystarczająco wrażliwy, aby zauważyć łzawienie w grach, w które gram, a może dlatego, że nie gram w gry FPS o wysokiej prędkości, chociaż w sytuacjach wymagających większego zapotrzebowania (np. Przeciążenie serwera w gęsto zaludnionych obszarach WoW), gdzie moja częstotliwość klatek spada naprawdę nisko zauważam pewne „opóźnienie” w ramkach (myślę, że to się nazywa zacinanie?). Jeśli dostanę monitor o częstotliwości 100-144 Hz, a częstotliwość klatek nie osiągnie tak wysokiego poziomu, czy vsync pomógłby, czy też pojawiłby się ciągły problem, ponieważ częstotliwość odświeżania jest niższa niż częstotliwość odświeżania? Przepraszam, że mam tyle pytań, ale tak naprawdę nie nadążyłem za technologią monitorów, więc nie rozumiem ich wszystkich.
Reply
#4

Szczerze mówiąc, jeśli zadajesz to pytanie, prawdopodobnie nie potrzebujesz go.
Reply
#5

Nie. Jeśli grasz powyżej 60 Hz i 60 klatek na sekundę, wcale nie potrzebujesz GSync.
Reply
#6

illumnae napisał: Dzięki za radę! Nie jestem pewien, czy używam vsync, czy nie, ale celowo nie włączyłem go w żadnej z moich gier. Wydaje mi się, że nie jestem wystarczająco wrażliwy, aby zauważyć łzawienie w grach, w które gram, a może dlatego, że nie gram w gry FPS o wysokiej prędkości, chociaż w sytuacjach wymagających większego zapotrzebowania (np. Przeciążenie serwera w gęsto zaludnionych obszarach WoW), gdzie moja częstotliwość klatek spada naprawdę nisko zauważam pewne „opóźnienie” w ramkach (myślę, że to się nazywa zacinanie?). Jeśli dostanę monitor o częstotliwości 100-144 Hz, a częstotliwość klatek nie osiągnie tak wysokiego poziomu, czy vsync pomógłby, czy też pojawiłby się ciągły problem, ponieważ częstotliwość odświeżania jest niższa niż częstotliwość odświeżania? Przepraszam, że mam tyle pytań, ale tak naprawdę nie nadążyłem za technologią monitorów, więc nie rozumiem ich wszystkich. Po pierwsze, dla WoW i FFXIV gry zależą od procesora. Zazwyczaj zależą one w dużej mierze od jednego rdzenia. Tak więc spadki / rozpórki, które widzisz, są spowodowane wąskim gardłem procesora lub ładowaniem z dysku twardego. Po drugie, wspomniane gry mogą z łatwością uruchamiać ponad 100 klatek na sekundę dzięki nowoczesnym kartom graficznym. jeśli planujesz aktualizację do serii 20XX, jestem pewien, że będą działać lepiej (oczywiście zależy to również od procesora) Myślę, że G-Sync jest jak wynagrodzenie ministra. Jest to zbyt drogie, dobra wymówka, ale wcale nie konieczne. normalne monitory też działają.
Reply
#7

FinalTidus napisał: Nie. Jeśli grasz powyżej 60 Hz i 60 klatek na sekundę, wcale nie potrzebujesz GSync. Wat.
Reply
#8

Potrzeba? Nie Chcieć? tak Musisz kupić Nie Powinien kupić? Nie Można kupić? tak Warto było? Ty decydujesz
Reply
#9

Twoje pytanie; '' czy musiałbym dostać monitor FPS z Gsync? A może wystarczy mi monitor 60 fps bez Gsync. Różnica w kosztach jest ogromna między 2. '' dlaczego nie pomiędzy? wysokie fps bez gsync.
Reply
#10

Dziękuję wszystkim za rady! Pójdę z monitorem o wysokiej fps bez gsync
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)