ST * RH * B HOMEH * B 1000 (Internet szerokopasmowy + IPTV)
#1

Drodzy wszyscy, dzień dobry.   Chciałbym prosić o pomoc dla naszej sieci domowej, która niedawno zasubskrybowała wspomnianą usługę, aby zastąpić wygasające usługi szerokopasmowe SingT * l. Nasze to mieszkanie BTO 4 pokojowe.    1) Zespół instalacyjny ze St * rH * b zainstalował router (LINKSYS AC1900 + MU-MIMO GIGABIT ROUTER) w pobliżu ONT, które znajdują się w kuchni.    2) I tak w przypadku IPTV jedyny dostępny punkt danych poza ONT znajduje się w salonie, a punkt danych ma kabel LAN podłączony do skrzynki IPTV.    3) Wi-Fi działa dobrze w salonie z pełnymi barami, ale w sypialniach nie trzeba mówić, że sygnał WiFi nie istnieje.   Wypróbowałem następującą metodę zwiększenia sygnału WiFi, ale żadna z nich nie działa:    1) Używając starego routera, router LINKSYS WGT320n może działać jako repeater z DD-WRT.com, ale jest to zbyt skomplikowane.    2) Używając starego przedłużacza dwupasmowego LINKSYS n600, podłącz do komputera w celu konfiguracji, nie jest poprawny, ponieważ ustawienie połączenia LAN na PC mówi „Brak Internetu”    3) Myśl o użyciu przełącznika sieciowego, ale nasz sąsiad twierdzi, że nie możemy użyć przełącznika sieciowego do podłączenia kabla LAN do przełącznika, a następnie wyprowadzić go do skrzynki IPTV, ponieważ St * rH * b zablokował adres MAC routera Linksys, więc nie możemy mieć wielu urządzeń podłączonych do głównego punktu danych.   Masz jeszcze jakieś sugestie?   Z góry dziękuję i przepraszam za SMS-y.
Reply
#2

Jeśli masz punkty danych wokół domu, użyj jednego ze starych routerów skonfiguruj go jako punkt dostępu (podłącz kabel z głównego łącza do starego routera), aby zwiększyć zasięg Wi-Fi. powinieneś skończyć z ustawieniem jak ONT> Router> Punkt dostępu (umieszczony tam, gdzie WiFI jest słaby) Nie możesz ustawić przełącznika przed routerem. Przełącznik sieciowy powinien być podłączony za routerem, jeśli potrzebujesz więcej portów. Jeśli nie masz portów danych w pokojach, możesz użyć starego Linksys n600, po prostu ustaw adres IP komputera na statyczny adres IP, tj. 192.168.1.2 i przejdź do interfejsu sieciowego wzmacniacza, aby go skonfigurować.
Reply
#3

1. Twoje BTO ma punkty sieciowe we wszystkich pokojach? (nowe BTO to dostają) BTW, ile lat ma twoje mieszkanie? 2. Zresztą czy przekształciłeś jakiś punkt telefoniczny w punkt danych sieci? To naprawdę by ci bardzo pomogło przy wdrażaniu innego punktu dostępowego / routera 3. Powinieneś być w stanie podłączyć przełącznik po Linksys AC1900 ONT> Linksys AC1900> Przełącznik> Do innego punktu dostępowego / routera, który masz na myśli.
Reply
#4

