Zmuszony z telewizji kablowej do telewizji kablowej przez Starhub
#1

Chciał ponownie zawrzeć umowę HomeHub. Starhub powiedział mi, że nie ma już telewizji kablowej, musi zrewidować telewizję światłowodową.   Jestem przeciwny temu pomysłowi, ponieważ punkt światłowodu znajduje się przy głównych drzwiach, a dekoder jest umieszczony w moim pokoju sypialnym !!!   Naprawdę nie wiem, w jaki sposób szyby powierzchniowe mogą wejść do pokoju bez wpływu na zamykanie drzwi.   Czy jest dla mnie jakieś rozwiązanie bezprzewodowe? Czy mogę kupić parę adapterów sieciowych Powerline do połączenia wyjścia RJ45 z głównych drzwi z dekoderem w sypialni? Czy działałyby też routery?
Reply
#2

Sieć kablowa to kwestia czasu, kiedy Starhub przestanie istnieć. Dlatego nie chcieliby mieć umowy na 24 miesiące, z którą mogliby się związać. Nawet oferta szerokopasmowego kabla jest dostępna na 12 miesięcy. Wcześniej czy później istnieje potrzeba przejścia na światłowód szerokopasmowy. Jeśli chodzi o to, jak szyby powierzchniowe przechodzą przez drzwi pokoju. Zrobiłem to w moim poprzednim mieszkaniu. Wykonawca Starhub wywiercił otwór w ścianie obok drzwi pokoju na dole. Wystarczała przerwa, aby kabel Ethernet mógł przejść. Jeśli chcesz mieć zarówno sypialnię, jak i sieć IPTV, musisz mieć 2 kable Ethernet. Jako dekoder IPTV wymagał niezależnego kabla do uruchomienia w celu podłączenia do portu ONT-2. Natomiast ONT Port-1 służy do dostępu do Internetu. Opłaty Starhub w wysokości 107 USD obejmują 7% gst za trunking 1 punktu, czyli między punktem A do B włącznie z kablami ethernetowymi i punktami danych dla obu końców. Dla twojej informacji, rejestracja do szerokopasmowego łącza światłowodowego obejmuje bezpłatny 1 punkt. Dodatkowe tranking i inne prace mogą być okazją przed rozpoczęciem pracy. Alternatywnie do adaptera Powerline dla tego IPTV i dostępu do Internetu. Możesz wziąć pod uwagę ten typ linii energetycznej, która zapewnia 2 porty; Zestaw startowy 2-portowy AV1000 Gigabit Passthrough Powerline Możliwe jest posiadanie 2 routerów dla całej sieci bezprzewodowej. Ponieważ korzystam z jednego w salonie, połącz się bezpośrednio z ONT. Podczas gdy w sypialni mam inny router jako punkt dostępu. Router AP zapewnia dobry i doskonały sygnał bezprzewodowy dla moich telefonów w mojej sypialni. Pozdrowienia.
Reply
#3

Dzięki, Eric za przydatną rekomendację. Obecnie korzystam z Internetu i telewizji kablowej. Internet światłowodowy jest obsługiwany przez router w pobliżu głównych drzwi, więc moim jedynym problemem jest dekoder w mojej sypialni. Niezbyt chętnie wykonuje trunking, mimo że starhub oferuje 1 bezpłatną usługę trunkingu powierzchni Ethernet. Nie chcę, żeby bagażnik przebiegał przez salon, a także wiercił dziury. Poważnie rozważę adapter powerline do mojej telewizji kablowej. Ale mam w domu 2 zapasowe routery, czy można ich użyć do podłączenia dekodera do wyjścia ONT za pośrednictwem Wi-Fi? Nigdy wcześniej tego nie robiłem, ponieważ prosząc router o połączenie się z innym routerem w celu wykonania połączenia punkt-punkt za pośrednictwem Wi-Fi. Podejrzewam, że nie jest to tak proste jak skonfigurowanie połączenia z Internetem.
Reply
#4

