Wyjaśnienie dotyczące punktu dostępu
#1

Zamierzam podłączyć mój przełącznik do ONT w mojej szafie, więc mam przewodowy dostęp do moich pokoi, a następnie podłączam router (ustawiony jako punkt dostępu), aby zapewnić lepszy zasięg Wi-Fi w mojej głównej sypialni.   Początkowo myślałem o umieszczeniu routera w moim salonie, jednak wydaje się, że jest dość daleko od sypialni, zwłaszcza mojej głównej sypialni. Więc teraz myślę o umieszczeniu routera w jednej z moich sypialni, aby był bardziej scentralizowany.   Chciałem tylko potwierdzić, czy mam rację. Ponieważ mój router jest ustawiony jako punkt dostępowy, a NIE jako repeater, nie ma obaw, że Wi-Fi od ONT będzie słabe, prawda? Faktycznie, jeśli dobrze pamiętam, kazano mi wyłączyć Wi-Fi ONT, aby uniknąć mieszanych sygnałów i po prostu użyć Wi-Fi routera. Czy to jest poprawne?   Wreszcie, proszę o kontakt z noobem sieciowym, ale ponieważ mój router jest samodzielny i nie łączy się z moim komputerem iMac, jak mogę sprawdzić, czy są dostępne aktualizacje oprogramowania układowego, a następnie zaktualizować?
Reply
#2

jeśli chcesz przełącznik do podłączenia ONT, potrzebujesz przełącznika inteligentnego / zarządzanego, a nie przełącznika niezarządzanego. cóż, tak, możesz umieścić router w dowolnym miejscu lub dodać inny router. tak, jeśli ustawiony jako AP, nie musisz martwić się o prędkość i sygnał. co do twojego ONT to który dostawca usług internetowych? M1, VQ, MR?
Reply
#3

ZrE0_Cha0s napisał: jeśli chcesz przełącznik do podłączenia ONT, potrzebujesz przełącznika inteligentnego / zarządzanego, a nie przełącznika niezarządzanego. cóż, tak, możesz umieścić router w dowolnym miejscu lub dodać inny router. tak, jeśli ustawiony jako AP, nie musisz martwić się o prędkość i sygnał. co do twojego ONT to który dostawca usług internetowych? M1, VQ, MR? Singtel. Chcesz powiedzieć, że nie mogę podłączyć niezarządzanego przełącznika do ONT? Chcę tylko, aby porty RJ45 w moich pokojach łączyły się z ONT. A może sieć Arlo CCTV. No i oczywiście router lah.
Reply
#4

derrickgoh napisał: Singtel. Chcesz powiedzieć, że nie mogę podłączyć niezarządzanego przełącznika do ONT? Chcę tylko, aby porty RJ45 w moich pokojach łączyły się z ONT. A może sieć Arlo CCTV. No i oczywiście router lah. ONT wydaje ci tylko 1 adres publiczny. Więc włóż przełącznik po ONT na pewno masz problem. Więcej na Singtel najlepiej jest umieścić router Singtel po ONT.
Reply
#5

Apex napisał: ONT wydaje ci tylko 1 adres publiczny. Więc włóż przełącznik po ONT na pewno masz problem. Więcej na Singtel najlepiej jest umieścić router Singtel po ONT. Dzięki za wytłumaczenie. Jestem teraz na VQ, ale planuję przejść do Singnet. VQ ONT i router są tym samym urządzeniem, więc i tot jest taki sam dla singnetu. Innymi słowy, TP do ONT, ONT do routera singnetowego (z wyłączonym sygnałem Wi-Fi), a następnie router do przełącznika niezarządzanego. Tam po podłączeniu dowolnego urządzenia lub portu RJ45 do przełącznika, który obejmuje mój router Asus ustawiony jako punkt dostępu. Czy to jest poprawne?
Reply
#6

derrickgoh napisał: Dzięki za wytłumaczenie. Jestem teraz na VQ, ale planuję przejść do Singnet. VQ ONT i router są tym samym urządzeniem, więc i tot jest taki sam dla singnetu. Innymi słowy, TP do ONT, ONT do routera singnetowego (z wyłączonym sygnałem Wi-Fi), a następnie router do przełącznika niezarządzanego. Tam po podłączeniu dowolnego urządzenia lub portu RJ45 do przełącznika, który obejmuje mój router Asus ustawiony jako punkt dostępu. Czy to jest poprawne? Myślę, że nie ma problemu z tą konfiguracją. Ale hor, dla części przełączającej, nie jestem pewien, aby użyć niezarządzanego lub inteligentnego przełącznika powodu Vlan.
Reply
#7

Trans-Am napisał: Myślę, że nie ma problemu z tą konfiguracją. Ale hor, dla części przełączającej, nie jestem pewien, aby użyć niezarządzanego lub inteligentnego przełącznika powodu Vlan. Myślę, że jakikolwiek ruch wychodzący z routera singtel jest już UNTAG (bez VLAN liao). Tak więc w przypadku Internetu derrickgoh wystarczy podłączyć przełącznik hisExtra do routera. To powinno działać
Reply
#8

inaczej poczekaj, aż przyjdzie Redf i wygłosi mowę.
Reply
#9

Tak, to jest poprawne. Vq używa ONR zamiast ONT. Więc różni się od Singtel. Tak jak inni wspominali, twój przełącznik musi znajdować się za routerem, aby działać. derrickgoh napisał: Dzięki za wytłumaczenie. Jestem teraz na VQ, ale planuję przejść do Singnet. VQ ONT i router są tym samym urządzeniem, więc i tot jest taki sam dla singnetu. Innymi słowy, TP do ONT, ONT do routera singnetowego (z wyłączonym sygnałem Wi-Fi), a następnie router do przełącznika niezarządzanego. Tam po podłączeniu dowolnego urządzenia lub portu RJ45 do przełącznika, który obejmuje mój router Asus ustawiony jako punkt dostępu. Czy to jest poprawne? Opublikowane z aplikacją Samsung Galaxy S7 edge HardwareZone Forums
Reply
#10

@ renfred89 Co z przełącznikiem? Zarządzać czy sprytny?
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)