5ex5en5e5 napisał: Drodzy wszyscy, dzień dobry. Chciałbym prosić o pomoc dla naszej sieci domowej, która niedawno zasubskrybowała wspomnianą usługę, aby zastąpić wygasające usługi szerokopasmowe SingT * l. Nasze to mieszkanie BTO 4 pokojowe. 1) Zespół instalacyjny ze St * rH * b zainstalował router (LINKSYS AC1900 + MU-MIMO GIGABIT ROUTER) w pobliżu ONT, które znajdują się w kuchni. 2) I tak w przypadku IPTV jedyny dostępny punkt danych poza ONT znajduje się w salonie, a punkt danych ma kabel LAN podłączony do skrzynki IPTV. 3) Wi-Fi działa dobrze w salonie z pełnymi barami, ale w sypialniach nie trzeba mówić, że sygnał WiFi nie istnieje. Wypróbowałem następującą metodę zwiększenia sygnału WiFi, ale żadna z nich nie działa: 1) Używając starego routera, router LINKSYS WGT320n może działać jako repeater z DD-WRT.com, ale jest to zbyt skomplikowane. 2) Używając starego przedłużacza dwupasmowego LINKSYS n600, podłącz do komputera w celu konfiguracji, nie jest poprawny, ponieważ ustawienie połączenia LAN na PC mówi „Brak Internetu” 3) Myśl o użyciu przełącznika sieciowego, ale nasz sąsiad twierdzi, że nie możemy użyć przełącznika sieciowego do podłączenia kabla LAN do przełącznika, a następnie wyprowadzić go do skrzynki IPTV, ponieważ St * rH * b zablokował adres MAC routera Linksys, więc nie możemy mieć wielu urządzeń podłączonych do głównego punktu danych. Masz jeszcze jakieś sugestie? Z góry dziękuję i przepraszam za SMS-y. W przypadku Wi-Fi spróbuj ustawić router w wyższej pozycji, np. Na wysokiej książce, tak aby sygnał Wi-Fi płynął daleko. Wiele z nich ma uaktualnienie do google mest routera.
Reply
#5

magix napisał: 1. Twoje BTO ma punkty sieciowe we wszystkich pokojach? (nowe BTO to dostają) BTW, ile lat ma twoje mieszkanie? 2. Zresztą czy przekształciłeś jakiś punkt telefoniczny w punkt danych sieci? To naprawdę by ci bardzo pomogło przy wdrażaniu innego punktu dostępowego / routera 3. Powinieneś być w stanie podłączyć przełącznik po Linksys AC1900 ONT> Linksys AC1900> Przełącznik> Do innego punktu dostępowego / routera, który masz na myśli. Nasze płaskie stożki z tylko punktem danych ... smutne
Reply
#6

5ex5en5e5 napisał: Nasze płaskie stożki z tylko punktem danych ... smutne Masz na myśli punkt światłowodu czy kabel sieci Ethernet?
Reply
#7

5ex5en5e5 napisał: Nasze płaskie stożki z tylko punktem danych ... smutne Ten punkt danych znajduje się w salonie, w którym używasz go do IPTV, ponieważ jest to jedyny dostępny punkt danych w pobliżu FTP i ONT. 5ex5en5e5 napisał: 3) Myśl o użyciu przełącznika sieciowego, ale nasz sąsiad twierdzi, że nie możemy użyć przełącznika sieciowego do podłączenia kabla LAN do przełącznika, a następnie wyprowadzić go do skrzynki IPTV, ponieważ St * rH * b zablokował adres MAC routera Linksys, więc nie możemy mieć wielu urządzeń podłączonych do głównego punktu danych. Technicznie niepoprawne. Starhub IPTV nie może korzystać z samego routera, ponieważ musi to być bezpośrednie połączenie przewodowe z portu ONT-2 do dekodera IPTV (STB). Oznacza to, bez względu na to, jak IPTV nie może połączyć się przez router, w przeciwieństwie do Singtel. Ale może to działać, które wymagają 2 przełączników do zarządzania zarówno Internetem, jak i IPTV razem, ale nieco komplikują ustawienia. Patrz> Starhub IPTV w sieci komutowanej - pomoc Nie jestem pewien, ile lat ma Twoje mieszkanie BTO HDB. Jeśli jest to BTO po połowie 2013 r., Istnieje możliwość wykorzystania punktów telefonicznych do konwersji na punkty danych, tak jak w przypadku kabla Cat-6. W moim przypadku, w którym moje mieszkanie BTO HDB zostało ukończone w 2013 roku. Spojler! Korzystam z tej metody, aby przekonwertować tel pt na dane pt do mojej sypialni, aby osobno korzystać z IPTV i internetu / routera. To jest użycie drugiej sąsiedniej sypialni tel pt przekonwertować na dane pt i umieścić go w mojej sypialni, aby mieć 2 punkty danych. Oprócz powyższej opcji, jeśli ma to zastosowanie, istnieją inne opcje, mianowicie za pomocą trunkingu, linii energetycznej i repeatera lub siatki. Kanał kablowy kosztował 107 USD (w tym 7% gst) dla wykonawcy Starhub. Składa się z 1 połączenia z punktu A do B z kablem Ethernet i punktami danych na obu końcach. Koszt innych kontrahentów wynosi od 80 ~ 150 USD. W przypadku powerline możesz wziąć pod uwagę taki zestaw AV1000 2-portowy Gigabit Passthrough Powerline Starter Kit Ponieważ jest 2-portowy, który może pełnić funkcję przełącznika zarówno do salonu, jak i sypialni. Obecnie routery są stosunkowo tanie, ponieważ wiele sprzedaje zupełnie nowe routery. Sugerowane: ONT> router> Powerline> living rm Router | Router do sypialni Jeśli chodzi o repeater i siatkę, inni będą mogli ci pomóc w tej metodzie. Jeśli to możliwe, udostępnij swój układ lokalu, aby inni mogli przedstawić lepsze sugestie.
Reply
#8