furryballs napisał: Dzięki, Eric za przydatną rekomendację. Obecnie korzystam z Internetu i telewizji kablowej. Internet światłowodowy jest obsługiwany przez router w pobliżu głównych drzwi, więc moim jedynym problemem jest dekoder w mojej sypialni. Niezbyt chętnie wykonuje trunking, mimo że starhub oferuje 1 bezpłatną usługę trunkingu powierzchni Ethernet. Nie chcę, żeby bagażnik przebiegał przez salon, a także wiercił dziury. Poważnie rozważę adapter powerline do mojej telewizji kablowej. Ale mam w domu 2 zapasowe routery, czy można ich użyć do podłączenia dekodera do wyjścia ONT za pośrednictwem Wi-Fi? Nigdy wcześniej tego nie robiłem, ponieważ prosząc router o połączenie się z innym routerem w celu wykonania połączenia punkt-punkt za pośrednictwem Wi-Fi. Podejrzewam, że nie jest to tak proste jak skonfigurowanie połączenia z Internetem. Jest to zapewnione, jeśli routery mają takie możliwości. Jeśli tak, możesz to zrobić. Ale den znowu będzie w końcu spowolnienie sieci lub opóźnienia w niektórych przypadkach.
Reply
#5

Nie Starhub IPTV nie może być podłączony przez router. Musi być podłączony osobno od routera. Oznacza to tylko bezpośrednie połączenie z portem ONT-2. W tym celu można użyć Powerline. Zobacz Starhub IPTV i punkt LAN To może być jedyna opcja dla Ciebie. Pozdrowienia.
Reply
#6

ZrE0_Cha0s napisał: Jest to zapewnione, jeśli routery mają takie możliwości. Jeśli tak, możesz to zrobić. Ale den znowu będzie w końcu spowolnienie sieci lub opóźnienia w niektórych przypadkach. Nie jest to możliwe, ponieważ Starhub IPTV to nie to samo, co Singtel MioTV. Zbyt ograniczony.
Reply
#7

Aby uzyskać więcej informacji na temat instalacji dekodera Starhub IPTV. Konfiguracja pojedynczych lub wielokrotnych dekoderów Sprawdź ilustracje i schematy oddzielenia IPTV i dostępu do Internetu. Pamiętaj, że połączenie IPTV może wynosić 100 Mb / s. IPTV odbywa się za pośrednictwem osobnego adresu IP, więc musi być na innym porcie ONT. Jeśli dostęp do Internetu zostanie wyłączony lub odłączony, nie będzie to miało wpływu na IPTV. Opłaty za wypożyczenie i nagrywanie IPTV wynoszą 6 USD + 4 USD = 10 USD przed gst. Aby uzyskać informacje na temat zewnętrznego dysku twardego dla IPTV, zobacz WD My Passport 2TB Harddisk for IPTV Set Top box Pozdrowienia.
Reply
#8

furryballs napisał: Chciał ponownie zawrzeć umowę HomeHub. Starhub powiedział mi, że nie ma już telewizji kablowej, musi zrewidować telewizję światłowodową. Jestem przeciwny temu pomysłowi, ponieważ punkt światłowodu znajduje się przy głównych drzwiach, a dekoder jest umieszczony w moim pokoju sypialnym !!! Naprawdę nie wiem, w jaki sposób szyby powierzchniowe mogą wejść do pokoju bez wpływu na zamykanie drzwi. Czy jest dla mnie jakieś rozwiązanie bezprzewodowe? Czy mogę kupić parę adapterów sieciowych Powerline do połączenia wyjścia RJ45 z głównych drzwi z dekoderem w sypialni? Czy działałyby też routery? Ludzie Starhub będą wiedzieli, jak to dla ciebie zrobić. Mogą to być tylko małe otwory, aby umieścić kabel w pokoju. Żaden problem. Nie dbam nawet o to, żeby to robili. Zostaw to im, by to dla mnie załatwili.
Reply
#9

Ja też mam ten sam problem. Tylko rozwiązania, o których mogłem pomyśleć: 1. kontynuuj plan HomeHub bez umowy i poczekaj, aż wyreżyseruje telewizja kablowa. 2. przerwać plan Homehub i oddzielić usługi. na przykład podpisuj internet światłowodowy samodzielnie, a następnie samodzielnie podpisuj telewizję kablową.
Reply
#10

tylko plan domu hub, prawda? nie ma wpływu na plan telewizji kablowej HD?
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)