5ex5en5e5 napisał: 1) Zespół instalacyjny ze St * rH * b zainstalował router (LINKSYS AC1900 + MU-MIMO GIGABIT ROUTER) w pobliżu ONT, które znajdują się w kuchni. Czy mogę założyć, że twoja kuchnia znajduje się tuż obok głównych drzwi, w których znajduje się panel krosowy z Fibre TP. Czy możemy założyć, że router i ONT są prawie na rogu domu? 5ex5en5e5 napisał: 2) I tak w przypadku IPTV jedyny dostępny punkt danych poza ONT znajduje się w salonie, a punkt danych ma kabel LAN podłączony do skrzynki IPTV. To smutne, gdy w salonie jest tylko 1 punkt danych, a ponieważ subskrybujesz usługę IPTV, nie masz wyboru, jak tylko użyć tego punktu danych dla IPTV. Na szczęście moje nowe mieszkanie BTO ma 2 punkty danych w salonie. W każdym razie nie sugeruję, aby umieścić tam również router. 5ex5en5e5 napisał: 3) Wi-Fi działa dobrze w salonie z pełnymi barami, ale w sypialniach nie trzeba mówić, że sygnał WiFi nie istnieje. Wypróbowałem następującą metodę zwiększenia sygnału WiFi, ale żadna z nich nie działa: 1) Używając starego routera, router LINKSYS WGT320n może działać jako repeater z DD-WRT.com, ale jest to zbyt skomplikowane. 2) Używając starego przedłużacza dwupasmowego LINKSYS n600, podłącz do komputera w celu konfiguracji, nie jest poprawny, ponieważ ustawienie połączenia LAN na PC mówi „Brak Internetu” ponieważ zapisałeś się na abonament 1Gbps, nie powinieneś w ogóle używać przedłużacza. W rzeczywistości nie sądzę, że naprawdę potrzebujesz przedłużacza. Używając przedłużacza zasadniczo zmniejsz prędkość. Czy każdy pokój ma punkt danych? Sugeruję załatanie routera do pokoju obok salonu, którego teraz używam. W moim przypadku router ustawiłem na środku domu i do tej pory nie mam żadnych problemów z zasięgiem sieci Wi-Fi. Obecnie HDB obniża koszty, budując betonową ścianę między sypialniami. To może wyjaśniać, że nie mam tutaj żadnego problemu. 5ex5en5e5 napisał: 3) Myśl o użyciu przełącznika sieciowego, ale nasz sąsiad twierdzi, że nie możemy użyć przełącznika sieciowego do podłączenia kabla LAN do przełącznika, a następnie wyprowadzić go do skrzynki IPTV, ponieważ St * rH * b zablokował adres MAC routera Linksys, więc nie możemy mieć wielu urządzeń podłączonych do głównego punktu danych. myślę, że planujesz użyć przełącznika w salonie, aby podzielić punkt między swoim IPTV a Internetem. To jest niemożliwe . Port 1 ONT jest podłączony do routera, a port 2 jest podłączony do IPtv.
Reply
#9

5ex5en5e5 napisał: Nasze płaskie stożki z tylko punktem danych ... smutne Czy masz na myśli, że wszystkie pokoje są wyposażone w punkt danych? To dobra wiadomość
Reply
#10

Kohler napisał: Czy masz na myśli, że wszystkie pokoje są wyposażone w punkt danych? To dobra wiadomość W salonie jest tylko JEDEN punkt danych To nie jest dobra wiadomość! ... heehee
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)